ÇirkinlikBahçıvanlık

Nasturtium: dikim ve bakım. Büyük renkler büyümeye öğrenin!

Zengin yeşil yaprak için çarpıcı bir kontrast yaratan çiçeklerin parlak renkli, özellikle latin çiçeği vurgular. Bu çiçek sadece güzel değil, aynı zamanda sağlık için yararlıdır. Orta ve Güney Amerika - 45'ten fazla türü bulunmaktadır latin çiçeği doğduğu,. Latince ile çiçeğin adı olarak çevrilmiştir "küçük bir kupa." Bu ad onun bir kalkan ve kask andıran çünkü çiçek ve yaprak şekli verildi. yıllık ve çok yıllık latin çiçeği vardır. Bu çiçekler herhangi bahçe ve peyzaj tasarımı sitenin yaratılmasında bir büküm süslüyor olacak.

Dikim "küçük kupa"

dikim ve bakım izledi Nasturtium, hassas ve duyarlı kök sistemine sahiptir, özel dikkat gerektiren, böylece bitki dikim tahammül etmez. Çiçeğin ekimi durumunda bitki fideler turba bardak olmalıdır, toprağa dikim de çıkarılabilir sonra alt, yaralanma ile kaplar az. toprağa nasturtiyum Dikim özel dikkat gerektirir, bitkiler birbirinden 25-30 cm mesafede ekilmelidir. Bu operasyon Mart ayının ikinci yarısında veya Nisan ayında yapılmalıdır. toprağa dikim zaman makul miktarlarda kaliteli drenaj ve döllenmiş toprağın dikkat çekmek için önemlidir - sadece bahçıvan çok gür çiçekli zevk mümkün olacak. çiçek gübre gübreleyin gerekli değildir. gübre fazlalığı ile latin çiçeği yapraklarından bir sürü atıyor, ama biraz renk verir. Dikkatli gerektirir ardından latin çiçeği, dikim ve bakımı, sağlık parlayacak ve güneş güzel çiçek şeklinde gülümser bir sürü vermek için potasyum-fosfor gübreleme kullanımı çok etkilidir.

Büyüyen nastrutsii

İlginizi latin çiçeği, dikim ve bakım Eğer sürekli dikkat gerektirir. Toprak kolay seçilebilir, ancak niteliksel boşaltılmalıdır. Mükemmel kumlu balçık ya da killi toprak. Nasturtium düzenli, ama ılımlı sulama gerektirir. sıcak ve kuru günlerde artan sezon sulama artırılabilir, ama su birikip kalmamaktadır. çiçek dikilmiş ve kendi balkon edilebilir. Daha sonra, fideler Nisan ayında ekmek gerekir. Nasturtium - Bir sıcağı seven don tahammül etmez bitki, ancak bakımında çok iddiasız.

Bakım ve zararlılardan korunması

yürütülmesini Herhangi iç mekan bitkileri, bakım ve üreme, hala haşere saldırılarına eğilimli. Latin çiçeği yaprak bitleri, beyaz kelebek, çeken örümcek akarları, turpgillerden pire ve Medvedkov. Düzenli olarak elle zararlıları yok etmek ya da modern kimyasal maddeler kullanmayın Ancak, iyi kalitede olduğunu latin çiçeği, dikim ve bakım, sıkıntı korunacak. Yanlış bakım bitki renk değiştirdiğini bırakır. Bunun nedenleri olabilir:

  • hastalık;
  • besin eksiklikleri;
  • su basması;
  • ışık eksikliği.

niteliksel hastalık nasturtium üstesinden gelmek için, etkilenen alanlar kaldırıp yakmak gerekir, ancak özel ilaçlarla tedavi sağlıklı kısımlarına önemlidir.

Bitki gölgede harika hissediyor, ama tam güneş, rüzgardan korunaklı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.