Sanat ve EğlenceSanat

İlginç ders: sonbahar buketi çizmek nasıl

Çiçeklerden hoşlanırmı ve iç mekanını kendi üretiminin resmi ile süslemek ister misiniz? Bir sonbahar buketinin çizilmesine ilişkin soru üzerine, oldukça basitçe cevap verebilirsiniz. Sadece eylemlerin sırasını ve farklı materyallerin ve tekniklerin özelliklerini bilmelisiniz.

Hangisi daha iyi: doğadan çizim veya bitmiş resmin bir kopyası

Sanatsal yaratıcılık alanında çok iyi usta değilseniz, yeni başlayanlar yöntemleriyle hareket edin. Çok karmaşık bir görev üstlenmeyin. Başarısız olması durumunda, yaratıcı ilhamınız kaybolabilir.

Her şeyden önce, bir fotoğraf, bitmiş bir örnek veya doğadan bir sonbahar buketi çizmeye karar verin. İlk deneyiminiz buysa, birinci veya ikinci seçenekte durun. Bir vazoda bir masanın üzerinde duran çiçeği tam olarak tasvir etmek istediğinizde, onlardan bir fotoğraf çekin ve onunla birlikte çalışın. Yeni başlayanlar için düz bir görüntüyü hacimsel bir bileşimden daha kolay analiz etmek daha kolaydır.

Buna ek olarak, nesnelerin oranlarını korumanıza izin veren özel bir ızgara kullanabilirsiniz. Bu işlem şu şekildedir:

  1. Orijinal görüntünün ebadında olan şeffaf bir filmde belirli bir mesafedeki (örneğin 1 cm) dikey ve yatay çizgiler çizin. Bu uzunluk ne kadar küçük olursa resim de o kadar doğru olur.
  2. Örnek veya fotoğrafta bir ızgarayı uygulayın.
  3. Çiçeklerin ve yaprakların taslaklarının hücreleri nasıl geçtiğini görün.
  4. Her boyutta bir hücrenin çizildiği kağıdınızda, çizginin yönünü tekrarlamaya çalışın.

Bu yöntemle, bir fotoğrafta olduğundan daha büyük bir sonbahar buketinin nasıl çizileceğini düşünmek zorunda değilsiniz. Bir ızgarada kontur oluşturma şekli, eskizinizi orijinaline göre artırarak veya azaltarak nesneleri ölçeklendirmenize olanak tanır.

Icra tekniği

Yalnızca bir sonbahar buket çiçek çizmek değil, aynı zamanda iş için uygun malzeme seçmek için de dikkate değer. Çok iyi, doğa boyama kreasyonlarının doğal güzelliklerini sugeçirmez bir bezle özel kağıda dökmenizi sağlar. Boyalar yayılır, muhteşem tonlar geçişleri yaratır; bu da başka bir şekilde elde edilmesi güçtür.

Batik tarzında panelin iç kısmına etkili bir şekilde bakın. Bu kumaş üzerine çiziliyor. Uzmanlar ipek kullanır, yeni başlayanlar pamukla ucuz bir seçenek deneyebilir, ancak yine de özel yapılı boyalar satın alıp bileşimi ayırıp onlarla çalışacak teknolojiyi açıkça izlemeliyiz.

Renkle uğraşmayı istemiyorsanız, basit basit kalemle güzel bir grafik resim oluşturabilirsiniz. Pastellerle çizmek, boya kalemleri yapmak için yeterince kolaydır.

Tecrübesiz tuval üzerine yağ ile boyamak zor, ancak bu durumda gerçek bir sanatçı gibi hissedeceksiniz. Buna ek olarak, hazır renkli astar tuvalleri ve boyaları bir renkten küçük tüplerde satın alabilirsiniz. İlki zamandan tasarruf edecek, ikinci para. Tek kelimeyle, her şey hayal gücüne, arzusuna ve azimine bağlı.

Suluboya ya da yağ için konturun ana hatlarını çizmek gerekiyor mu?

Herhangi bir çalışma tekniğini seçebilirsiniz, ancak her durumda kalemde bir sonbahar buketinin nasıl çizileceğini bulmanız gerekir. Pratik tecrübeye sahip profesyonel sanatçılar genellikle nesnelerin oranlarında herhangi bir ön işaret bırakmadan boyamaya başlarlar. Bu yöntem yeni başlayanlar için önerilmez. Memnun edeceğiniz niteliksel bir sonuç elde etmek için tüm kurşun kalem hatlarını dikkatlice çizin. Bundan sonra, sakince seçilen herhangi bir malzeme ile çalışmaya başlayın.

Hiç çiçekler çizmediysen

Yeteneklerinize güvenmeyin? Başlamaktan korkuyor musun Nesnelerin basitleştirilmiş görüntülerini kullanarak bir kağıt kağıda bir buket oluşturma işlemi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Hazır şablonları bile kullanabilirsiniz. Örnekleri yazdırın, tek tek çiçekleri camdan geçirin, kendi kompozisyonlarını onlardan toplayın, gerekli tekniği boyayın. Stilize edilmiş şematik görüntüler, örneğin, batik tekniğindeki dekoratif panellerde iyi görünüyor.

Çocuğa sonbahar buketi çizmek nasıl

Bebek için heyecan verici bir ders hazırlamanız gerekirse, bu amaçla renklerle boyama yapmak uygundur. Bahçe çiçekleri çizerek fantastik, var olmayan, çok çocuklar gibi. Çocuğa hazır bir buket renklendirmesini teklif edebilirsiniz. Okul öncesi eğitici zevkle, sadece kurşun kalem ve fırçalarla değil, her türlü gölgeyi birleştirir. Elbette tüm araçlar gidecek, parmak bile. Size eğlenceli bir zaman sunulacak.

Pratik çalışma: Aşama olarak bir sonbahar buketi çizmek nasıl

Seçtiğiniz çiçek bileşiminin hangisi ise, çizim ilkeleri aynı olacaktır. Herhangi bir öğe genel taslaktan detaylara kadar yapılmaktadır. Vazo için basitleştirilmiş bir çiçek görüntüsü örneği üzerine adım adım talimat düşünün.

Unutmayın, herhangi bir nesnenin uyumlu bir şekilde tabaka formatına uyması gerekir; orantılı olmalıdır. Parçaları kenarlarına çok yakın yerleştirmeyin. Geniş bir sayfada çok küçük bir nesne çirkin görünüyor. Bir resim alanını düzenlerken bu kuralları göz önünde bulundurmaya dikkat edin. Buketin yaratılış aşamalarının sırası şöyledir:

1. Bileşimi ve her çiçeğin genel şeklini ayrı ayrı ana hatlarıyla çizin.

2. Her elemanın iç kısımlarını çizin.

3. Resmi ayrıntılandırın.

4. Daha fazla doğallık için yaprakları ekleyin.

5. Sapları özetleyin.

6. Çizgileri ve diğer küçük parçaları gösterin.

7. Kontur çizimi tamamen hazır olduğunda, renkle doldurmaya devam edebilirsiniz.

Artık aşamalı olarak bir sonbahar buketi nasıl çizileceğini bilirsiniz. Önemli olan - bir layman yapmanın herhangi bir tekniğiyle, nesnenin hazırlık konturu görüntüsünü her zaman hazırlamak daha iyi olduğunu unutmayın. Her seferinde, eylem sırasını takip edin, o zaman sizi memnun edecek sonuç elde edersiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.