MaliPara

Dolar düştüğünde? Nasıl para piyasalarındaki durumun analiz edilmesi ve anlaşılması: Dolar düşecek veya yükselecek?

rublenin karşı ABD Doları 2008-2009 krizinden sonra, son yıllarda çok istikrarsız. ABD para birimi önemli ölçüde fiyat düştü. 2013 ve 2014 başlarında - yine büyüdü. Piyasa uzmanları durumun yanı sıra dolar düşecek olup olmadığı sorusunun cevabı, ekonomik ve politik hem faktörlerin bir aralıkta etkilenir inanıyoruz.

Petrol fiyatları

bir görünümü, 2014 yılında moloz karşı dolar göre, büyük ölçüde değişecektir. ABD para birimi cinsinden keskin yükseliş Rus banknotların pozisyonları aşamalı olarak azaltılması eşlik edebilir. rublesi, uzmanlara göre, petrol fiyatlarındaki büyük ölçüde bağlıdır. Zayıflayan dolar, öyle yüksektir. petrol fiyatı düşerse, Rus hükümeti artık "kara altın" ihracat ile yardım etmeye, ruble devalüe olur, bütçesinde çekilme telafi etmek için vardır.

Ancak, ABD ve uzun durgunluk dışarı AB kademeli bir şekilde gelen olumlu ekonomik veriler, petrol fiyatlarının yüksek düzeyde (varil başına yaklaşık 100 $) kalacağını söylüyor. moloz suretle dirençli Batı ekonomilerini takviyeli. 2014, yılında petrol fiyatlarının keskin ABD'ye bu ucuz göreli sonra düşüş Rus para birimi bir ders alırken. tam tersine ise - sadece dolar düşecek kadar beklemek zorunda kalacak.

Rublesi - zayıf değildir

Rus rublesi, bir bütün olarak, zayıf bir para birimi olmayan bir görünüm vardır. Bu tezin destekçilerinin tahminlerine göre, ulusal banknot reel olarak% 60 oranında son 10 yıldır ülkemizi güçlendirdi. örneğin, tüm bu yıllar vatandaşlar, ruble tasarruf tuttu, varsa, bunlar açıkça kazandı. Aynı zamanda, Rus para biriminin güçlendirilmesi gibi, ekonomistler er ya da geç, bu fiyatlı olacak, inanıyoruz. Yakıt ihracat, para net giriş (ücret şeklinde çeviriler) büyük hacmine rağmen düşüktür. Rus ekonomisi, böylece bu sorunu yaşayabilirsiniz ve Rublesi, sonuç olarak, dolar geçmişin "iyilik" dönecektir.

Yine de, "ahşap"

Bazı uzmanlar rublesi inanıyoruz - bu zor karşısına para, güven için: düşmemesi veya Rus banknot artacak dolar nasıl davranacağını - zor tahmin etmek. rublesi en uygunsuz anda hiçbir şeye "kağıt" dayanamayıp haline gelebilir zaman, 90'ları hatırlatmakla yetinelim. Çok sayıda faktör Rus kur üzerinden geleneksel olarak etkisi: petrol fiyatının, bankacılık sisteminin, özel CB'nin davranış ile ilgili olarak Merkez Bankasının politikasıdır.

Rusya DTÖ girdi büyük nedeni ithalatın payının yükselmesi, böylece, ve yerli üretim - - azaltılmış 2014 Tahminleri yıl ruble devalüe olduğunu ekarte etmez. Orada rakamlar: Bir benzer bir tedbir imkansız kabul edildi 2012 yılında başka ederken 2013 yılı sonu Euro, 45 rubleye ulaştı. Bu nedenle tek Avrupa için Rus para 50 adede oranını artırarak göz ardı edemeyiz. Buna karşılık, son yıllarda ABD ekonomisi, orada dolara göre istikrar belirtileri ve uzman daha iyimser.

Bu spekülasyon yapmak hiç mantıklı

Piyasa uzmanları rublenin konusunda kötümser kalmasını olmasına rağmen, hiç kimse gerçekten tasarruf biçimi olarak ABD para birimi cinsinden yatırım yapmak tavsiye etmez. ABD para biriminin olası daha büyük hacimde Rus vatandaşlarını satın kışkırtmak için - yapay nüfusu davet ekonomistlerin kağıtları yanı sıra tek amacı çeşitli söylentiler ısıtma ve dedikodu korkutmak bir sürümü var. değil spekülatörleri ve merkez bankalarının - banknotların Bu "ustalar". Dolar düştüğünde Karar onlar, ve büyüdüğünde.

Görüş ilginç bir nokta var: Ruslar hala, daha doğrusu, çalışma oligarşi değil, insanlar çıkarlarını tutuyor bizim Merkez Bankası, üzerinde herhangi bir etkiye sahip mümkün olacak eğer, "böcek" 2014 yılı sonuna kadar 30 rubleye düşebilir. Ayrıca, bazı uzmanlar vurgulamak - ekonomik koşullarda keskin bir bozulma olsa bile, devletin bertaraf var Rezerv Fonu, nerede yaklaşık 5 trilyon ruble "stok". Bu çok büyük bir bütçe açığını kapatmak için yeterli olacaktır.

iyimser görünüm

döviz ticareti sırasında uzmanlardan oluşan bir dizi gözlem göre geçen ay Rusya Merkez Bankası herhangi döviz müdahale yapmaya vermediğinde, aşamaları görülmektedir. Dolar yükselecek veya düşecek: Ulusal banknotların Tabii dolayısıyla Merkez Bankası önemli değil sözde "tarafsız koridoru" içine düştü. Bu noktada "Bi-kur sepeti" maliyet 41 ruble değerinde Merkez Bankası için kritik öneme aşmıyor. dolar ve euro karşısında Rus para biriminin başka davranış temel ve spekülatif faktör vardır.

İlk İlişkin - orada Rusya'nın ticaret dengesinde önemli bir artıştır. Bu ülkemizin başlıca ekonomik ortaklarıdır euro bölgesi ülkelerinde, gelişmiş mali durum büyük ölçüde kaynaklanmaktadır. ECB bölgenin GSYİH 2014 yılı sonunda% 1,1 artabilir tahmin ediyor. Sonuç olarak, bu Rusya'nın yakıt kaynaklara olan talebin artışı, hem de onların fiyatlarındaki artışa neden olabilir. Buna ek olarak, dolar ve 2014 yılında meydana gelen euro karşısında rublenin zayıflaması, aslında, geliştirmek ticaret dengesini aktif ithal ikamesi sayesinde ülke arasında. Bu yüzden Rus iş oturan ve dolar düştüğünde, bekliyor gerçeği değil.

Devletten Rakamlar

Ekonomik Kalkınma Rus Bakanlığı 2014 yılında (reel efektif açısından) ruble% 7,4 oranında zayıflatır öngörüyor (önce bir süre fiyat hesaplama azaltmak için ise% 1.5 idi). Bu rakam en yüksek bakanlar seviyesinde açıklandı. 2015 yılında Rus para birimi Ekonomik Kalkınma 2016 yılında% 0.2 oranında güçlendirdi inanıyor gibi -% 1,1 ve 2017 yılında biraz daha -% 0.1. 2014 yılında dolar karşısında ruble, ajansına göre, yıllık ortalama (önceki hesaplamayı 33,9 oranla) 36.3 adet oldu. herhangi bir değişiklik olmadan da 2017 yılında, 38.7 - - 2015 yılında bir "kova", hemen hemen aynı 2016 yılında, 38.8 Rus banknot mal olması beklenen 38,5.

Ekonomik Kalkınma Bakanlığı da ortalama fiyat inanmaktadır ham petrol varil Urallar mavna 104 dolara çıkması ve 2015-2016 yılında olacaktır. ABD para biriminin 100 adede düşer. 2017 yılında ajansına göre "kara altın", varil başına 98 dolara fiyat up düşmeye öngördü. Dolar fiyatı düşecek nerede devlet muhtemelen merak edilmez.

analistler gelen rakamlar

UBS, 2014 yılında Rus ekonomisinin sadece% 1.5 oranında büyüyecek yatırım bankasının cari tahmin göre (önceki hesaplamalarda ise% 2.5 figürünü özellikli) 2015 yılında -% 2 (daha önce 2 beklenen ,% 8). Ülkemizde mali durum vizyonu yeniden değerlendirilmesinden dolayı, analistler, kredi kurumu, yukarıda sözü edilen "ikili döviz" sepet, 2014 yılı sonuna kadar 44,2 ruble değerinde olacağını (daha önce 40,7 Rus para birimi rakam denir) bekliyoruz.

dolar ve Euro'nun konumsal ilişki ile ilgili olarak, 2014 yılı sonuna kadar, UBS analistleri Amerikan para 1 adet 1.25 Avrupa banknot mal olacak bekliyoruz. Bu (Aralık 2014 ile dolar başına 37.6) kabaca ruble üzerinde beklentileri doğrultusunda olduğunu. 2015 yılında karşı Euro UBS «paranın" iman, 1.20 seviyesine fiyatı düşer. bankanın analistler Rus merkez bankası döviz ticareti müdahale olmayacak, ama Merkez Bankası'nın para politikası sert olacağını kural yoktur bekliyoruz. Ama kendi tahminleri neredeyse dolar düşüyor ekonomimizin gelişimine hiçbir yerde tezler olduğunu.

Ukraynalı faktör

Ulusal para birimi - Rus uzmanlar Ukrayna'da durum ve komşu bir ülkenin ulusal para biriminin davranışlarla ilgili olarak ABD doları ihmal yok. Uluslararası Para Fonu "paranın" için banknot 10,5-11 birim makul bir oran görür. Dolar 12-13 Grivnası çıkabilir olduğu bir kötümser senaryo da vardır. ödemeler açığının ülkenin dengesini tetikleyebilir ve Grivnası bir devalüasyona yol açabilecek Rusya ile ticaret ortaklığı kötüleşen Ukrayna için gaz fiyatlarındaki artış, - nedenleri arasında. IMF politikalarının önemli faktör.

Fon Ukrayna kredi verecek olursa, dolar karşısında ülkenin ulusal para birimi güçlendirmek olabilir. IMF dilimin yurtdışından ve girişimciler gelen yatırımcılara olumlu bir sinyal olarak yapabiliyor. Bir diğer olumlu göstergeler - Rusya ve ABD liderlerinin tavrı diplomatik kanaldan ülkedeki durumun çözümüne katkıda bulunur. Ama siyasi oyunu - süreç dolar Ukrayna'da düşecek olmadığını kesin bilmek çok karmaşık.

temkinli tahminleri

Uzmanlar bu dolar "gelecekteki seyri" konulu göre çalışma biçimini anlamak için işaret, bu kolaydır - Rusya Merkez Bankası yarın için memur olarak günün döviz kurunu yayınlayan gerçeğine teşekkürler. Dolar veya Euro düşecek zaman, yapamam çok daha uzun vadeli tahminler yapmak ve söylemek zor emin içindir. Rusya ile ilgili olarak ABD doları döviz kuru faktörleri iki grup oldukça bağımlıdır. İlk olarak, moloz gibi, sertlik, vardır. Rus ekonomisi ve siyasi süreçlerde duruma bağlıdır. İkincisi - diğer dünya para birimleri (özellikle Euro), karşı dolarlık kolay olan değerlerini tahmin etmek. Bu nedenle, analistler Amerikan banknotların davranışları hakkında uzun vadeli tahminler pazar oyunculara çok fazla güven tavsiye edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.