SağlıkAlternatif tıp

Arı poleni: nasıl kullanılır? Arı poleni: şifalı özellikleri, yorumlar

Polen merkezinde Pistile çevreleyen antherler tarafından oluşturulur. başka bir bitkiden Uçan, arılar böylece yeni bir hayat çiçek veren, onların küçük bacaklarında taşımak. Bileşim, yaklaşık 250 polen mikro elementler, vitaminler ve insan vücuduna daha az olmayan diğer gıda maddelerini kapsar. Yani en başa edelim!

arı poleni ne detaylı olarak tarif Bu yazıda, nasıl kullanılacağını ve bunun uygulama yolları, kullanım özellikleri, zarar, ve diğerleri nelerdir etmek.

biyokimyasal terkip

Polen arıların doğrudan toplanır, bal besinlerin içeriğinde üstündür. Bu amino asitler, tiamin, riboflavin, proteinler, nikotin içerir ve pantotenik asit, folik asit, piridoksin, inositol, biotin.

Bağışıklık sistemini geri yükler ve sinir sistemini uyaran B vitaminleri, yüksek miktarda içerir. Ayrıca, bu ürünün bir parçası olduğu rutin, kan damarları ve kılcal damarları güçlendirir, aynı zamanda çeşitli enfeksiyonların girmesine karşı vücudu korur.

Arı poleni - dokusu proteinlerini geri ise, kötü beslenme elde edilen etkilerini tersine çevirmek için izin veren bir amino asit doğal konsantresi. Bu yaşlı insanlar için oldukça önemlidir.

Bu ürün, şeker, yararlı, enerjik malzemelerinin tersine bağlı mineraller, doğal karbonhidrat ve mikro içeriği yüksek, insan vücut sağlar.

Faydalı özellikleri

Bildiğiniz gibi, arı poleni, sonsuz olan iyileştirici özellikleri, mukavemet geri yükler gençlik korur ve ömrünü arttırır.

Bu Cesetleri ciddi hastalıklar acı sonra neredeyse bitkin insanlar, hem de anemi ile işkence olanlar için tavsiye edilir. , Kanda hemoglobin artırmak bağışıklığı artırmak ve yardım etmek yeterince hızlı Bu ürün Grip belirtileri kurtulmak.

Polen de sık sık depresyona eğilimli olanlara çok yararlıdır. Bu ruh halini iyileştirir ve üzüntü ve caydırmaya rahatlatır.

meteosensitive İnsanlar da arı poleni yardımcı olur. Ne kadar yararlı bu tür insanlar içindir? Gün kötü hava koşullarında kullanılması önerilir.

Bu ürün, anti-sklerotik özelliklere sahip hipertansif hastalarda kan basıncını azaltır.

Kardiyovasküler hastalıklar ve arı poleni yardımcı olur, iyileştirici özellikleri sonsuzdur. O, baş dönmesi ile yatıştırır, baş ağrısı, migren rahatlatır kalp hastalığı, koroner arter hastalığı, miyokard distrofi, cardioneurosis iyi bir etkiye sahiptir.

diğer ilaçlar ile polen paralel alıcı ameliyat sonrası karaciğer hücrelerinin yenilenmesini teşvik eder ve aynı zamanda solunum organlarının çeşitli hastalıklarda olumlu bir etkiye sahiptir.

Birçok kadın, bir diyet takip etmek ve kilo vermek açlıktan. Ayrıca arı poleni yardımcı olacaktır. Ne kadar yararlı bu tür durumlarda nedir? Ürün, böylece proteinlerin parçalanmasının önlenmesi, açlık sırasında kas kütlesi kaybını önlemeye yardımcı olur. Ve aynı zamanda vücut yağ belirgin bir azalma meydana gelir.

Fosfolipidler, lesitin, sefalin - da arı poleni içeren maddeler. Bu yararlı elemanların faydalar metabolizması sürecinde dahil olmasıdır.

Polen bileşiminde bulunan Flavonoidler ve fenol asit, safra,, diüretik, radyokoruyucu, antioksidan ve anti-kanser özelliklere sahiptir.

Bu ürün oldukça karmaşık bir yapı içinde. arı poleni alır sonsuz özellikleri sayesinde, kullanımı önemli ölçüde artmaktadır. Örneğin, kendi tamamlanmaktadır yararlı bileşimi yoluyla insan vücuduna hücreye izin sahip biyolojik etkinliği.

Bu ürün yeterli gençleştirmek ve vücudu güçlendirmek için yardımcı sindirmek için iyidir.

Bir kişinin fiziksel veya zihinsel rahatsızlığı varsa, aynı zamanda arı poleni var yardımcı olabilir. Ne kadar yararlı böyle bir durumda mı? Eğer herhangi bir kişi stres keyifsizlik ve yorgunluğu hisseder. Polen geri yükler gücünü kaybetti ve normale döner.

soğuk algınlığı önlerken Bu ürün, iştah azalması, uyku normalleştirmek ve gövdenin koruyucu özelliklerini iyileştirir.

Polen erkek gücünü arttırmak ve prostat hipertrofisi azaltmak, yaraların hızlı iyileşmesini destekler.

Bu ilaç diye Anabolizanlar gibi güç verir, ancak onlardan farklı olarak, polen tıp tarafından yasaklanmış değildir, sporcular için çok yararlıdır.

Ne zaman tiroid bezi, aynı zamanda, çünkü Bileşiminde bulunan iyot, olumlu bir etkiye sahiptir.

Bu ürün yüksek tansiyon yardımcı olur, ama aynı zamanda azaltılmış altında sadece. polen faydalı özellikleri onu normalleştirmek için etkinleştirin.

Bu ürün kırmızı kan hücreleri, beyaz kan hücrelerinin kan düzeylerinde arttırır ve aynı zamanda vücutta demir eksikliği ile yardımcı olur.

Polen, özellikle kolit, kabızlık, enterokolit muzdarip insanlar için, gastrointestinal sistem için oldukça yararlı. Bu ürün böylece mikroflorası geri, barsakta patojenik mikroorganizmaları bastırmak için izin verir. Polen ayrıca ülser iyileşmesine yardımcı olur. Mide ve duodenum, K vitamini kanamayı azaltır Çünkü ve açık yaralar kesti.

Polen aynı zamanda karaciğer üzerinde yararlı bir etkiye sahiptir. Özellikle bal ile tandem, siroz hastalıkları yardımcı olur.

Bu ürün aynı zamanda merhem, losyon, sedef, egzama ve çeşitli deri hastalıkları için kullanılabilecek jeller üretilmiştir çünkü.

Polen vücuttan toksinleri, nitratlar, flüorür ortadan kaldırmak için yardımcı olur ve kanser olan kişilerin iyileşme şansını artırır.

Zarar ve kontrendikasyonlar

Daha önce, arı poleni ne faydaları baktı. Kontrendikasyonlar burada da mevcuttur. kimseye herhangi bir zarar, bu ürünün çalışmaz. Özel durumlarda, vücudun alerjik bir reaksiyon var, yani alerjisi varsa, arı poleni sen kontrendikedir.

emzirme sırasında alerjik dermatit bebeklerde algılama olgusu vardı çünkü, bu ürünü kullanmayın. Aynı zamanda glikoz ve fruktoz büyük miktarda içerdiğinden obezite ile diyabet ve insanlara bunu almak için tavsiye edilmez.

Ürüne göre davranılırsa, arı polen aşırı doz vücutta vitamin dengesinin bozulmasına yol açabilir, çünkü bir ara verme belirli kurslar uymak ve zamanında bir ihtiyaç vardır.

uygulama

Biz arı poleni yararlı özelliklerinin bir yeri vardır vysnit var. uygulanması yöntemi, kullanıldığı amacına bağlıdır. Çoğu durumda, ürün günde bir kez tüketilmektedir. Bir çay kaşığı yeterlidir. su ile yıkayın gerekli değildir. Terapötik etkiyi arttırmak amacıyla, bal aynı miktarda ekleyebilirsiniz. Uygulamadan sonra, yaklaşık yarım saat bekleyin ve daha sonra yemek başlar. Tedavinin gidişatı hastalığına bağlıdır. Normal durumlarda, artık gün 20 den sonra bir ara vermeliyiz sürer.

Arı poleni: Uygulama yorumlar

Anemi. Bir yemek bir çay kaşığı önce günde 2-3 kez yarım saat ayırın. bir ay ve daha fazla tedavi edilmelidir. 2 hafta içinde tekrarlar. anemi ile arı poleni alan insanların çok sayıda, resepsiyon birkaç gün içinde sonuç hissetti.

Herhangi sinir sisteminin işlevi, hem de nevrasteni, nevroz bir çay kaşığı almak gerekiyorsa yemeden önce yarım saat boyunca günde 3 kez (hastanın ağırlığı küçükse, o zaman yarım çay kaşığı fazla kullanmalıdır). Biz bal eklerseniz daha iyi olurdu. Polen, küçük bir su miktarı içinde önceden yerleştirilmiş ve yaklaşık 3 saat aşılamak edilebilir. bu tür fonları aldıktan sonra, birçok yeni güç ve netlik ve yorgunluk Recedes olduğunu fark etmiş.

Ne zaman tüberküloz. 1 çay kaşığı günde üç kere (çocuk yarım çay kaşığı). Tedavi 45 günden fazla sürmelidir.

Kolesistit. Bunu yapmak için, bir eczanede olsun: şemsiye kantaron - 25 gr, kimyon - 15g, karahindiba (meyve) - 15 gr, Aziz sarı kantaron - 1 c, papatya - 15 c ...... - 15 gram, izle üçlü olduğunu Daha sonra, her şeyi karıştırın. Bu koleksiyonun üç yemek kaşığı alın ve kaynar su (yarım litre) dökün. 20 dakika ve itme 40 dakika kaynatın. Sonra süzün ve günde 2 kez bir bardak içilir. Aynı anda bu kaynatma alınır ve arı poleni edilir ile. Sadece harika bu tesisin Yorumlar, iyileştirme resepsiyon birkaç gün içinde fark edilir çünkü.

Böbrek hastalığı. ve bal ile karıştırılarak bu polen için yemeklerden önce bir yemek kaşığı alır yarım saat için günde 3 kez almak. Tabii 1.5 ay sürer. Su (100 mi) kaynar dökün daha sonra alınır, 3 saat, demlenmeye mümkündür.

Bağışıklık sistemini güçlendirmek amacıyla, günde bir çay kaşığı üç kez polen yarısını almalıdır. Tabii bir aydan fazla sürer. Bu arı poleni yardımcı garanti vaka vardır. insanların çok sayıda alınan geribildirim, bir kez daha doğrulanmıştır.

gastrointestinal sistem hastalıkları içinde. yemek günde 3 kez yarım saat önce 1 çay kaşığı.

Karaciğer hastalıkları. Bir çay kaşığı 3-4 defa. Tabii 1,5 ay sürer ve daha sonra 3 hafta süreyle ara vermeliyiz. Daha sonra, polen su içinde eritilebilir ve bu şekilde tüketilir.

Akciğer hastalığı. polen Bir çay kaşığı bal aynı miktarda karıştırılır. 2 ay boyunca günde 3 kez atın.

Hipertansiyon. Yarım tatlı kaşığı 3 kez yemeklerden önce yarım saat boyunca günde. bir ara verme, 3 hafta aynı miktarda alın. aç karnına yemeliyiz, daha sonra basınç daha hızlı iyileşir.

Boğaz ağrısı. Bu durumda, polen ve tereyağı aynı miktarda bal bir çay kaşığı karışık.

kozmetik amaçlı uygulama. arı poleni özellikleri yüzünde gözenekleri azaltmaya yardımcı olacaktır. Bunu yapmak için, bir kapta elinizle veya yerinde polen 3 gram almaya su veya bal ile karıştırın ve 5 dakika boyunca cilt içine ovalayın. Kızlar bu maskeyi kullanmak, zaman küçük bir süre içinde gözenek önemli bir daralma fark

saç büyümesi için. Bunu yapmak için, polen bir çorba kaşığı alınır ve su ile bir kaseye seyreltin. Bu çözüm saç durulama.

bebekler

Çocuklar için Arı Polen çok yararlıdır. Bu ürün henüz tam olarak gelişmiş ve kırılgan küçük Vücudu kuvvetlendirir. o idrar kaçırma ile yardımcı olarak Çoğu zaman buna da çocuğun büyümenin durmasına ve zihinsel gelişim için reçete edilir. Bir arzu ve öğrenme yeteneğinin çocuklarda arı polen kullanımını uzun süre.

Aynı miktarlarda bal bir karışımı içinde, bu distrofi yardımcı olur. Çocuklar bu aracı kullanmaya başladı sonra iştah önemli bir artış, artan fiziksel güce fark değil, aynı zamanda hızlı bir şekilde anemi aldı.

Arı poleni çok yararlıdır. Nasıl o çocukları kullanılır?

Erken yaşta bu ürünün kullanımı çok yararlıdır. Ama daha iyi bir potansiyel alerjik reaksiyonları önlemek için minimal doz ile başlamak. Yarım çay kaşığı, 7-14 - - 2/3 çay kaşığı 3 yaşından küçük çocuklar 3 ila 7 den yetişkin dozunun dörtte kullanması gerektiğini İçin.

Arı poleni Yemekten yarım saat önce alınan. Çocuk oraya istemiyorsa, bal veya tereyağı eklemeyi deneyin.

arı poleni ile çocuklar için yararlı tarifleri

1. Birkaç muz, süt litre, bal ve polen bir çorba kaşığı. Tüm köpük oluşana kadar bir blender karışık.

2. Yulaf (2 çorba kaşığı), süt yarım litre, polen, fındık ve bal bir çorba kaşığı. Hepsi iyice.

3. Yarı 50g ile karıştırılmış süt kap. bal ve 10 gram. pürüzsüz kadar polen. karışımı tutun buzdolabında olmalıdır. bir yemek kaşığı alır günde üç kez alın.

arı poleni alarak çocuklarda alerjik reaksiyon riskini azaltmak için, diğer ürünlerle birlikte, hem de içecek su içinde kullanılmalıdır. Ve böyle arı poleni gibi bir araç kullanarak kaçının. doğru nasıl kullanılır, artık biliyoruz. vücudu getirecek bir yararı, abartma zordur.

Pek çok arı poleni neye benzediğini bilmiyorum. bu değerli ürünün fotoğraflar aşağıda verilmiştir.

herhangi bir sorun olmayacaktır bugün onu al. Polen bir varlığı olup olmadığı, bir eczane gelmek veya bal üreticilerini sormak yeterlidir. bunun bir çok gerekli olmadığını (100 gram başına 75 ruble dan.) düşünün Yani neredeyse herkes yapabiliyor, bu ürünün fiyatı, kolayca kullanılabilir.

Nasıl alınır?

Sadece tam bir asimilasyon tükürük ile etkileşimden dolayı, yani (, bazı su biraz verebilir Dolayısıyla bu durumda, polen kullanmayı reddetme küçük çocuklar olabilir hariç) bu ürünün erimesi için sadece gerekli olduğu için Polen, su içmek olamaz. Artık daha iyi tedavi edici etkisi gerçekleşecek.

arı poleni aldıktan sonra iki yöntem vardır. İlk - kuru. Obnozhka kovanlarından doğrudan gidiş ve sonra hermetik olarak kapatılmış ambalaj ve satış yerleştirilir. Böyle polen raf ömrü vardır. O, saf formda dil koymak ya da (çocuklar için) bir su çay kaşığı seyreltildi.

İkinci seçenek kullanımı - balla karıştırılıp arı poleni. Bazı uzmanlar bu şekilde ürün önyükleme kuvvetlerini etkileyen birkaç kat daha fazla besin tutar inanıyoruz.

Neden polen erimesi için önemlidir?

Obnozhka insan tükürük ve böylece polen yararlı bileşenlerini serbest bırakır, birbirleriyle reaksiyona girerler. Hemen kapalı ortama bağlı olan ve hızla mukoza zarı tarafından emilir. Ama bir kişinin ağız arı poleni hangisini göz olamazsa? Ağız iltihaplı ve yanma onun kullanımı tahammül imkansız olan oluyor, bu sıklıkla oluşur. Bu gibi durumlarda, bir miktar su polen sulandırmak için izin verdi. Böyle kullanım sırasında onun tıbbi özellikleri yarısını kaybeder unutulmamalıdır rağmen. O bu durumda, sıcak su veya çay ürünü seyreltmek için gerekli değildir, polen özelliklerinin tüm kaybolur.

Arı poleni: nasıl yapılır? Zaman ve doz

hastalık veya ameliyat sonrası Zayıflamış gövde 35 c az olmayacak almalıdır. Günde polen. Ürünün miktarının daha basitçe sindirmek değildir ve hiçbir verimliliğine sahip olacaktır.

soğuk algınlığı önlenmesi gibi yaklaşık 15 saat c alır. Bu üründe bulunan amino asitler, gövdenin içersinde çökeltilmemiştir gibidir, arı poleni çekerken gayretli gerekli değildir. Onlar, geri kalan işlenmemiş şeklinde gelecek insan gelgit kuvvetleri için gerektiği sürece olmak gerekir.

günlük doz iki aşamaya ayrılır. İlk kahvaltıdan yarım saat önce gerçekleşir. İkinci - Yemekten önce, yaklaşık 19 saatten uzun süren 7 de sonra karaciğer durması bilinmektedir olarak, vücut artık mide suyu ve safra, bu nedenle herhangi bir terapötik etkisine sahip olmayacaktır şu anda polen tekniğini üretir. Ayrıca, bu ürünün enerji veriyor unutmayın, bu nedenle aksi takdirde uykusuzluğa yol açmakla kalmayıp, geceleri kullanılmamalıdır.

depolama

mükemmel kurutuldu olmasına rağmen, yine de nem toplayabilir, bu arı poleni depolama yoğun ve daha iyi kapatılmış bir paketi kullanılarak gerçekleştirilebilir olmalıdır. donma - İyi bir seçenek kötü, bal konserve edilir.

buzdolabında saklayın de olabilir, ancak bu durumda temel koşul mühürlü örtü.

Eğer polen kullanmadan önce, özellikle küçük çocuklar ile ilgili olarak, doktorunuza danışmalısınız. ürünün nasıl kullanıldığını belirtmek ve hangi dozlarda içinde, ciddi sonuçlar kaçının.

Yukarıdan görüleceği gibi, bir çok yararlı ürünün arı poleni. Nasıl sadece hastalığı nasıl bağlıdır kullanmak. Doğru alımı ve gerekli dozda uyun ve sonra ne hastalık unutur. Size ve sevdiklerinize sağlık!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.