Haber ve ToplumFelsefe

Akıllı adam - kültürel malların bir yaratıcısı

aydınlar - - sadece eski Sovyetler Birliği ülkelerinde bugüne kadar izole edilir Özel sınıf, genellikle ilişkinin iki tonları ile anılır: saygı ve ihmal. İkinci "geçmiş olsun" uyum ve iddia edilen düşük canlılığı, yetersizlik kaynaklanır. Aslında, akıllı adam - bir özel değerler sistemi.

Hristiyanlık vekil

aydın kimlerdir? Sadece entelektüel çalışmalarında meşgul değil, aynı zamanda değil toplumda insanlar, Kategori doğrudan kültürel malların üretimi ile ilgili. Bu bir kültür işçileri, öğretmenler, araştırmacılar olduğunu. ateizm zamanlarında Bu insanlar Hıristiyanlığın en yüksek seviyesine çok yakın etik kanunları, kurdu. zeka temeli - Kişinin komşusu kendini kısıtlama için kurban ve saygı ve içten dostu altını çizdi.

davranışını daha fazla değil

Akıllı kişi - entelektüel bir ahlâkçı örnek olmaya olduğu gibi kendi çıkarları konusunda değil, aynı zamanda nedeniyle durumunun sadece hatırlayan bir kişi. Ve bu basit yetişmesi sınırlı değil. Nasıl zeki bir insan olmak? Ne yazık ki, popüler söylenti sadece davranışları öğrenebileceklerini söylüyor. birini olabilmek için, aynı aile içinde sürekli dikey çizginin en az üç dereceyi gerekir.

rencide etmek değil Dikkatli

Çehov "bir adam akıllı olmalı" yani onun standartlarında yazdı ama sadece her çeşit tezahürüne ... mükemmel olmasını denir. Herkes sadece mükemmellik için çaba vardır. "Sırlar" akıllı insanlar gerçek dışı bir şey içermez. "Iyi uygulama" geliştirilmesi için ilk adım - kendini kontrol etme. Akıllı adam - sağduyulu bir adam. Ama doğallıkla eksikliği anlamında. Basitçe, o potansiyel olarak başkaları için rahatsız olabilir veya çatışma neden olabilir onun doğasının bu tezahürleri, kontrolünü ele hoş olmayan bir atmosfer oluşturmak için karar verir.

gerçek sıcaklık

akıllı kişinin ikinci özelliği - diğerlerine karşı olumlu "açık" tavrı. Birinin sırf durumsal bir tedavi etmek için böyle bir kişi anormal kötü için, bir çıkar çatışması. Akıllı adam - huzur ve rahatlama, kaba darbeler eksikliği bir tür. Ve evet, böyle bir kişinin "konu." Hatta "çatarak" kullanmaz İçiniz rahat - o sadece haykıracak, hatta aniden ortaya çıkmıştır tatsız durum: "Ah!" Ya da onun gibi birşey. Ve bu gösterişli değil. Bu - İncil'in laik gerçekleşme "Ağız konuşur kalbin bereketinden." Ilkesi Yani, yapılacak akıllı bir adam olumsuzluk ve kötü, bu yüzden parmağını ağır bir şey düşerse o lanetli değil.

Her kelime sayar

kelime ve konuşma için özel, çok saygılı bir tutum - Ama onların duyguların müstehcen ifadelerin kabul edilemezlik aynı zamanda insan akıllı üçüncü yönüne bağlıdır. Açıklayalım: Böyle bir kişinin sadece kendileri için "kirli" bir şey, hiçbir belirsizliğe ve kabalık için izin vermez. Bir kişi çok basit ve çok "doğru" görünüyor böyle? O kendi yöntemleriyle yaşama hakkını tanıyacak, sizi anlayacaktır. Ama görüşlerini kalacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.