Haber ve ToplumEkonomi

Yenilikçi ekonomi

Yenilikçi Ekonomi - bir olan ekonominin tipi kar hiçbir garanti ettiği maddi üretimini ve finans merkezlerine konsantrasyonu. Bu sürekli teknolojik rekabetin bir tür çıtayı yükselterek, sen yenilik akışı oluşturmasına olanak sağlar. Bu sektörde sayesinde yeniliklerin yapıldığı ülkenin ekonomik üstünlüğünü sağlamaktadır.

Yenilikçi ekonomik gelişme yeni pazarların oluşması ile sağlanır fikri mülkiyet, fikirler, gelişmeler, ürünler. Eski ekonomik yapısını anlamak ve farklı bir kaliteye transfer oldu. böylece kurumsal merkezleri, üniversitelerde endüstriyel parklar, özel işlem platformları ve: yenilik ekonomisi ve şirketler için kurumsal yapıların yeni formları vardır.

Finansman yenilikçi ekonomi

Süreç sermaye yedek her aşamasında gerçekleştirilir yenilik süreci. Temel araştırmalarını finanse altyapı yatırımlarının, araştırma hibe yoluyla devlet tarafından yürütülür. yeni araştırma gelişmeler için fon için birbiriyle yarışan araştırma ekipleri tarafından çekti fonların Böyle bir eki. Bu aşamada temel amacı fikirlerin aşırı elde etmektir. fikirlerin çoğu başarılı olmayacaktır, ancak sermaye ikame süreç için gerekli şartları yaratacaktır. Buluşlar ve patentler özel firmalar tarafından satın alınır ve bunların payları kar elde etmeye yatırımcılara satılmaktadır. Yani yenilikçi ekonomisi nedeniyle özel yatırım için zaten yeni fon alır.

Gelişmekte olan ve fikirler geliştirmek ve daha yüksek bir seviyeye ulaştığında, büyük şirketler daha fazla ilgi vardır. Hatta prototipler çekmek başlıyor önce yabancı yatırım, pazar ısınıyor.

Son aşamada bir araya tasarımlar ve fikirler çeşitli getiriyor ürünlerin nihai tüketiciler tarafından sermaye değiştirilmesini başlar.

Rusya'nın Yenilikçi Ekonomi

Bugün, ülke ekonomisinin genel ölçekte yenilikçi Rus ekonomisinin son derece düşüktür. kimin operasyon akıllı dış kaynak ilkesine dayanmaktadır çeşitli yabancı şirketlerin araştırma birimleri, - bugün onun temel unsurlarından.

ülkede bu sektörün gelişmesini engelleyen temel sorun - iç pazarda yeni fikirler için yeterli talebin olmaması. yenilikçi bir ekonomi için en heyecan verici iş haline başarıyla bunun için talebi canlandırmak için yardımcı olacaktır endüstriyel tesislerinin modernizasyon gerekli ilk etapta gelişmeye başlamıştır.

Şu anda Rusya Federasyonu hızla azalan doğal kaynaklar bağlamında tamamen umutsuz bir durumdur bir hammadde apendaj başka bir şey değildir. yenilik boşluğu bir diğer olumsuz sonucu ülkenin rekabet eksikliğidir. Rusya başarılı genişleme planlıyorsa ek olarak, piyasaların yeni uluslararası pazarlara ve giriş bu sektörün yeni pazarlara oluşmasına katkıda bulunmakta olarak, yani inovasyon ekonomisi böyle bir fırsat verecektir. Yeni bir pazarda dayanak ve lider rekabet ortamında eski mücadele etmeye çalışmaktan daha kolaydır olur.

Bugüne kadar, Rus ekonomisinde en umut verici sektörleri enerji ve petrol üretimindeki olarak kabul edilebilir. Enerji ülke ekonomisinin yenilikçi gelişimini teşvik edebilir. Ancak, devletten yeterli desteği olmadan, sektör yeterli hızda gelişemez.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.