Spor ve SağlıkAtletizm

Yenilmezlik rekoru Sergeya Bubki

onlar gibi niteliklere sahip olarak Dünya spor yıldızlar genellikle, kamuoyunun dikkatini konu haline , irade gücü , şans başarısı için çaba ve tabii ki. Son bileşen bazen yeterli değildir şampiyon Sergei Bubka göre, zorunludur. Yani, şampiyon dört Olimpiyatlarında yer aldı, ama yalnızca bir kazanan altın madalya. Ancak, Sergeya Bubki kaydı (kayış yüksekliğinde 6 m), hangi kendisi de bir atlet defalarca tekrarlanan, henüz kimse dövüldüğünü olduğunu.

Kişisel yaşam

Ünlü atlet 4 Aralık'ta, 1963 yılında Lugans'ın Ukrayna şehrinde doğdu. Ebeveynler Sergey Bubka meslekte sporla ilgili değildi. Baba, Nazar V., Sovyetler Birliği (Ensign) Silahlı Kuvvetler içinde çalıştı ve şampiyonun annesi Valentina, klinikte çalışıyordu. Ama şampiyon 3'ten yaş büyük kardeşi Basil, ayrıca karıştığı Sırıkla atlama ve hatta Avrupa 1986 Şampiyonası ikinci sırada tamamladı. Sergey Bubka Tutanak kardeşi kıracak ve 1997 yılında profesyonel spordan emekli değildi.

olağanüstü şampiyon oğulları tenis seçti. Ancak, (üst düzey) Vitaly yarışmaya katılmadı. sırıkla - Yeğen şampiyonu, İskender ve babası ve amcasının yolunu seçti. Eş Sergey, Lilia, ayrıca spor alanında faaliyet - o ritmik jimnastik bölümünde gruplarını eğitir.

Sergeya Bubki rekor

Büyük şampiyon 15 yaşındayken spor haline geldi. atlayışlar arkadaşı tanıtıldı ile nasıl shestovikov eğitmek için onu kim gösterdi. Belki sezgi yani o bütün enerjimi ve zaman vermek zorundadır tam olarak ne olduğunu Sergei anlattı. Onun çalıştırıcı doğru gelecekteki potansiyel şampiyon hesaplanan yetenekli bir atlet Petrov V. A., oldu.

İlk Sergeya Bubki rekor, 1983 yılında 5,7 m barda çekildiği Fin sermaye. Şimdiye kadar ilk kez Atletizm Şampiyonası olduğu dikkat çekicidir. Sergei Bubka planlaması (1997 aracılığıyla) birkaç yıl içinde birkaç rekor atlayışı yaptı ve sırıkla atlama dünya başlık altı kez şampiyon kazandı beri.

ilginç bilgiler

spor başlıklarına ek olarak, o başlığı "Ukrayna Kahramanı" verildi ve ayrıca Luhansk ve Donetsk Sergey Bubka fahri vatandaşı oldu. Şampiyon rekor sportif başarıyı fark edilmeden ve yabancı bilenler gitmemiştir. Yani, 2008 yılında, «Laureus» Dünya spor akademisi Sergei Nazarovich ödül ve erkekler arasında dünyadaki en iyi sporcu unvanı verildi. Şampiyon da Belarus, Slovakya, İtalya ve diğer ülkelerden 1991 yılında İspanya'da Asturias Prensi ve diğer ödül kazandı.

Dünya Sergeya Bubki kaydı (35 atlayışlar) Guinness kitapta (en kalabalık) kaydedildi. Hayatı boyunca Atlet Donetsk kentinde (1999) bir anıt dikilmiş. Onun liderlik yanı o Ukrayna'da büyük finans kuruluşlarından birinde bir hissesi olduğu gibi, bir fırın, kırtasiye imalat şirketi, dükkan ve benzin istasyonları bir dizi faaliyet kapsamında Şimdi yetenekli şampiyon başarılı bir iş açar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.