Haber ve ToplumErkekler konular

408 kalibrelik Cheyenne Tactical: Özellikleri ve amacı

Günümüz dünyasında, bütün Devletler yaşamın bütün alanlarında uluslararası sahnede en iyi koltuk almak için çalışıyoruz. Ben kenara ve ordu kalmaz. Tüm dünyada her gün buraya Mühendisler ve tasarımcılar kendi devlet güvenli olmasını sağlamak için daha iyi silahlar, mühimmat ve teçhizat geliştirmeye çalışıyoruz ve vatandaşların selâmetle uyuyabilir.

kartuş Tarihçesi

XXI yüzyıl keskin nişancılar sayısız silahlı çatışma bağlamında en önemli rollerden birini oynar. Onlar saldırı, istihbarat ve savunma grubundadır. Doğal olarak, onlar silah mermi gerek. 2001 yılında Amerikalı tasarımcıların John Taylor ve William Uordmanom tarafından keskin nişancı tüfekler için özel bir cephane geliştirilmiştir. Bu kalibre 408 Cheytac \ .338lm \ .300wm denir. Onun tam adı - 408 Cheyenne Tactical.

408 kalibrelik böyle 0,338 Lapua Magnum ve .50 BMG olarak iyi mühimmat eşit olduğuna inanılmaktadır. Bu kartuş keskin nişancılar Birleşik Devletleri'nin performansını artırmak için oluşturuldu. kartuşun karakterizasyonu göstergesi 408 3500 metrelik bir mesafeden, hedefe ulaşmak mümkün olduğunu belirtmek için. Ancak, uygulamada bu 3000 metrelik bir mesafe içinde bulunmuştur. Belirli hava koşulları 3.500 metrelik hedefi gereklidir ulaşması ve hedef çok daha büyük olmalıdır. Kalibre 408 mm 10,3h77 olup. Kartuş Amerikan şirketi CheyTac Associates tarafından yapılır. Aynı şirket bir ürünü üreten dünya pazarında.

ayna Amaçları

fırınlayınca, varil basınç 440 MPa işareti yakın olabilir. Mermi saniyede 900-1000 metre hızlara ulaşabilen. Calibre 408 Cheytac biraz önde 338 Lapua Magnum hız ve menzil. Başlangıçta, bu kartuş çerçevesinde özel olarak oluşturulan keskin nişancı silahları XXI yüzyılın. Projenin amacı dünyada keskin nişancı tüfeği için en mühimmat yaratmaktı. tamamen bir bakır alaşımından yapılmış 408 kalibre, çekirdeğin içinde de değildir. Bu tasarım yöntemi geliştiriciler kartuş dış balistik geliştirmek için izin verdi.

Başlangıçta, 408 kalibrelik ABD için özel olarak geliştirilen, ancak daha sonra bu tür Almanya ve Rusya gibi üreten ülkeler başladı. Ayrıca, kartuş ordu keskin nişancılar, aynı zamanda profesyonel avcılar sadece kullanılır. Bunun nedeni özellikle 408 mm 10,3h77 kalibre yüksek demonte ve büyük ve tehlikeli hayvanları, mesela ayı yok etmek mümkün olduğu gerçeğidir.

pratik uygulama

muharebe neredeyse 408 Cheytac koşullar hiçbir rakip olarak. şey göstergesi çok yüksek doğruluk sahip olmasıdır. Kartuş bir tüfeğin namlusu çıkarılacağını Mademki, doğru hedef alır.

Aynı zamanda kartuş damgasını 2000 metre bir mesafe, mermi neredeyse hızını kaybetmez üstesinden sahip, ki gerçektir. Ayrıca hedefin daha iyi nüfuz etmesine katkıda bulunur.

Nakavt ayna kuvveti her yansıtmak için. madde herhangi bir vücut zırhı, beton yapılar delip yanı sıra hemen hemen tüm engelleri olabilir. Tasarımcılar mermi bazı zırh ateş ve onun zırhını delmek mümkün olduğunu söylüyorlar.

Bu eklenmesi gerektiğini 50 makinalı tüfek kartuşu Browning ile aynı seviyede (en yüksek biri) en kartuş maliyetleri yıkıcı gücü. Ama bir makineli tüfek tüfek aksine çok daha rahat ve daha kompakt.

Özellikle kullanırken

Şema 408 Cheytac, tabii ki, havadan görünmüyordu oluşturun. Bu bazında oluşturulan av kartuşları 505 Gibbs. Sadece 408 kalibrelik büyük ölçüde düzeldi. Kartuş ayrıca oluşturulan ve travmadan eli korumak için. mesleği Bir kişi - bir keskin nişancı, boyun travması, omurga durumlar vardır.

Aynı zamanda onun işitme engelli olabileceğini dikkati çekiyor. ateşlendiğinde Bütün bu yüksek darbe ve büyük bir gürültüyle ilişkilidir. bir dönüş kadar konabilir Eğer yüksek bir ses kolayca kuşkusuz, onun için çok tehlikeli olabilir askerin, yerini verebilir. Geliştirici 408 Cheyenne Tactical, Dzhon Teylor ve William Wardman, bu soruna bir çözüm bulduk. Şimdi oku tehdit etmediğini silahın vurmak. O, aynı zamanda 408 kalibrede ses asgari parametrelerini üzeredir.

Bu ürünün fiyatı da düşüktür. Bu mühimmat kutusu için iki yüz dolar aşmıyor. Biz nedeniyle bu patronlara silahların hemen hemen her zemin hedefi vurabilir düşünürsek, fiyat çok düşük.

izleyici eksikliği, zırh delici ve yangın mühimmat: sayısız avantajlara rağmen, kalibreli içinde 408 çeşitli eksiklikleri vardır. Ancak, gerçekte bu sadece bir zaman meselesidir.

Hangi silahlar uygun kartuş

Bu kartuş, her tüfek için uygun olmadığını vurgulamakta yarar var, sadece birkaç vardır. Kullanım mermi tüfekler böyle CheyTac M200, EDM Silah XM04, PGWDTI Timberwolf, Lawton Makina LLC. Olarak iyi bilinir, Grande Armeria Camuna hassas tüfekler, RND İmalat, Inc., THOR XM408 teyakkuz Tüfekler VR1. - Hem de Rus yapımı silah olarak keskin nişancı tüfeği Lobaeva, SVLK-14.

Şimdi güvenle bu kartuş hiçbir analogları vardır diyebiliriz. Bu faktörleri bilerek, resmen mühimmat bu tip muharebe operasyonlarının organizasyon açısından gerçek bir devrimin başlangıcı olduğunu söyleyebiliriz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.