Haberler ve ToplumÇevre

Sdyuzhit: anlam, konuşmada kullan

Rus dilde, anlamı belirlenmesi zor binlerce kelime vardır. Modern kelimelere benzeyen eskimiş kelimeler genellikle çok farklı ve telaffuz farklı olabilir. Konuşma kullanımından gelen ifadelerin ne anlama geldiğini anlamak için kök, etimoloji ve seçilen eş anlamlı olarak olabilir.

değer

Sdjuzhit, mükemmel türden geçişsiz bir fiildir. Önek c-, kök -youtube, son ek -i ve fiil sonu -t'dir. Sözlüğe göre SI Ozhegov ve N. Yu Shvedova "sdyuzhit", yapabilmek için bir şeyler yapabilmek ya da yapabilmek anlamına gelir.

"Sdyuzhit" sözcüğü, bazen sözlü konuşmada kullanılan, ortaktır: "Almıştım ve bulmadım." Geçmiş yerine günlük iletişimde kullanılan eşanlamlılar bir yeri var. Bunların arasında: bir şeyi başa çıkmak, üstesinden gelmek, başetmek, sürmek, katlanmak.

Sdjuzhit sadece unutulmuş bir söz değil, belirli bir renk tonlamasına sahiptir. Telaffuz ilk hece üzerine konmalıdır. Sözcük bir zamirle birlikte kullanılabilir: "Oturayım", "o sdyuzhit"

Spontan "sdyuzhit", birçok form ve paradigma, telaffuz zor. Yabancılar da dahil olmak üzere, akıcı olmayan bir şekilde Rusça bilmeyen bir kişi, ortak kullanımdan ortaya çıkan kelimeyi anlamayı zor bulacaktır.

köken

Sdyuzhit, günlük konuşmada uzun süre kullanılmayan bir kelimedir. Birçoğu "düzine" ve "sdıuzhit" kelimeleri arasında bir paralellik oluşturabilir. Etimolojik bir topluluğa sahip değiller, ancak bir fiilin bu fiilin etkisi altına girdiğine dair bir görüş var. Kelimenin etimolojisi öyle ki bir lehçe olabilir.

Sıradan bir konuşmada kullanabilir miyim? Bugün, eskimiş fiiller, özellikle de yanlış kullanıldıklarında duymak zordur. Fazlalık, yanlış telaffuz - tüm bunlar başkasının konuşmasının algılanmasını etkiliyor. Sdjuzhit, tek bir kök fiil, zarf ve sıfat (vyudyzhit, dozhet, doyzhit, dyuzhe, düzine) olan Eski Slavca bir kelimedir .

Nasıl kullanılır?

Sıradan konuşmada "sdıüzhit" kelimesinin anlamı kullanılmaz. Bu eylemi, daha kısa ve modern eşanlamanları tanımlamak için kullanın, örneğin, yapabilirim, yaparım, yönetirim. 18-19. Yüzyıllarda, kitabın konuşmasında "sdyuzhit" fiili her yerde kullanıldı. Genellikle hikayeler, romanlar, romanlarda bulunabilir. Örneğin, "kavga etmemekten korkuyoruz", "saldırmayacağım", "başardı, yapmadım" Daha geniş anlamda "sdyuzhit" kelimesi, bir şeyi değiştirebilmek, başkalarına katlanmak, iyi şeyler yapabilmek için kendi omuzlarını tutmak demektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.