SağlıkMüstahzarlar

Çocuklar için etkili damla 'Vibrocil', kullanım talimatı

Bebeğiniz hapşırmaya başladığında her anne çok endişelidir, burun tıkanıklığı nedeniyle nefes alamıyor . Tabii ki, bir çocuğa neyin tedavi edilmesi gerektiği, ilaçların daha hızlı ve aynı zamanda bebeğin vücuduna zarar vermeyeceğine ilişkin soru ortaya çıkıyor. Burada çocuklar için etkili bir "Vibrocil" ilacı yardımınıza gelecek, kullanım talimatı bu çare hakkında bir çok yararlı bilgi sağlıyor. Burun mukozası için bir vazokonstriktördür. Buna ek olarak, anti-alerjik bir etkiye sahiptir. Sprey, damla ve jel gibi ilaç türlerini üretirler. Bu ilaçta bulunan dimetinden ve fenilefrin gibi maddeler nedeniyle, mükemmel bir farmakolojik etki sağlanır. İlk madde yerel bir antihistaminik etki sağlar ve hafif bir vazokonstriktif etki fenilefrin içerir. Vibrocil damlaları çocuklara uygularsanız, burun tıkanırlar ve çok daha az salgı haline gelirler.

Kullanım endikasyonlarının allerjik rinit kadar akut veya kronik izole edilmesi gerekir; Sinüzit akut veya kronik, ayrıca otitis media. Buna ek olarak, solunum sistemi soğuk algınlığı için mükemmel bir semptomatik terapidir. Burun operasyonları için hazırlık sırasında, bu ilaç sıklıkla reçete edilir. İlaç kullanıldığında, burun geçitleri temizlenir, burun mukozasında şişme ve paranazal sinüsler ortadan kalkar.

Çocuklar için bir damla "Vibrocil" satın aldıysanız, talimat bu ilacı nasıl uygulayacağınız konusunda yeterli bilgi taşır. İlk olarak, tedaviye başlamadan önce burun boşluğunu iyice temizlemek gerekir. Altı yaşın altındaki çocuklar sadece damlalar verilir. Çocuğun başını eğmesi gerekirken, burun pasajlarına damlamaları gerekir. Gün, her burun deliğinde maksimum dört instilasyon yapmalısınız. Tek damla tek bir dozaj uygulayarak, bebekler için damla "Vibrocil" uygulayın. Bir yıldan altı yıla kadar, bir ila iki damla damlatılmalıdır. 6 yıldan sonra, çocuklar için bir seferlik doz, her burun deliğinde üç ila dört damla.

Damlalar dışında bu yaşta bir sprey veya jel kullanabilirsiniz. Burunda kabuklar varsa, burun mukozası kuru, bu tür ilaçları kullanmak en iyisidir. Geceleri nefes alabilmek için, burun deliğine derinleşen jel damlacıklarının bulaşması değerlidir. Spreyi tedavi etmek için kullanıyorsanız, işlem sırasında bebeğin başı düz tutulmalıdır. Ucu nostril içine dikey olarak yerleştirin ve keskin bir şekilde nebülizörü sıkıştırın. Burun vidasını burun ucundan çıkardıktan sonra vidalarını sökün. Çok nadiren çocuklar için "Vibrocil" ilacını kullanırsanız yan etkileri vardır. Kullanım talimatları, doz aşımının sistemik bir vazokonstriktif harekete neden olabileceği ve ayrıca ilacın rinitinin ortaya çıkması olasılığının bilincindedir.

En fazla yedi gün boyunca kullanılmalıdır. Aşırı dozda görülen ve aşırı derecede seyrek görülen semptomların, artan yorgunluğun yanı sıra yüksek tansiyon da belirtilmelidir. Ek olarak, solgunluk kadar uykusuzluk ve ajitasyon da mümkündür. Bu durumda aktif kömür içmelisiniz .

Tüm avantajlara rağmen, çocuklar için "Vibrocil" ilacına kontrendikasyonlar var. Talimat kardiyovasküler yanı sıra tiroid bezi hastalıklarının varlığını tanımlar. Buna ek olarak, liste diyabet ve atrofik rinit varlığını eklemelidir .

Bir çocuğa düzgün davranmak için ilacı kullanmadan önce bir çocuk doktoruna danışdığınızdan emin olun. Bunun küçük çocukların tedavisinde en uygun ilaç olmasına rağmen doktor bebeğe bakmalı ve tedaviyle ilgili doğru kararı vermelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.