Sanat ve EğlenceFilmler

Yuri Katin-Yartsev, aktör: biyografi, aile, yaratıcılık

Katin-Yartsev - Ünlü Sovyet sinema ve tiyatro oyuncusu. O ki ağırlıklı olarak ulusal sinemanın altın fonu girmiş olan epizodik rolleri ile tanınır. O, şerefli bir öğretmendi Sovyet tiyatrosunun gelişmesine büyük katkı sağladı. Onun filmleri yüz film katılıyor ve o sahnede yetmiş roller oynamıştır.

ilk yıllar

Katin-Yartsev Ryazan kenarlarından gelen soyluların bir aileye 1912 yılında Moskova'da doğdu. adının ilk söz XVI yüzyıla ifade eder. Yuri ailelerinden biriydi. Babası bir muhasebeci olarak çalıştı ve o sadece sekiz yaşında iken öldü. Gelecekteki ünlü aktör, yaratıcı bir ortamda tiyatro düşkün okuma bir sürü büyüdü. saray girişimiyle - Sadece iki aktörlerin stüdyosu, araba fabrikasında birini diğer katıldı. ilk denemesinde Okulu bıraktıktan sonra girilen Shchukin Okulu, ama bir ay sonra cepheye gitti. O Order verildi, çeşitli savaşlarda sivrildi. Önde, genç adam tiyatro ve edebiyat tutkusunu pes etmedi: doğaçlama gösteriler düzenlediler, meslektaşları klasikleri ve çağdaş literatürü okuyun. Böylece, ailesi sanat için ona sevdirdi etmişti Katin-Yartsev, oyunculuk becerileri satın aldı.

Okulda Yıl

Savaştan sonra Yuri "Pike" döndü ve bitirdi. Burada, genç adam ona büyük bir etki yarattı bir ders Vakhtangov buldu. onun sınıf arkadaşları daha eski olmasına rağmen, eski bir asker ise yakında tüm arkadaş yaptı. mezun olduktan sonra Katin-Yartsev aynı anda bir öğretmen girmiş oldu Malaya Bronnaya üzerinde tiyatro. O en iyi hocalarından biri olarak kabul edildi. Tabii ki tek bir ses olarak hepsi ünlü Sovyet tiyatro ve film yıldızları, Yuri onların yetenek, yetenek, beceri onları zirvelere ulaşmak için olmasına yardım söylemek geldi.

Filmde Çalışma

Katin-Yartsev geçen yüzyılın ortalarından 50-ler yürütmeye başladı. İlk eserlerden biri - Basov "cesaret Okulu" boyama ufak roller bir dizi olayın ardından bundan sonra eleştirmenler ve izleyiciler tarafından görülmez. onun ellili iken bu başarı geldi. Aşk-Union Yuri Vasilievich Pinokyo hakkında masaldaki Giuseppe rolünü getirdi. Bu resim Filmografisinden en popüler biri haline gelmiştir. Bu müzikal komedi "Teknede Üç Adam" bir grenadier, kült TV dizisinde bir astronom olarak böyle küçük ama sembolik rolü izledi "Bahar Onyedi Anlar." Ekranda epizodik görüntüsüne rağmen sonsuza dek unutulmaz karakterleri kitlesi oluşturdunuz.

Thomas rolü

Ancak, filmin en ünlü sanatçıların çalışmalarını getirdi Zakharova. "Munchhausen O" hala yerli film endüstrisinde hit bir kült haline geldi ve film en popüler filmlerinden biridir. Bu resim Y. ise Katin-Yartsev eksantrik Baron uşak oynadı. Thomas oldukça samimi ve herhangi gizli nedeni olmadan orijinal ustanın tüm dışmerkezliliğinden inanır sevimli izleyicinin görüntüsü. Baron Munchausen görünürdeki ölümünden sonra yalnız tam olarak inanmıyorum. aktör tarafından oynanan dokunmak özveri, basitlik ve saflığın, eserlerinde en ikonik birinin rolünü yaptı.

diğer eserler

Kişisel yaşam Katin-Yartsev uzun zaman gelişmedi. O 44 yaşındayken, oldukça geç evlendi. Evlilik yoluyla o soy araştırma konusunda uzmanlaşmış, bir oğul Michael, ünlü tarihçi vardı.

Kahramanımız öğretim faaliyetlerinde her zaman olduğu tiyatro ve sinema bir sürü oynamıştır. Genellikle öğrencilerinin hayatlarında samimi bir kısmını alır ve böylece onun kişisel hayatı ayrılmaz kader okul ve tiyatro oldu. Film rolleri en önemli eserleri filmleri "Agony" ve "Veda" idi. İlk olarak, o iradeli, güçlü, kuvvetli emperyal Devlet Duma milletvekili Purishkevich adamı oynadı. Onun oyunun Aktör her bakımdan enerjik, anlamlı, nadir de ekrandaki kişiliğe somutlaşan. İkinci sinema filmi olarak, yaşlı bir adamın karmaşık felsefi bir rol oynamıştır.

pedagojik faaliyetin Özellikleri

Katin-Yartsev, film ve tiyatro oyuncusu, öğrencilerin her birine öğretmen bireysel yaklaşıma ünlü sayesinde olmuştur. Tüm bunlar çok düşünceli ve ince ruhlu oldu her rol aldı onun yaptıkları, kurs herkese götürdüğünü hatırlıyorum. Örneğin, uygun E. Simonova, bu yaklaşım onun gelecekteki oyunculuk kariyerinde belirleyici bir rol oynamıştır. O büyük rol dramatik okuma becerilerini ödenen ve uzun evreleme prova yaptık. Aktör klasikleri okumaya temel önem ve o Rus ve yabancı yazarlar tarafından romanların televizyon uyarlaması etkin rol aldı. kimin biyografisi ailesine tamamen kaynaklanmaktadır ve tiyatro bir okul, onun öğrencileri mütevazi, nazik, düşünceli, yardımsever öğretmen olarak hatırlanacak Aktör Katin-Yartsev. Ünlü aktör, 1994 yılında öldü.

oluşturma

Aktör daha uzun nedeniyle epizodik rollere kitleye hatırlıyorum. Bu bağlamda, o profesyonel seviyeye beceri seviyesini yükseltti. O son derece tarihsel filmi "Bagration" onun küçük bir rol değerli. Orada, o meşhur askeri lideri Suvorov imajını somutlaşan. böylece gerçekten ekranda kişiliğini somutlaşan çünkü Sam belki tam da birbirlerine ve kendilerine bazı benzerlikler ve buldum. Tümü, istisnasız, öğrenciler olduğuna dikkat çeken Thomas Butler rolünde kendisi gibi büyük aktör. Film "O Munchhausen" ona gerçek ün ve popülerlik getirdi.

Aynı zamanda çok roman V. Rasputin'in film adaptasyonunda eserleri takdir edilir unutulmamalıdır "annelere Veda". Genelde, basit naif İnsanların rolü özellikle kendisine verildi. Aynı zamanda, onun öğrencileri o onu görüntüleri çeşitli uygulamak için izin çok güçlü bir mizaç olduğunu vurgulamak. Örneğin, özellikle dramatik bir yolu içtenlikle ona yardım etmek istedim basit çalışanı, ünlü Rus yazar Dostoyevski'nin editörü oldu. Bu cameo kariyerinde özellikle unutulmaz hale gelmiştir. Nitelikleri dolayısıyla, pek çok arkadaşı vardı. Geç Yuri Katin-Yartsev evli neden bu kadar Belki de bu. sanatçının eşi kime çağdaş izleyicileri ünlü babası hakkında çok bilgi borçlu, ona bir oğul verdi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.