Haber ve ToplumDoğa

Gezegenimizde şaşırtıcı hayvanlar: fotoğrafların listesi. Dünyadaki en şaşırtıcı hayvanlar top 10

Vahşi zengin ve çeşitlidir: şaşırtıcı bitkiler ve benzersiz hayvanlar çarpıcı yorgun alamadım. flora ve fauna bazıları doğada çok nadir olan böyle bir şey ile gelip nasıl sadece hayret yani? Ve bu doğa ananın gerçekten Zateinitsa olduğunu biliyoruz. Bu makale gezegenimizin şaşırtıcı hayvanlar anlatacağız.

Avrasya

Avrasya - Bir ev fauna birden yüz bin türleri bulduk geniş kita. nadir olması nedeniyle tehlike olarak yapısal özellik veya görünümleri ile en şaşırtıcı hayvanlar, listelenmektedir.

Örneğin, misk faresi. dolgun adıyla hayvan Böcek yiyen Dünyanın en büyük memelidir. Bu hayvanların olağan yaşam alanı - Rusya toprakları, aynı zamanda Beyaz Rusya, Ukrayna ve Kazakistan'da bulunabilir.

Misk sıçanı beş yüz gram ağırlığındadır ve yaklaşık yirmi santimetre uzunluğa sahip olabilir. Buna ek olarak, uzun bir tüysüz kuyruğu vardır.

Asya'da ayrıca sığınak en şaşırtıcı hayvanlar gördük. doğal ortamlarında kalkık burunlu maymun (Kuzey Burma), rakun köpeği (Doğu Asya), bulunabilir Markhor (Afganistan, Pakistan), Malayca shestokryla, püsküllü geyik (Çin) ve diğerleri.

Nüfusları düşüş olarak gezegenimizde bu muhteşem hayvanların tamamı, yok olma tehlikesiyle bağladı. Onlar böylece hayatlarının doğal işleyişine müdahale, kişinin her çalışma hedefleyen böylece sıradışı.

Güney Amerika

pembe peri armadilloyu - Arjantin orta kesiminde küçük (9-10 cm) gece hayvanı yaşıyor. Dünyanın bu şaşırtıcı hayvanlar çok korkak olduğunu ve tamamen herhangi bir zemin gömmek için birkaç saniye yeteneğine sahip olarak bile kameranın lens bu fauna Catch oldukça zordur.

Ayrıca Arjantinli Patagonya maras topraklarında yaşamaktadır. Aynı zamanda tavşan ve kanguru gibi bu sıradışı hayvanlar. Onların köpek ile karşılaştırıldığında pençeleri ve body - Bir geyik vücut ancak kobay maraş akraba. Bu bazen doğa Şaka yapıyor.

Güney Amerika'da inanılmaz memeliler arasında, biz otobur Vicuna, etobur ayırt edebilir yeleli kurt (bir metre yüksekliği kadar), gözlüklü ayı (Jaguarund (beyaz yün dinlenme kahverengi rengi ile gözler ve burun çevresinde yamaları vardır) su samuru, gelincik karışımı gibi görünüyor ve kediler) ve diğerleri.

Amazon canlı vadisindeymiş örümcek maymun, çünkü inatçı ve yapışkan kuyruk adını aldı ve nehirde birkaç dakika için bütün bir ineği kemirmek olabilir korkunç insan yiyen balıkların yaşadığı.

Kuzey Amerika

Kuzey Amerika'da yaşayan gezegenimizin şaşırtıcı hayvanlar, her zaman dünya topluluğuna bilinmemektedir. Bazıları - Nadir örnekler ve sadece doğada bulunan bulunmaktadır. Ancak, bu kolayca terbiye edilebilir alışılmadık bir küçük hayvan bassariscus, için geçerli değildir. Bu dağlık bölgelerde yaşayan ve kemirgenler beslenir.

Ama yakalı pekari - canavar çok mütevazı ve sıradan bir gezgin gözüyle gibi asla. Bu hayvan yaban domuzu çok benzer. Çünkü derileri değeri, temsil hayvan koruma altında.

pronghorn - Bu yırtıcı ısı en hızlı hayvan gezegen biridir belirtir. Bu otçul hayvan saatte yüz kilometreye hıza kadar çıkabilir.

Ürpertici görünümlü ısırmaya ve zarar veremez skolopendry California. güney eyaletlerinde yaşayanlar evin içine almak ve sokak ısı bir mola için sakıncası kırkayak, bu tür önlemek için çalışıyoruz.

Büyük Kara canlılarında misk öküzü, ren geyiğini, ahşap bizon ve geyik vapidi (son iki yalnızca doğa koruma yaşayan) ayırt edebilir.

Afrika

kıta şey sakladığını sanki birçok kişinin dikkatini çekmektedir. Afrika'nın en şaşırtıcı hayvanları bilim adamları ve seyahat içinde tükenmez bir ilgi neden olur.

okapi - olağanüstü güzellikte Kongo havzası hayvan hayatımızda. Bu zebra, zürafa ve at karışımı bir tür olduğunu. Bu fauna ilk okapi derileri gitti yerel yerli, öğrendim. Bilim adamları hayvanların bu tip buzul çağından beri hayatta olduğunu ileri sürmüşlerdir.

Gezegenimizde Bazı şaşırtıcı hayvanlar, masal karakterler gibi, Afrika'da yaşayan. Örneğin, tatlı yaratık Cordylidae küçük ejderha benzer. Uzunluğu yetmiş santimetre ve vücut küçük ölçekli levhaları ile kaplıdır. Çocuklar için dünyanın bu şaşırtıcı hayvanlar bir kertenkele bu tür görmek için, ancak, seyahatin en iyi bellek olacak, Sahra çölü ziyaret etmek gerekir.

Sahra yaşayan bir diğer nadir hayvanlar, kadife kedidir. Onun tuhaflık da içme suyu olmamasıdır. Bu yırtıcı onların susuzluğunu gidermek için kendi kurbanlarının kanını tutuyor. Isı korkunç azaldığında Kedi, sadece geceleri avlanır.

Toprak hamle kazarken Afrika aardvark hayvan sıradışı yeteneğini sergiler. Bu hayvan çalışmaları sırasında toprak ve karıncalar orada tıkanmış olmadığını, böylece burun delikleri çimdik edebiliyor. Arjantin armadillonun trubkozub olarak saniyede predatörlerden gizlemek için bir delik kazmak yeteneğine sahiptir. Ve bunun nedeni hayvanın boyutu oldukça büyük, kolay bir iş değildir. Onun ağırlığı elli ilâ yüz kilogram arasında değişir.

Avustralya

Avustralya'da yaşayan dünyanın şaşırtıcı hayvanlar, çoğu kesinlikle eşsizdir. Örneğin, Kuzu ve keseli kurt yalnızca kıtanın topraklarında yabani bulundu.

Avustralya onun endemik hayvanlar ünlüdür. Örneğin, bir vombat. Bu hayvan, dost hantal ve soğukkanlı, bu yüzden sık sık Avustralyalıların bu yaratıkları evcilleştirmeye edilir.

Tazmanya Canavarı - gücünde iki kez bir rakip ile yaptığı üstün savaşmaya hazır bir savaşçı ve bir kabadayı. aktif yasak olmasına rağmen, kanunsuzları av beri bu gece hayvan, yok olma eşiğinde.

genellikle okul ders kitaplarında belirtilen bir hayvan - Bir ornitorenk. bir gaga sahip tek memeli. Bu hayvan su üzerinde güzelce taşır, ancak karada yavaşlatmaya ve hantal.

Avustralya - birçok benzersiz ve sıradışı yaban hayatı ile bir kıta, böylece yerel otoriteler flora ve fauna korunması ve korunmasına ilişkin aktif bir politika var.

Gezegenimizde şaşırtıcı hayvanlar: listesi (ilk 10)

  1. Rus Desman (Rusya, Beyaz Rusya, Ukrayna, Kazakistan).
  2. Boynuzlu keçi (Afganistan, Pakistan).
  3. Balık bırak (Pasifik).
  4. Rukonozhka Baş üstüne (Madagaskar).
  5. Yıldız burunlu köstebek (Kuzey Amerika).
  6. Tembellik (Güney Amerika).
  7. Armadillo (ABD).
  8. Yengeç yeti (Pasifik).
  9. Hint uçan tilki (Hindistan).
  10. Dolgopyat (Endonezya).

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.