FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Yumurta döşeme memeli: açıklama, özellikleri, üreme ve türler

Herkes memelilerin müfredattan bilir. Sadece bir kıtanın topraklarında yaşayan hayvanın ayrı tür - - Ve o yumurtlama memeli bildin Avustralya? en hayvanlar detayların bu özel tür bakalım.

yumurtlayan Açılış

Uzun bir süre doğurmak hayvanlar, vysizhivaya yumurta türünün benzersiz varlığı için, bilinmiyordu. bu canlılar hakkında ilk ileti XVII yüzyılda Avrupa'ya geldi. Avustralya'da Şu anda tüylerle kaplı bir gagası olan bir cilt fevkalade bir yaratık getirdi. Bu bir ördek gagalı ornitorenkin oldu. Zaspirtovannye örneği sadece 100 yıl sonra getirildi. Gerçek şu ki ornitorenkin isimli pratikte değil tahammül kölelik. Onlar ulaşım için koşulları oluşturmak için çok zordur. Bu nedenle, bunların izlenmesi sadece doğal ortamlarında idi.

Ornitorenk keşfini takiben bir gaga ile henüz başka yaratığın haberi aldı, ama şimdi iğneler ile kaplıdır. Bu engerek. Bilim insanları uzun sürdü hakkında hangi sınıf için sınıfladıkları'nı bu iki yaratıklar. Ben Ornitorenkler ve echidna, bulduk yumurtlayan memeliler, ayrı bir tarafa hareket ettirilmelidir. Yani monotremes, cloacal bir müfrezesi vardı.

şaşırtıcı ornitorenk

Türünün Benzersiz gece olmak. Sadece Avustralya ve Tazmanya Dağıtılmış ornitorenkin. Hayvan su da beslenir delik bir verimle, su içinde ve karada inşa, su, yani yarı bulunur. Az miktarda var - 40 santimetre kadar. Zaten burun ördek, belirtildiği gibi, var, ama yumuşak ve deri ile kaplı. Sadece görünüşte bir ördek çok benzer. Bir kunduz kuyruğu gibi 15 inçlik kuyruk da vardır. Pençeleri dokuma var, ama onlar yere Ornitorenk yürüyüşe müdahale ve mükemmel bir delik kazmak yok.

bir delik, ya kloakında hayvanın dışarı genitoüriner sistem ve gut yana, tek akla atfedilen - kloak. İlginç bir şekilde, ön ayak ve arka kullanarak normal memeli farklı Platypus gezen, bir yükseltici olarak görev yapar. Her şey bir yana, en çok nasıl yeniden ürettiğini dikkatimizi dönelim.

üreme ornitorenkin

İlginç gerçek: damızlık hayvanlar 10 günlük bir kış uykusu düşmek ve ancak o zaman çiftleşme sezonu başlamadan önce. Bu Ağustos ayından Kasım ayına kadar, hemen hemen tüm sonbahar sürer. Suda Platypus arkadaşı, ve iki haftalık bir süre sonra, bir kadın 2 yumurta ortalama bırakır. Erkekler daha sonraki hayat yavru katılmamaktadır.

kadın tünelin sonundaki sokete özel delik (15 metre) oluşturur. ham yaprakları Astar ve yumurta kuru değil, böylece belli bir nem korumak için kaynaklanıyor. İlginç bir şekilde, koruma, aynı zamanda 15 santimetre bariyer kalınlığı oluşturur.

Sadece hazırlık çalışmaları sonrasında o yuvada yumurta bırakır. Platypus Yumurta kırıldığında, etraflarında kıvrılmış. 10 gün sonra, çocuklar tüm memeliler gibi, çıplak ve kör, doğarlar. oluk yün üzerinde en sağında aşağı akar ve onlar birikir kadın besleme bebek sütü. Çocuklar süt yalamak ve böylece beslenirler. Besleme yaklaşık 4 aydır devam eder ve daha sonra çocuklar kendi başlarına yem öğrenirler. Yani isim bu tip üreme yolunu açtı "yumurtlama memeli."

olağandışı engerek

Engerek - Aynı yumurtlama memeli. Bu kara 40 santimetreye kadar ulaşan küçük boyuttaki olmak. Bu Avustralya, Tasmanya ve Yeni Gine adaları da yaşıyor. Bir kirpi gibi, ama 7,5 cm'den fazla olmayan bir uzun dar bir gaga ile bu hayvanın türüne göre. İlginç bir şekilde, yılan dişleri vardır ve uzun yapışkan dil ile av yakalar.

engerek vücut kaba yünden imal edilmiştir dikenler, arka ve iki tarafta kaplanır. Yün karın, baş ve ayaklarını örtüyor hayvanın. Ekhidna'nın tamamen gıda belirli bir tür için uyarlanmıştır. O termitler, karıncalar ve küçük böcekleri regales. Bu potansiyel müşteriler günlük yaşam, ancak bulmak zor. Aslında 32 dereceye kadar düşük vücut sıcaklığına sahip olmasıdır, ve bunun düşürülmesi veya çevresel sıcaklık artışına yapılmasına izin vermez. Bu durumda, bir yılan ağır olur ve ağaç veya hazırda altında yerleşmiştir.

Yöntem üreme engerek

Echidna - yumurta bırakma memeli, ancak kanıtlamak öyleydi sadece en başlangıcı arasında XXI yüzyıl. İlginç kur echidnas. En fazla 10 erkeklerde dişi hesap başına. o çiftleşmeye hazır olduğunu karar verdiğinde, o sırtüstü yatar. Bununla Erkekler etrafında bir siper kazmak ve şampiyonluk için mücadele başlar. güçlüydü bir kadınla İlişkiye.

Gebelik 28 gün sürer ve bir kadın kuluçka kat hareket eden bir yumurta görüntüsü ile sona erer. dişi yumurta torbaya taşınır ancak 10 gün sonra bebek gelir nasıl Hala belli değil. Hatchling gelir içine Dünya isimli değildir tamamen şekillendirilmiş.

bebek

Bebeğin doğum genç keseli doğum çok benzer. Onlar da anne torbanın son gelişme ve, yetişkin olarak bağımsız yaşama hazır bırakın. İlginç gerçek: keseli memeliler yalnız Avustralya'da da yaygındır.

O halde, bebek echidna var mı? Kör ve çıplak, onun kıç gözleri kösele filmi kapalı ve sadece ön ayaklarında parmakları şeklinde gelişmemiştir. süte almak için, bebek 4 saat gereklidir. Anne bir torba içinde özel kıllar sütü ile o çıktığından beri 100-150 olduğu ilginçtir. Bebek sadece onlara ulaşması gerekir.

Bebek, yaklaşık 2 ay boyunca anne kese içindedir. Hızla nedeniyle besleyici süt kilo alır. Süt nedeniyle İçinde demir büyük miktarda pembe bir renge sahip tek engerek vardır. Besleme devam ediyor için 6.5 aydır. Genç sonra kendi yiyeceklerini üretmek için öğrenirler.

dikenli anteaters çeşitleri

dikenli anteaters çeşitleri - bir yumurtlama memelidir. Bu yaratık muadillerinden çok daha büyüktür. Habitat Yeni Gine ve Endonezya'da adasının kuzey. Boyutlar içinde çeşitler arasında dikenli karıncayiyenler heybetli en fazla 80 santimetre iken onun ağırlığı is en fazla 10 kg. Görünüşte bir engerek gibi görünüyor, ama gaga uzun ve çok daha kısa iğneler fazla. O dağlık bölgede yaşayan ve çoğunlukla solucan besliyor. İlginçtir dikenli anteaters oral çeşitlerinin yapısı: onun dilini dişleri vardır ve bunu kullanarak, o sadece gıda çiğnemek mümkün olmakla, belirtildiği gibi, hatta taşları çevirin.

o dağlarda yaşıyor çünkü en kötü Bu tür, inceledi. Ama hayvan, her türlü hava koşulunda hareket kabiliyeti kaybetmez kış uykusuna yok ve kendi vücut ısılarını mümkün olduğunu fark edilmiştir. dikenli anteaters çeşitlerini içerir yumurtlama memelilerde, çoğaltılması, diğer iki türün aynıdır. Onun karnına bir torbaya yerleştirilir tek yumurta alır ve bebeğin sütü besler.

Mukayese özellikleri

Ve şimdi Avustralya kıtasında yaşayan memelilerin türleri bakalım. Yani, fark keseli ve plasentalı memelilerin, yumurtlayan nedir? Başlamak için, bütün memeliler süt ile yavrularını beslemek söylemeliyim. Ama çocukların doğum büyük bir farktır.

Yumurtlayan hayvanlar ortak bir noktası var. Onlar kuşlar gibi yumurtalarını ve kendi özel zaman yumurtadan. anne tarafından yavru görünümünü sonra çocuklar yemek süt üretir. Genç süt emmek ve onun karnına kadın oluklarla yalamak olmadığını belirtmek gerekir. meme bulunmaması için diğer yumurta bırakan memelilerde ayırt edilir.

Keseli memeliler dolayısıyla kuluçka kesesi, onların adı var. dişilerin karın üzerinde bulunan Çanta. bunun üzerine asılı olarak Yenidoğan bebek, bunu almak, meme bulur ve. nokta çocuklar oluşmamış doğarlar ve gelişimini tamamlamak için birkaç ay boyunca annenin kese içinde gerçekleştirilir olmasıdır. Açıdan yumurtlama memeli ve keseli benzer olduğunu söylemek gerekir. Çocuklar echidnas ve ayrıca dikenli anteaters çeşitlerinin az gelişmiş doğmuş ve düşünceli kat bir tür yerleştirilir.

Ya plasental memelilerin söylenebilir? Onların çocukları tamamen nedeniyle rahim içinde plasenta varlığına oluşturulmuş doğarlar. Gıda ve bebek geliştirme sürecine bağlı olarak gelişebilir. hayvanın toplu plasental aittir.

İşte bir kaç çeşit aynı kıtada mevcut olduğunu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.