Kendini yetiştirmePsikoloji

Zarar gören kişi ne oldu?

Hayat boyunca birçok insan mutsuz hissediyor. Bazıları onlara özgü potansiyelleri fark edemez, bazıları da olasılıklar konusunda sınırlıdır. Arızalı bir kişi nedir? Davranış ve tutumunun özellikleri nelerdir?

Çoğumuz bu veya bu dünyada mutsuzluk duyuyoruz: özel hayatta, iş yerinde, meslektaşları ve arkadaşlarıyla ilişkilerde. Bazen kendimize tamamen kabul edilemez ifadeler ve kavramlar uyguladığımızı düşünmüyoruz. Zarar veren bir kişi gerçekten sınırlı bir şeydir ve böyle bir konuma maruz kalmamak gerekir. Kendinizle ilgili sorunları düşünemezsiniz ve sonra başkalarına dünyada yaşamanın ne kadar zor olduğuyla ilgili şikayet edemezsiniz. Tabii ki böyle insanlar var. Kusurlu bir insanı nasıl anlayabilirim? Fazla getirilen sorunun her zaman durumu düzeltme motivasyonu yoksun. Gerçek sınırlamalar bazen insan iradesi ile telafi edilir.

Fiziksel Engeller

Doğumdan itibaren gerçek fiziksel kusurlardan muzdarip insanlar var. Hareket konusunda önemli ölçüde sınırlı olabilirler, ciddi hastalıklara sahip olabilirler, ancak kendilerini değersiz veya gereksiz saymazlar. Kendinizi kusurlu bulma alışkanlığının, bu dünyadaki kendi gerçekleşmesi için kendine biraz çalışma istemeyen zayıf bir kişinin pozisyonu olduğu söylenebilir.

Fiziksel eksiklikler bazen kişinin anlamlı ve değerli hissetmesini engeller. Bu insanlar iyi bir iş bulma, eğitim almak için zorlanırlar. Bazen bütün hayatlarını akrabaları ve yakınları tarafından evde geçirmek zorunda kalırlar. Bazı insanlar, doğumdan ölüme kadar, mali açıdan birine bağlıdır, bağımsız olarak hareket edemez, temel işlemleri yapamazlar.

Hayata tutum

Yaralı kişi, aşırı bilinç sınırlaması ile uğraşan kişidir. Yani, böyle bir kişi bir gelişme aramıyor, yeteneklerinin ufuklarını genişletmek, yeni bir şey denemek istemiyor, kendi kendine eğitime olan ihtiyacı tanımıyor. Fiziksel olarak sağlıklı ve güçlü olabilirsiniz, ancak aynı zamanda derin bir kötümser. Bazen insanlar başarılı bir şekilde ilerlemek için tüm imkanlara sahiptir, ancak hiçbir şey yapmaz, denemiyor bile. Bu elbette çok üzücü. Kişinin gücüne inanamaması insanı enerjiden mahrum eder, belirli bir yönde hareket etme arzusudur.

Hayata yönelik tutum, kişiliğin başarılı olup olmayacağını belirler. Aşırı kendine yeten bir kişi , başkalarıyla iletişim kurmada muazzam güçlükleri yaşar. Genellikle meslektaşlarının ya da tanıdıkların ne derler umrumda değil. Böyle insanlarla temas kurmak çok zor, hepsi utangaç ve korkuyor.

Amaç ve değer kaybı

Bazen hayat son derece öngörülebilir ve ilginç görünebilir. Birisi kendisini yalnızca önemli vital bulguları kaybetmiş ve sonra nereye gideceğini bilmediği için başarısız sayabilir. Zarar veren bir kişi gereksiz ve önemsiz hisseder. Görünür bir ihtimal yoksa, kişi kendi eylemlerini analiz etmeyi bırakır ve bir şeyler için gayret etmeye bile çalışmaz. Kendisinden duyduğu memnuniyetsizlik hissi böyle doğar.

Amaç ve değer kaybı modern toplum için ciddi bir sorundur. Zamanımızdaki birçok insan işten bıkmış ve bazı hayali umutsuzluğu telafi etmeye çalışıyorlar. Günde on beş ila on altı saat meşgul olmak, sakince eve dönmek ve fiziksel ihtiyaçlarını (yiyecek, uyku) karşılamak dışında artık hiçbir şey istemiyorlar. Belli bir şeyi satın alırsa kendilerini daha mutlu hissedeceğini düşünürler, ancak kural olarak bu olmaz. Bu nedenle insanlar modern dünyada çok şey satın alıyorlar: mallarla birlikte bir değer hissi edinmek istiyorlar. Gerçek benlik saygısı süpermarketlerde harcanan para miktarına bağlı değildir. Maalesef, herkes bunu anlamıyor. Birçok tüketici, çeşitli şebeke şirketlerinin sahiplerine fayda sağlamaktadır. Sonuçta, bu şekilde çeşitli malları empoze edebilirsiniz. Bir kişi duygusal olarak dengesiz ise, o zaman dışardan gelen herhangi bir etkiye kolayca müsaittir.

Ahlaki açıdan kusurlu kişi

Burada, yasaları olmayan kişiler hakkında konuşuyoruz. Ahlaki standartları ihlal ettiler, başkalarına zarar verdiler. Ahlaki açıdan kusurlu insanlar başkalarının ihtiyaçlarını asla düşünmez, yalnızca içgüdüleriyle ilgilenir. Bu insanlar genellikle suçlu olurlar: hırsızlar, katiller, sadece etrafında olup bitenlerle ilgilenmeyen holiganlar. Böyle bir kimse sokakta birine yardım etmek için durmaz, yalvarış görünümünü fark etmez.

Sonuçlandırmak yerine

Böylece, kusurlu kişi, her şeyden önce, yaşamda önemli yerleri kaybetmiş ve boşluklarını doldurmaya çalışmayan kişidir. Gerçekten fiziksel olarak sınırlı olabilirsiniz, ancak ruhsal açıdan zengin olabilirsiniz. Ve bazen dışsal refah bir iç boşluğu gizler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.