MaliBankalar

Borç ve özelliklerinin Transferi

ekonomik ve hukuki uygulama bir örgüt tek bir nedenle borcu döndüremez durum vardır: o da gerekir, ancak ödemezsiniz. Bazen bu koşullarda, kullanılması, borç transferi - varsayılan koşulların ek risk gelişine borç veren konjuge nadir ve zor prosedür.

Medenî Kanun çok küçük bir derecede bu alanı düzenleyen, bu nedenle ilişkinin tüm özellikleri pratikte türetilmiştir. Kısa bir inceleme yürütmek.

işlemde yer alan ve onların sorumlulukları Kim

Yani, borç transferi hazırlamak sözleşmeler, içinde, üç partiye katılan:

- alacaklının;

- asıl borçlu;

- yükümlülüğü varsayan bir kişi borcunu ödemek için.

Doğal olarak, temel yolu işlem alacaklı rıza hazırlanacak etmektir. Genellikle sözleşmeli onun imzası zaten şekildedir. Ama bazen sonradan belgeye uygulanmış açıklamada, şeklinde ayrı bir belge oluşturur.

Doğal olarak, borç transferi yeni borçlu selefi yerine yükümlülüğünü yerine getirmek için gereken kaynak ve yasal yeteneklere sahip olduğunu düşündürmektedir. Dahası, iletilen değerlerin doğası hem maddi ve manevi doğası olabilir. hizmet veya işin belli bir hacim Sahne çok sayılır. Önemli olan - borç veren istemektedir.

sorumluluk

Buna ek olarak, borç yükünü alarak, yeni borçlu, kural olarak, ayrıca, tam alır yükümlülüklerini yerine getirmek için başarısızlığın sorumluluğunu yaptırımlar da dahil. Bu sefer, çok incedir ve koşullara son derece bağlıdır, itiraf etmeliyim. Bu durumda, takipçi daha kolay koşullarda müzakere bazen mümkündür. Bu genellikle Medeni Kanunu (Md. 356, Art. 367 paragraf 2 ve Sanat. 372), yeni borçlu üzerinde rehin veya teminat veya garanti geçerli olmadığını bildiren sözleşmede adlandırılır.

Ancak, baskı uygulamak için değil borç veren ilgili ön görüşmelerin aşamasında; Bir ücret karşılığında bir borç veren diğerlerinin tüm gereksinimleri hakkı verdiğinde oldukça zor böyle bir ilişki, - borç atama da olduğunu unutmayın. bu işlemden önce borçlunun rızası sormayın. Örnek: Sıradan vatandaşlar için cüret şımarık sürekli unutulmaz toplama ajansları,.

transfer yükümlülükleri Hacmi

deneyim bu anlaşmaların çoğu bütün hacmi taahhütlere ilişkin olduğunu biliyoruz. anlaşma konusu kredilerin borçlarının olduğunda özellikle tipik bir örneğidir. kredi kuvvetle ek izleme zahmet istemeyen, yükümlülükleri kırma direnmeye gerçeği. Üstelik, tahkim mahkemeleri kuvvetle bu trendi desteklemektedir. Aynı zamanda hiçbir yerde mevzuatta bir kısmının geri ödenme yasağını içermez. işlemin taraflarının hala kullanmaya karar eğer, bu tamamen haklı olacaktır: o borç sorunu çözmek daha kolaydır.

borç çevirisinde güvenlik tedbirleri

borç transferi, bilinen nedenlerle, güvenlik tedbirlerinin uyulmasını gerektirir.

Birincisi, tüm taraflar kayıt belgelerini, hem de anlaşma imzalayacak kişilerin yetkilerini kontrol etmelidir.

İkincisi, borç verenin yeni borçlu, iyi bir çözücüdür ve yasalara problem yok emin olmak gerekir. Bir günlük firmalara ait en ufak bir şüphesi olmayan işbirliği için bir neden olmalı.

Üçüncüsü, bu uzun tarafı kesinlikle bağlılık gerçek olduğundan emin olmak gerekir alır ve borç transferi - Bu başka bir konuya şimdi sorun yaratacak birinin niyeti yoktur. Hatta sözleşmenin bazı inceleme yapabilir ve metinde görev doğrulayan tüm devri bir öğeyi sağlamak için birincil belgelerin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.