KanunYasal Uygunluk

Akreditasyon - bu ... veya ne üniversiteler ve medya içindir

Başlangıçta, dönem "akreditasyon" uluslararası hukuk göründü ve prosedürler, başka bir ülkede kabul ve bir temsilci atanması için kullanılan ve aynı zamanda uluslararası şirketler için çalışan gazetecilerin yetkisi tanıyan. Şimdi, zamanla terimi daha yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Akreditasyon - edinilen sonuçlanan bir etkinlik uyumun teyidi resmi standartlara hizmetin kalitesi. Tüketici, yetki nedeniyle kalite doğru bir değerlendirme yapmak için nerede Çoğu zaman bir alanda kullanılır.

yüksek öğretim kurumlarının Akreditasyon

Çoğu ülkede, yüksek öğretim kurumlarının için devlet tarafından yetkili Uygun bir yetkilisi tarafından verilen eğitim faaliyeti. Bu durumda, akreditasyon - dan - ebeveyn organlarının bir amaca faaliyeti, üniversitenin her alanda kalitesini belirlemek için personel politikaları ve müfredat kriterleri ve standartları Rosobrnadzor maç için lojistik. Çeşitli türleri ayırt edilir:

Kurumsal Akreditasyon - Bu tanım, bir bütün olarak eğitim kurumu karşılık gelir. öz değerlendirme aktiviteleri, Uzmanlar Komisyonu dış değerlendirme ve Özel Konseyi kararları olmak üzere üç aşamada gerçekleşir.

Uzmanlaşmış - Bireysel eğitim kalitesini değerlendirmek için tasarlanmış programları.

Ulusal akreditasyon - Bir ülkedeki eğitim kurumunun ya da programın niteliksel bileşeninin tanımı.

Uluslararası - bu durumda, değerlendirme süreci yabancı akreditasyon ajansı gerçekleştirilir.

Monitörler eğitim faaliyetleri Eğitim ve Bilim Alanında Denetim için kurumlar Federal Servisi. Devlet Akreditasyon - kurulan veya türü (üniversite) kurumunun statüsünü teyit geçtiği okullar için zorunlu bir işlemdir; tipi (üniversite, akademi, enstitü) tarafından. Ayrıca kendi çerçevesinde çerçevesinde uygulanan eğitimsel programların düzeyine göre belirlenen kurumlar, eğitim onların yönü ve uygunluk değerlendirmesi bir belirleme federal standartlar ve gereksinimleri ile mezun.

medya Akreditasyon

Gazeteciler, yasal belgeler ve uygulama sonrası düzenlemelere dayanarak, "kitle iletişim Üzerine" yasama eyleminin Madde 48 uyarınca, durumlarını iyileştirebilir. Ona göre, medya akreditasyonu - Gazetecilerin güçler uluslararası kuruluşlara ilişkin değil, aynı zamanda kamu otoriteleri, kurumlara sadece tanınan sayede bir prosedürdür.

Bu faaliyet adanmış Enstitüsü, medya ve bilgi kaynakları kuruluşlar arasındaki ilişkileri düzenleyen ve gazetecilik çalışmaları için elverişli koşullar yaratır. Özellikle, prosedür geçti deneklerde, toplantılar, vücutlarını akredite etmeyi tutulur toplantıları katılmak için bir hak vardır. Böylece, basın akreditasyon - daha medeni bir şekilde ilişkilerini girmek için, gazeteciler ve yetkililerin kişileri kolaylaştırmak için tasarlanmış bir kurumdur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.