Sanat ve EğlenceLiteratür

Klod Frollo, "Notre Dame": Resim, özellikleri ve açıklama

Klod Frollo - bu ünlü Viktora Gyugo romanın ana karakterlerinden biridir "Notre Dame de Paris." Rahip, günaha karşı ve kaderini ve başkalarının hayatlarını kırarak, onu takip edebilmek olmayan bir şekilde, yazarın mahkumiyet somutlaşan. O roman Esmeralda ana karakterine karşı ve onun öğrencisi ile tezat olduğunu - hocası aksine, gerçek aşkın yeteneğine sahiptir sefil kambur Quasimodo.

roman hakkında "Notre Dame de Paris"

Roman "Notre Dame de Paris" Viktora Gyugo dünya çapında bilinir. İlk 1831 yılında yayınlanan ve o zamandan beri on dokuzuncu yüzyılın en büyük romanlarından biri olarak kabul edilmiştir. roman tarihsel drama türe aittir. Tarihi olaylar burada ana karakterlerin kaderi dramatik bir yansıma için bir zemin vardır.

Hugo'nun Romanda birçok hem sonra bastırıp bugün sorunlar ortaya çıkarmaktadır: hukuk ve görev, sosyal eşitsizlik, şeref ve vicdan, sevgi ve nefret, ruhsal, iç ve dış güzelliği çatışma.

Ama işin önemli konularından birini hala katedral temasıdır. O sırada ilk romanı fikirleri, Katedral göründüğü veya yetkililerin yıkmak veya modernize planlanan zaman. İlk Fransız olacaktı bir roman yazma Büyük klasik tarihi ve manevi türbe böyle bir tutum kızdırdı tarihi roman.

Romanın görüntüleri

Klod Frollo, yazımızın konusu - Romanın merkez görüntülerin birinde. Hiçbir az ilginç ve diğer resimler:

  • Esmeralda - İşin ana karakteri. Çok güzel ve nazik, samimi kız. Bir zamanlar o Roma çalındı ve onun keçi ile merkez meydanında bugün dans eder. Bu karakterin etrafında roman olayları duruldu.
  • Quasimodo. Katedralin Sağır kambur zili. Bir kez meydanda Esmeralda yüzlerce tek Parisliler alay, onun için çok üzüldüm ona su verdi. O çekirdek kıza aşık ve onun bütün hayatı ona ayrılmıştır.
  • Phoebus. Kraliyet Muhafız Piyade Yüzbaşı. Yakışıklı ve genç, sevgisi Esmeralda.
  • Klod Frollo - katedral, rahip. Makalenin birkaç bölüm adamaya böylece daha da buraya geliyor üzerinde durmak olmaz.
  • Başına Grenguar - bedava şair, Esmeralda kocası adını verdi.

Louis XI - ayrıca yeni tarihi bir rakam bulunmaktadır.

Claude Frollo imajı

Bu rahip - uğursuz takipçi Esmeralda. O, Quasimodo gibi, kız için her yerde olmalıdır. Ama kambur iyi niyetle yapar ve Frollo onu deli ediyor tutku tarafından kör edilir.

karakterinin görünümü ile başlayalım. ilk olarak dikkatini çeken "sert, kapalı, karanlık yüzü." o ilk kızla dans görünce öfke ve kin yerine karışık duygular, tutku ve coşku ele geçirmek. Görünüm Claude hiçbir çekiciliği vardır, ama aynı zamanda negatif neden olmaz. Bu yaklaşık otuz beş veya kırk bir uzun boylu, yakışıklı bir adam. Gençliğine rağmen, o zaten gri ve keldi. İlk gençlik yıllarından itibaren bilim verilmiş ve rahip kaderi bekliyor bilir edildi.

belirsiz özelliğidir Klod Frollo, onun tüm yetişkin hayatı kendisi ile mücadele. Ama görünüşe göre, bu onun ruhu yeterince güçlü değildi. Ve o kuvvet altında değildi ki kavga, günaha girmektedir. Aksine onların zayıflık tövbe yerine, rahip öfke düşer ve karanlık şimdi tamamen emer. O sert ve amaçlarına ulaşmak için hiçbir şey duracaktır.

Frollo ve Esmeralda

Klod Frollo ve Esmeralda antagonistleridir. Esmeralda o bir sokak dansçısı olduğu gerçeğine rağmen, parlak ve temizdir. Eğitimsiz ve eğitimli çingeneler ve serseriler. onlar kadar içten ve kristal neden aynı zamanda açık, onun tüm duygular görünür anda, belki de bu. Esmeralda hissettiğini gerçeğini saklamıyor. Yakışıklı Phoebus, başrahip Quasimodo için sempati ve yanma iğrenme ve korku özverili sevgi - tüm bu yüzeyde ve çıplak gözle görülebilir.

Klod Frollo kimliklerini gizlemek için erken yaşlardan itibaren zorlanır. Pozisyon gayretli öğrenci ve bir münzevi tutku tüm tüketen, yanma karşısında ufalanır. Bu, (Quasimodo Sanki, bütün açık hava yaralı kalp ile genç çingene kızı seviyor) bu kör tutku, değerli bir şey olarak bir kadına sahip olmak arzusu aşk değil, ona hakim. O daha ziyade kendi çıkarları ve ihtiyaçları uğruna başkalarının hayatlarını feda fedakarlık yeteneğine sahip değildir. Aşk Onun buz gibi kalbinde bir yer bulamazsa, yangın onun beden ve zihin yakar sadece.

kişilik

Belki de ama hala karakteri Frollo özelliklerinde bile Esmeralda için en tutku değildir. biz romanın sayfalarından öğrenmek gibi olası tüm bilgi bitkin kadar, rahip bilimde absorbe edildi. Bir bilim yalnızca seçilmiş, kapalı olarak Dahası simya götürdü. Belki olarak Frollo yaptığı cızırtılı ilişkinin kurtulmak bilerek, onun acı, patolojik sevgiyle olacaktı. Ama kader onu gerçek duygularını kavramak izin vermedi. kendisinin suçlu Esmeralda ölümünü çalıştırıldığında, Quasimodo katedralin duvarında ve ölümüne rahip üzerine atar. Onun öğrenci, tam öfke için ödeme ve başrahip ve yaşam için arama tarafından öldürüldü. Sonuçta, hatta Quasimodo onlar çocuk için acıdığı değildi yetiştirildim ama tamamen onların motifler.

filmlerde Klod Frollo

Nedeniyle popülerlik ve aksiyon romantizm oyun yazarları veya film yapımcılarına veya göz ardı edilmemiştir. Birçok film o teatral drama çok koyar, yapılmıştır.

Bugünün Filmde bir rahip Walter Hampden, rolünü oynadığı Richard Harris, A. Marakulin ve diğer birçok film yıldızları.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.