Ev ve AileEvcil

Esaret altında ıslah kaplumbağaları gibi

Kaplumbağalar belki de en olan antik sürüngenler topraklarımızda anda yaşayan. Bu hayvanlar, egzotik fauna severler arasında çok popülerdir. Ancak, bu eşsiz hayvanları özel bakım ve dikkat gerekir. Bu yazıda kaplumbağaları doğurmak öğreneceksiniz ve onların tutukluluk koşulları nelerdir.

teraryumu

Bazıları geleneksel kartonda bir sürüngen tutabilir inanıyoruz. Bu yanıltıcıdır. rahat hayvan için, gerekli tüm koşulların oluşturulması gerekir olduğunu. Bu amaçlar için yüksek teraryum duvarları (yaklaşık 1 metre) ile sadece gelebilir. Altta yeterli dökmek gerektiğini kaba kum, ve köşede bez veya karton küçük barınak yapmak. alıkoyma Bu tür durumlar, bu hayvanlar için en doğal olan. Teraryum bir ısıtma, havalandırma ve aydınlatma ile donatılmış olmalıdır. Birçok yana kaplumbağaların türler UV ışığı gerektirir zamanki birlikte Lamba UV spektrumu kurmanız önerilir. Bunlar sürüngen yere en az 60 cm konumlandırılmalıdır. Duvarlar ve teraryumun kapağı küçük delikleri yapmalıdır. zemin ile aynı seviyede su kaplumbağaları için küçük bir gölet inşa etmek gerekir. bir süre için jüvenil tatlı su türlerinin su ile akvaryuma koymak için çok yararlıdır. Bu taze aralıklı düzenli olarak değiştirilmelidir.

kaplumbağaların üreme

sürüngen yetiştirme - oldukça zor ve zahmetli çalışır. Hayvan yaşamı çeşitlendirilmiş beslenme, kış uykusu, geniş bir oturma alanı için uygun koşulları sağlamak için önemlidir. gelecek yavru herhangi bir anormallik yoktu Böylece, her iki cinsiyetten kişiler kesinlikle sağlıklı olmalıdır.

stimülasyon teknikleri. ışık ve ısıya maruz kalması

Belirli önlemler almaya eğer evde kaplumbağa üreme yeterince hızlı gerçekleşebilir. Teraryumdaki sadece bir çift yaşadığı takdirde başarı şansı oldukça düşük olduğunu belirtmek gerekir. İdeali, bir dişi ve iki genç erkek başlamalıdır. Gün ışığının nem değişikliği, sıcaklık ve süreyi kullanmak ortak sürüngenleri damızlık için uyarılması gibi. İlk olarak, yavaş yavaş t üzerinde azaltacaktır. Günün ışık süreyi nemini arttırmak ve kısaltmak için tavsiye edilir. Daha sonra ters sırayla değişiklikler yapabilir. ısı, ışık ve neme maruziyet sürüngenler yeniden-uyarılması hareket eder.

kışlama

Başka bir yöntem - soğutma. Sürüngenler bir bez torbalara yerleştirilmiş ve bir Sphagnum yerleştirilir. kaplumbağa ile kutular serin oda (0 ila 12 derece) içermelidir. dehidratasyon dolguyu önlemek için yağmurlama biraz su sprey hergün olmalıdır. Kural olarak, yapay kış uykusu yaklaşık dört hafta sürer. Sonra kaplumbağaların kutuları tekrar evin içine taşıyabilirsiniz. İki gün sonra, hayvanlar kafeste yerleştirilebilir ve 16 saat gün ışığı zaman süresini artırırken, lamba ısıtma açın. E vitamini açısından zengin olan evcil hayvan gıda diyet dahil etmek çok önemlidir

kur

Nasıl su kaplumbağaları doğurmak? Genellikle erkek, bir dişi görünce başını kadar yüzer. Hayvanlar birbirlerini burunları dokunun. Bireylerin davranışları farklı agresiflik olduğunu. Kırmızı-kulaklı sürgü - Bu çarpıcı bir örnek. Nasıl üremek için bu sürüngenler? Eşleştirme işlemi genellikle suda gerçekleşir. çiftleşme eylemi önce bunun yanı erkek çene ve onun partnerinin uzun pençeleri boynunu gıdıklıyor. Şu anda bacakları ince ince titreşimle. Çiftleşme sırasında, o bile yeterince güçlü kadın kabuğunu çarpabilir. Genellikle daha olgun bireylerde görülür. Genellikle beş onbeş dakika arası bir cinsel davranışta sürer. Çiftleşme sonrasında dişi gece bekler ve karada yumurtalarını bırakmak için gider. Nasıl kaplumbağa doğurmak? İşte aksiyon biraz farklıdır.

Genellikle cinsel aktivite geç ilkbaharda başlar sürüngenler. Bu dönemde, erkek üreme hakkı için kavgalar düzenler. Bu durumda, dişi konumu çiftleşmeye bunlardan biri gösterilmektedir. O yerinde durur ve sessizce duruyor. erkek dikkatlice kuyruk alanında arkasında ve vnyuhivayas onu seçilmiş Şu anda, onun kabuğu içine tırmanır. Bu süreç oldukça uzun zaman alabilir. Son olarak, o rahat bir pozisyon almak ne zaman, çiftleşme başlar. Bu durumda, erkek gaga sıkıca onun bayanın boynunu tutarak. Nasıl doğurmak kaplumbağaları bataklık? üreme döneminde Onların davranışları karasal ve tatlı su büyük ölçüde farklı. çiftleşme erkek agresif ve oldukça agresif davranır önce. kadın karada ise, onu izlemektedir. dişiler durumunda zemin yüzen su içinde, erkek pençeleri yardımıyla üzerine tırmanır ve partnerinin kabuğu tutunur. Bu pozisyonda, o herhangi bir hareketi engelleme dişi veya eksik çene boynu başının arkasına karşı başını yener iken. Yani çiftleşme öncesi flört gelir.

hamilelik sırasında

Çiftleşme sonrasında bireyler derhal bireysel terrariums oturmamalıdır. Aslında çiftleşme sonrası, erkekler genellikle saldırganlık göstermeleridir. Yani, biz kaplumbağaları nasıl yetiştirilir dikkate devam edecektir. Yaklaşık iki ya da üç ay, dişi yumurtaları taşır. Bu dönemde, o sıkıntılı olduğunu. Deneyimli zoologlar vitaminler açısından zengin taze gıdaların onun diyet dahil etmek önerilir. Kafes 22-26 santigrat derece arasında tutulması için gereklidir. Ve karada yumurtlamak için ayrı bir alan hazırlamalıdır. toprak veya kum derinleştirmek kazmak gerekir ve arazi ile aynı hizada olacak şekilde Sphagnum ile küçük bir kabı koymak bunu yapmak için. yumurtlama kadın sonra yavrusunu unutur.

kuluçka süresi

kadın yumurta bırakır sonra, kap kafesten çıkarılır ve bir kuluçka makinesi içinde konulmalıdır. Bir süre Genç bir anne diğer sürüngenlerden izole etmek önerilir. Aynı zamanda onu yemek iki üç hafta içinde güçlendirilmelidir. Bu güç ve hayvanın bağışıklık geri yükler. Yumurtalar inkübatör içinde sıcaklık, 29 derece içinde muhafaza edilmelidir. İçinde kumunun yüksekliği en az 20 cm olmalıdır. Ayrıca, bir ısı lambası altında yerleştirerek küçük bir su kabı koymak bulunmalıdır.

kuluçka basit tankı veya bir cam kavanoza olarak kullanılabilir. Kaplumbağa yumurtaları altüst olamaz. Onları aktar son derece dikkatli olmak. Üç ay sonra, yumurta çocuklar olacaktır. genç yavru derhal akvaryum veya aquaterrarium transplant edilmesi. Yumurtalardan bazıları döllenmemiş olduğu hatırlanmalıdır.

Yenidoğan bakımı

Genç kaplumbağalar ucu bulunan diş üzerinden yumurtaları. Bu küçük köpek onlar kabuğun içinde nüfuz. İki gün diş Yumurtadan çıktıktan sonra kendiliğinden kaybolur. Tüm yavru yumurta sürüngenler konumu ile ilişkili plastronda bir çapraz kat yeri vardır. her durumda Küçük kaplumbağalar daha yaşlı hayvanlar ile bir ağıl içinde yerleştirilemez. Aslında olgunlaşmasında hiçbir anne içgüdüsü örneklenme- ve bu yüzden gençler onarılamaz zarar verebilir olmasıdır. Yeni yumurtadan yavru genellikle yetişkin ile aynı sıcaklığı içerir. Onların diyet özellikle eklenmiş kalsiyum içeren bitki besin oluşmalıdır. Kafesin alt zemin sürüngenler, belirli bir tür için tasarlanmış özel ile serilmesine.

Nasıl deniz kaplumbağalarını doğurmak?

Şaşırtıcı bir şekilde, sürüngen türü yalnızca doğdukları toprakların streç üzerinde üremeye başlar. Çoğu zaman, bu kadın için muazzam mesafeleri aşmak zorundadır. Bununla birlikte, kadın hiçbiri hala henüz amaçlanan ders kaybetti değildir. Bu türün ve bu güne kadar sürüngen Bu navigasyon yeteneği bilim adamları şaşırtıyor. kaplumbağaların üreme genellikle geceleri ortaya çıkar. Dişi tehlikede değildi dikkat ederek, karaya gelir ve sahil yükselir. O yüksek gelgit hattını ulaşmış olmazdı kuytu bir yere, bulur. Arazinin uygun bir parça bulma, bayan kabuğundan üst kısmı zemin katında olmayacak kadar ön ayaklarında bir delik kazar. Sonra o iki yüz kadar yumurta bırakır yaklaşık 50 santimetre derinlikte bir delik, kazar. araziye tek erişimde Kaplumbağa clutchlar yapmak ve kum ile kaplı olabilir. At deniz kaplumbağaları üreme işlemine benzer tutsak. yetmiş gün içinde genç doğarlar. Genç kaplumbağa ısı, ışık ve nem muhafaza etmek için ayrı bir kaba aktarılmış ve bakım edilebilir. İşte kaplumbağaları nasıl yetiştirilir onu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.