SağlıkTıp

Kortizol - Bu nedir?

Aşırı bu patoloji olan kortizol ve nasıl ondan kurtulmak için ne olduğu hakkında sorular bir kan testi sonuçlarına sonra doktora kişilerde en sık ortaya çıkar. Bu hormonun vücutta formülasyon adrenal kortekste meydana gelir. Temel işlevi tehlikeli bir durumun gerçekleştiği bir zamanda besinlerin (amino asitler ve glukoz) ile vücudu sağlamaktır. Kortizol - Bir stres hormonu. Ancak, insan vücudunda üretilen bu madde yaşam ve sağlık için bir tehdit tepki olarak değil, aynı zamanda günlük sorunlardan çeşitli ibaret değildir.

ikincisi yüksek konsantrasyonlarda üretilen iken zaman, örneğin, şef, bir kötü idam planı için alt berates hormonu kortizol. O, herkes kötü değil sanan bu. Doğal olarak, insan vücudunda bu maddenin üretimi durduramaz. Sadece günlük stresli durumlarda üretimini kısması için gereklidir, ancak aniden mantar, avcılık veya Yemiş çalılar doğru ormanda bitti, uzakta ormanın yırtıcı hayvanlardan elde etmek istediğinizde genelde örneğin, gerekli olabilir.

Bu ikinci durumda olduğunu ve kortizol tüm gücünü ortaya. Gerçekten de, vücut enerjisinin büyük bir arz ve ilgili vücut parçaları hızlı bir iyileşme için gerekli olan yapılar ihtiyacı var. Fazla kortizol üretildiği zaman Ama ne vücuda olur? yararlı olmadığını herhangi doktora onaylamak için. Ve bu durumda endişe nedeni fazlasıyla yeterli olduğunu. Kanıtlanmıştır stres hormonu kas dokusu ve glikojen ayırır. kana onun ani açıklaması sırasında vücut şoku yaşanıyor.

sağlıklı bir kişi için bu tür yıldırım etkisinin hemen zararsız olmakla birlikte, kortizol seviyeleri sürekli yüksek ise, bütün dokular ve vücut organlarının kronik yok muzdarip. Kandaki bu maddenin aşırı konsantrasyonuna sahip birçok belirtileri vardır. Bunlar sağlıklı bir diyet ve egzersiz rağmen, gövde, gastrointestinal sistemin normal bozukluk, haksız koruyucu özelliklerini azaltılmış, normal baş ağrısı ve ağrı arka sığ uyku, ya da yokluğunu, vücut yağ grubunu içerir anksiyete, ilgisizlik vb n..

Ancak sadece kortizol analizi doğrulamak veya vücutta bu maddenin artan içeriği çürütmek olabilir. 140 ila 650 - Kendi vücudunun Bu klinik çalışmalarda ilgilenen herkes, 16 yaşından önce kanda sözü hormonu normal düzeyi ve yaşlı kişilerde 600 nmol / L'80'den değerlerin dışına çıkmaması gerekir unutmamalıyız nmol / l. Bir kişinin aktif uzun ömür dayanıyorsa, o vücudun aşırı kortizol nasıl kaldırılacağı bilmelidir. "Ne içindekini normalden daha yüksek uzun yıllar hormon düzeyleri için?" - Sen sor.

İlk olarak, genel sağlık açısından önemli bir gelişme. İkincisi, aşırı vücut yağ kurtulmak. Üçüncüsü, böyle bir prosedür yaşam kalitesinde genel iyileşmeye yol açacak. Bu hastalığın kurtulmak için tıbbi yöntemler olarak Geleneksel Tıp (meditasyon gevşeme bitkisel alınması ve m. P.) (a kortizol engelleyici alarak) ve yöntemlerle mümkündür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.