SağlıkRuh Sağlığı

Akıl hastası insanlar: özellikler, yönler, tedavi

Tüm zamanlarda psikiyatrik patolojiler vardı. Daha önce akıl hastası insanlar için klinik korkunç yer inanıyoruz. tedaviler sonrasında bu tür hastalıklar barbar idi. Şu anda, onlar gözden geçirilir. Bu nedenle, akıl hastası insanlar ve onların yakınları yardım aramak daha fazlaydı. Bununla birlikte, psikiyatrik patolojiler düşüş eğilimi gözlenmektedir. Bunun nedeni, toplumun değişikliklere meydana yeni hastalıkların ortaya çıkması nedeniyle. Böyle patolojilerin için aşırı kuruluşlara bilgisayar oyunlarına eğilimi, internette bağımlılığı, bağlılığı içerir.

Akıl hastası insanlar: işaretler, fotoğraflar

Böyle hastalıklardan muzdarip hastaların tedavisi, aşağıda düşünün. Bu sırada, o hastalığa gelince nasıl anlaşılacağı bahsedelim.

Bu her zaman mümkün olmadığını, sağlıklı denekten akıl hastası ayırt bilerek değer. Genellikle Remisyondaki, hastalar oldukça yeterli gibi görünüyor. Akıl hastası insanlar şehir etrafında taşımak ve normal bir hayat sürme özgürdür. Bu sosyal hayata adapte etmelerini sağlar ve insan haklarını ihlal etmez. Bununla birlikte, bazı hastalar sürekli bakım gerektirir. Aksi takdirde, kendileri ve diğerleri için tehlike vardır. Böyle insanlar sadece onun kalabalıkta öne antisosyal davranış. Bazı hastalar normal görünüyorlar, ama onlarla uğraşırken onların zihinsel bozukluk anlaşılabilir. Akıl hastası insanlar arasındaki farkları bilmek önemlidir. patolojinin İşaretler aşağıda listelenmiştir.

 1. Seslendirilmiş antisosyal davranışlar. Bu insanlar genellikle kendileri konuşmak, küfür kullanın. Onların sözleri bazen anlam ilgili değildir. Bazı durumlarda, bunlar başkalarının dikkatini çekmek için çalışıyoruz: bağırmaya, ekspres saldırganlık, uygunsuz konuşmalar başlar. Çoğu zaman, bu insanlar başkaları için bir tehlike teşkil etmez.
 2. Zihinsel geriliği. özelliği ile ilgili hastalıklar için, Down sendromu, bunama ile ilgilidir. Hafif hastalık hastaları bağımsız bir hayat zaman, el emeği veya basit zihinsel aktivite yapmak. Ciddi durumlarda, her zaman yakınları eşlik ediyor. zeka geriliği olan hastalar - tehlikeli akıl hastası insanlar değil. İşaretler, fotoğraflar ve bu hastalıktan muzdarip bir kişinin özellikleri, sağlıklı bireylerle karşılaştırıldığında tespit etmek genellikle kolaydır. Fark davranış değil, aynı zamanda görünüş olarak değil sadece (geniş burun köprüsü, küçük baş büyüklüğü, dil artan kafatasının kemerleri düzleştirilmiş).
 3. Kendine Kaybolma bellek değişiklikleri ile ifade edilir. Bu tür patolojiler için dahil , Pick hastalığı, Alzheimer. onlara yakın olan olurlarsa, bu zamanla olayların geçmiş karıştırmayın nerede Hastalar anlamıyorum.
 4. Paranoid sendromu, hezeyanlar çeşitli. Genellikle şizofreni bir tezahürü olarak kabul.
 5. yemek reddi, isteksizlik Bu belirtiler şizofreni (katatoninin) bir olumsuz formunu göstermektedir yatak, elbise vb. D. çıkmak.
 6. görünümü obsesyon, depresyon ve manik devletler.
 7. Bölünmüş bir kişilik.

Tedavi akıl hastalığı manevi destek kişinin hükme dayanarak. Sadece bir doktor hasta ile bir görüşme yapması gerektiğini, aynı zamanda sevdiklerini korumak ve topluma izole edilemez gereklidir.

  akıl hastalığı nedenleri

  Doğal olarak, akıl hastası insanlar kazara yüzden haline gelmiştir. Birçok hastalık konjenital olarak kabul ve olumsuz faktörlerin etkisi altında hayatın bir noktasında meydana edilmektedir. Satın alınan rahatsızlıkları ilgili diğer hastalıklar, bunlar stres yaşadıkları sonra ortaya çıkar. Ruhsal bozuklukların aşağıdaki nedenlerinin tanımlanması:

  1. patoloji devri. Çeşitli hastalıklar, mutant genin varlığı nedeniyle ortaya çıktığı düşünülmektedir.
  2. Hamilelik sırasında annenin vücudunda olumsuz etkiler. Bunlar aşağıdakileri içerir: ilaçlar, kimyasal maddeler, miyokardiyal stres, enfeksiyon hastalıkları, ilaç alımı kullanımı.
  3. oluşum (şiddet, çocuğa yönelik saldırganlık) döneminde kişilik gelişimi ihlali.
  4. Şiddetli stres - sevdiklerinin kaybı, favori çalışma, yaşam ve bir şeyi değiştirmek için yetersizlik ile memnuniyetsizlik.
  5. Alkolizm ve uyuşturucu bağımlılığı.
  6. Aşamalı beyin lezyonları, tümörler.

  Akıl hastası insanlar: akıl hastalığı belirtileri

  Klinik tablo hasta uğrar patolojilerin çeşitliliğine bağlıdır. Bununla birlikte, hastalık bazı genel özellikleri vardır. Onların sayesinde biz akıl hastası insanlar arasındaki farklılıkları anlayabilir. ifade edilebilir Onların belirtiler her zaman değil, ama yine de bazen meydana gelir. Bazıları daha önce belirtmiştik.

  bariz belirtiler için de şunlardır:

  1. kişinin dış şeklini değiştirme. Bazı durumlarda, akıl hastası insanlar düzensiz kıyafetler giyen, onların görünümünü özen yoktur. konjenital sendromlar işaretli zaman kafatası yapısında değişiklik. Ayrıca sağlıklı için alışılmadık ana semptom anlamına gelir gözlerin ifadesi. Endişe, korku, saldırganlık, zihinsel aktivite eksikliği yansıtılabilir.
  2. Eschrolalia - Konuşma Küfürlerle motivesiz kullanım.
  3. Ruh hali değişiklikleri: eğlenceli, heyecan (mani) ile bastırılmış duruma geçişe.
  4. Halüsinojen sendromu.

  psikiyatrik patolojiler tanılanması

  kliniğe enjekte zaman bütün akıl hastası insanlar incelenmektedir. Onlar bir psikiyatrik testlere tabi sunulmaktadır, konuşmaya teşvik edilir. Tanı hastalığı, hastanın bilinç değerlendirilmesi, zaman içinde onun yönelim, uzay, kendi kişiliğinin dış tezahürleri dayanmaktadır. Ayrıca yaşam için insan davranışları hakkında akrabalarının önemli bir hikaye, değişiklikler aklına gelmiş.

  akıl hastası tedavi yöntemleri

  akıl hastası tedavisi başlıca yöntem psikoterapi olduğunu. Onun fayda hastalığının nedenleri ve insan bilinci üzerindeki etkisini belirlemek için yeteneğidir. Konuşma sırasında, hasta kendisini anlamak ve onların hastalığını tanımak için çalışıyor. Bu durumda, o tedavi olmak arzusunu kurdu. İlaç tedavisi mani, depresyon, halüsinasyonlar saldırılar için kullanılır. Kullanılan "karbamazepin" ilaçlar "Haloperidol", "amitriptilin".

  akıl hastası özellikleri

  Hasta olmasına rağmen, ruhsal hastalıkların muzdarip insanlar, genellikle büyük bir potansiyele sahiptir. sezgi, çeşitli yetenekleri, geleceği görme yeteneği, vb. D. gelişmesi ile birlikte Psikiyatrik patoloji Genellikle akıl hastası hasta mükemmel sanatçı, şair ve yazarlar. Şu anda, bu olay için hiçbir bilimsel açıklama yoktur.

  akıl hastası tedavi mümkün mü?

  Ne yazık ki, psikiyatrik bozukluklar tedavi etmek zordur. doğuştan veya dejeneratif beyin lezyonlar nedeniyle ise tamamen hastalığın kurtulmak mümkün değildir. arka planında göründüğü Hastalıklar sinir bozukluğu, alkolizm ve uyuşturucu bağımlılığı tedavi edilebilir. Doğru tutum ve hastanın uzun süreli psikoterapi ile stabil bir düzelme hatta iyileşme elde edebilirsiniz.

  Similar articles

   

   

   

   

  Trending Now

   

   

   

   

  Newest

  Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.