SeyahatYol tarifi

Brezilya Ne şaşırtabilir? Manaus - şehir, Amazon ormanları için kapılarını açıyor

Orman tarafından her tarafta banliyölerini yoksun ve çevrelenmiş iki milyonu aşkın nüfusuyla birlikte Amazonas Brezilya eyaletinin başkenti. Manaus yaban dünyasına bir kapı çağrılabilir ve Amazon üzerinde seyahat ederek geçemiyor.

Turizm uzun Brezilya güzel bir inci önemli bir gelir kaynağı olmuştur. Dünyanın her yerinden Misafirler ormanın kalbine nasıl hayal ve deneyimli rehberler bozulmamış doğanın bilinmeyen güzelliği tanıştırmak, yabancıları hayal kırıklığına uğratma. metropol Brezilya ünlüdür milli park, olanlar da dahil olmak üzere, çok sayıda yürüyüş parkurları kaynaklanmaktadır. Manaus, arkasında çok ilginç bir tarih, renk ve cezbeder egzotik hayranım.

Amazon kauçuk patlaması

1669 yılında hizalanmış Portekiz kalesinde etrafında 16 yıl sonra sadece 163 yıl sonra bugünkü adını aldı ve küçük bir yerleşme, şehir statüsü verildi yoktu. XIX yüzyılın sonunda Manaus aniden lastikleri için lastik sanayi ve kauçuk merkezi dünya çapında farklılık olur. Popüler ürünler deli gelir getiren ve yerel halk arasında milyonerler vardır.

Şu an için, Brezilya kültürel başkenti zengin tanır oldu. baş Devlet Üniversitesi öğrencilerine kapılarını açtı Manaus, hatta çünkü muhteşem saraylar yerel sonradan görme bolluğu "Tropik Paris" olarak adlandırıldı.

Buraya geldi ülke çapındaki hızlı para insanlar hakkında duydum ve lateks beklentisiyle kauçuk ağaçları (kauçuk ağaçları) büyümeye almıştı. Bu Amazon kauçuk patlaması, ani Birinci Dünya Savaşı öncesinde sona eren bir bütün şehri ele geçirdi.

ekonomik gerileme

Bütün yasaklara rağmen, bir İngiliz dolandırıcı gizlice Güneydoğu Asya'da daha sonra dikilmiştir tohumlarını getirdi. Hevea Amazon'da daha birkaç kat daha fazla kauçuk vermeye başladı, ve çok daha ucuz olduğu zaman değdi. bir zamanlar pahalı hammadde amorti ve büyük hasar bölgeye neden oldu. 1967 onun ekonomik ayrıcalıkları Brezilya için özel olarak tanıtılan değil gibi Konumu sürece sıkılan oldu. Manaus yine bir serbest ticaret bölgesi haline yüksek gelirli bir kent haline geldi. Şimdi önemli bir sanayi merkezi ve ülke için büyük bir liman olan.

tropikal iklim

hareketli metropolisten 300 kilometre genel olarak iklim etkilenir ekvator geçer. Yıl sıcaklığı 26-30 derecenin altına düşmeyecek ve bağlı böyle ısı transferi tutulur yüksek nem, çok zordur. Sonbaharda, (Avrupalılar için - ilkbaharda) yağmur mevsiminde, bu yağış bir metre kadar düşer.

"Nehirlerin Düğün"

Onun sofistike ve Avrupa cilası, ünlü Amazon mucizesinin bir fotoğraf iletmek ve metropol farklı ülkelerden turist için acele içinde bu doğal fenomen tanık orman, Manaus (Brezilya), tarafından her tarafta çevrili. şehir Siyah Nehri kıyısında yatıyor ve onun sular Solimoes ile birleştirme nerede, sen çok güzel bir manzara izleyebilirsiniz.

Rio Negro su mineralleri doymuş ve koyu kahve rengi ve dağlardan akan Solimões, bulanık sarımsı tonu olur var. Farklı sıcaklıklar akışının su birkaç kilometre üzerinde, karışmadan - nehirler karşılamak yerine, ilginç bir etki mevcuttur.

Eko-turizm

Coğrafi konumu nedeniyle Manaus kenti (Brezilya) uzun eko-turizm için bir merkez olmuştur. birçok doğal ve tarihi turistik görmek için çünkü Burada en az bir hafta gerekir, bir gün için gelemez.

Yaklaşık 100 kilometre kare topraklarında yayılan botanik bahçesi, gidebilirsiniz. Adolpho Ducke turist Amazon biyoçeşitlilik doğayı tanıma. eşsiz bitkilerin toplanması, egzotik çiçeklerin, kütüphane ve geniş bir amfi tiyatro ile pavyonlar, ülkenin tüm misafirler yeni keşifler bir sürü verecektir.

Jau Milli Parkı, bölgedeki birçok ekosistemi bulunmaktadır. Burada çikolata ve orada süt ağaçlar, eğrelti otları, fil ağaçlar ve sarmaşıklar. orman yoğunluğu mutlu eden ve dev çiçek ve orkide Parque Nacional eşsiz bir çekicilik Jau, Brezilya gurur yapmak verir.

Manaus - turist görüşüne göre kalabalık bir orman ile çevrili şehir ve, eğlenceli dışında başlamaktadır. Havuz Amazon Nehri genellikle "gezegenin akciğerleri" denir, bu altı milyondan fazla kilometre kare nemli tropikal orman alanı bulunuyor. Burada bizim karada üretilen tüm oksijenin yarısı. Bilim adamları Hint kabileleri içinde yaşadıkları bölgenin flora sadece yüzde 30 inceledik, medeniyet maruz asla.

Yabancılar Güney Amerikalı devletlerin üçte kaplar Amazon, eşsiz doğası hakkında bilgi almak için, haklı olarak inanıyoruz dünyanın en güzel ülkesi - Brezilya.

Manaus turları

Yerel rehberler eşliğinde yağmur ormanlarının içinden Yolculuk kalıcı bir etki bırakır. Hint kulübe şeklinde inşa güzel evler orman kırık ekolojik otel içinde.

şehir ve günde üç öğün tekneyle ulaşım dahildir 2-3 gün boyunca Gezi, turistler arasında çok popüler. Sabahın erken misafirler çevreleyen ormanda büyüleyici yolculuğa çıkmak. Ve en umutsuz hatta timsah için ava katılır.

Bir kulübede yaşamak istemiyoruz zengin ziyaretçiler için bir seyahat gemisinde bir rehberli tur sağlar.

Ben yüzyıllar boyunca, Brezilya ulusal renklerini korur itiraf etmeliyim. kimin manzaraları sonsuza hatırlandığı Manaus, görülen görme hayran yapmaya zorladığı turist çekiyor. devlet başkentinde dinlenmiş Hiçbir gezgin, harika gezi hakkında hiç pişmanlık vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.