FormasyonDiller

Narnia nedir: Kelime anlamı olarak

Birçok yazar tarafından oluşturulan Fantezi dünyalar. Genellikle kadar hafif başından sonuna kadar büyülü bir arazi hikaye anlatmak birkaç kitap ortaya çıktığı, çocuğu ile aşılanmış durumda. Bu Narnia oldu. Sen ne Narnia'yı bilmiyor musunuz? Ah, o zaman bütün gel! Size inanılmaz bir keşif ve macera geliyor, ama bu arada biz sadece bu benzersiz fantezi dünyasında açık alanlar üzerinde karşılaşacak bize ne anlatmaya çalışacağım.

Narnia nedir?

Eğer kendi tarihini açıklayan kitap okumak bile Elbette, bu ülke hakkında duydum. Birkaç renkli filmler kendi gerekçesiyle yapılmıştır. Gerçekten neyi Narnia'yı bilmiyorsanız Ama, sizin için gizli açmak için mutluyuz.

Onun kitaplarında yazar Klayv Lyuis sayfalarında eşsiz bir ülke yarattı. O tamamen yıkıma yaratılmasından fantastik Narnia tarihini anlatmaktadır eserlerin bir dizi yazdı. İlk satırdan bir hikaye kitap okuyucu tanışıyor. Daha geniş anlamda, Narnia ayrı bir ülke olarak değil anlaşılmaktadır, ancak bir Yaratıcı tarafından yaratılan bir dünya olarak, inanılmaz yaratıklar yaşamaktadır. Lewis hayranları yedi kitap bir nefeste tam anlamıyla okumak savunuyorlar. Bunlar amaçlanan, aynı zamanda yetişkinler günlük hayatın monotonluğundan bıktık isabetinin çocukların kitlesi hayal yakalamak sadece edebiliyoruz.

Narnia görünümü hakkında biraz

Bunu yaratıcısı söz değil, muhteşem ülkeyi söz edilemez. Klayv Lyuis inanılmaz bir insandı. Narnia yazarı bir ilahiyatçı ve radyoda Vaazları ünlü olduğunu söylemeyi yeterli. İrlanda'da doğan Llisa bir dindar bir adamdı, ama bir genç Tanrı'ya olan inancını kaybetti ve sadece arkadaşı John. R. R. Tolkien baskısı altında kiliseye döndü.

Bu dönem fantezi dünyasının ilk kitabı çıktı sırasında oldu. Birçok Lewis fanlar Vaazlarının çeşitli örneklerle yazar ve çizim paralellik yaşam karşılaştırarak, kelime "Narnia" nin özel bir anlam bulmaya çalıştık. Ama yazar kendisi ülkesinin adının eski atlas izledikten sonra doğdu itiraf etti. fairyland bazı bölgelerin prototip haline haritası İtalya, Narni küçük bir kasaba, üzerinde var işaretlenir.

Yahudiler İbranice anlamı kelime ile Narnia uyum içinde bakın "Tanrı'nın mum." Kitabı yazmaya başlayan yazar güdümlü neyi bilinmemektedir, ama hiç kimse onun içeriği daha konuşmak istiyorum kutsal en derin anlamda, taşıdığı inkar edemez.

Narnia Açıklaması

Narnia ne olduğunu anlamak için, kitapların fotoğraf görüntüleri yeterli olmayacaktır. Sen sevgi ve nefret, iyi ve kötü dolu, dünyanın kendisi girmek gerekecektir. Birçok edebiyat eleştirmeni kendi dünya yaratarak, Lewis bizim dünya ile paralellik çekti ve hepimiz ev sahipliği ölüm kalım hikaye anlatmak için yaptığı iş basit ve renkli bir dilde çalıştı inanıyoruz.

Bir kaç kelime, tanımlamak karakterize etmek de zordur, yani Narnia olduğunu. paha biçilmez dünya edebiyatı Lewis işin değer. Bu çocuklara okuma için tavsiye edilen kitapların listesi başkanlık ediyor. biz fantezi dünyasını açıklayan, bu yazar kitaplarında onun yaratılış hikayesi çok ilgi verdiği söz etmek gerekiyor. Narnia Büyük Creator yarattı, bu formda Lva aslana görünür. O dünya bitkileri ve bu eşsiz ülkenin toprak yaşayan tüm canlıların yarattı.

Özel bir tür mitolojik yaratıklar ve bir kez Narnia girdim insanların torunları ilişkin, her zamanki canlı hayvanlardır akıllı konuşan hayvanlar - Narnia oldukça yoğun nüfuslu edilir. hepsi oluşturma Aslan Narnialılar uymalıdır kuralları kurmuştur. Zaman farklı ulusların hayatında görünür zaman aşımına ve etkinliklere müdahale. Ama Aslan ziyade işlevini mentorluk gerçekleştirir - bilge ve adil.

Narnia ve Hristiyanlık

sokakta Adam fantastik kitap yakından Hıristiyan din ile ilişkili olabileceği inanılmaz geliyor, ama gerçekte öyle. Lewis bir ilahiyatçı oldu ve bir kez malzeme kuru ve duygu olmadan sunmak, dini bir çok kitap okuma, Yaratıcı'nın olan inancını kaybetti unutmayın. Narnia yazar, normal Hristiyan literatür çalışması çocuklar, yaşayan bir inanç kaybetmek inanıyordu. Bunlar geleneksel olarak din hakkında iyi teorik bilgiye sahip inananlar, ancak kalbinde dini "yangın" kesinlikle yoksundur. Bu gerçek Narnia Lewis yaratılmasına ilham kaynağı. O içine Tanrı hakkında tüm kendi fikirlerini koymak ve çocuklar için anlaşılır bir biçimde bunları geçmeyi başardı.

o hristiyan bakış açısından gelen Narnia'yı ne anlama geliyor?

İncil aşina olanlar, Narnia hakkında onu hikayelerini benzerlik yakalamak kolay olacaktır. Bir Aslan olduğunu, tüm yaşamın iyi Creator görünür! Hep rehberlik ve konfor hazır olduğunu, ancak zorluklar ve sıkıntılar onların sık korur etmez. Aslan aynı kalması zor olduğu sonunda giderken her karakter kitap, tutar. Ruhları yeni duygularınızı uyandırmak içinde Sonuçta, zorlukların üstesinden, karakterler düzeldi.

Şaşırtıcı bir şekilde, epik Narnia yazarı dünyasının yaratılması ve içindeki Yaratıcı'nın yer açıklamak için değil, aynı zamanda Yaratıcı'nın tanıştığı herkesi kapsayan derin sevinç anlatmak için sadece başardı. Ve tüm bu sedasız bir edebi eserin hemen hemen her satırını okudum. Lewis kötülük, fedakarlık ve dirilişi mücadelede bahsetmek basit bir dil başardı. Bazı kitaplar bile erkeklerin ruhları için Tanrı ve Şeytan arasında sonsuz bir mücadeleye arasında net paralel düzenledi. Bu rolde, tanrıçanın Aslan ve Tash kült görevi görür. Aslan barış, sevgi ve ışık getiriyor iken, ölüm, sefalet ve yalan sembolize eder.

Narnia Yaklaşık yedi kitapların her biri kazanmaya çalışıyor şer varlığı boyunca, dünyanın gelişiminin belirli aşamaları açıklar. Ve tıpkı İncil gibi, hikaye dünyanın sonuna ya Apocalypse kırılır. hep umut var çünkü Ama dünyanın sonu kendi başlangıcı vardır.

Bugünün çocukları ve Narnia: büyücülük dünyası hakkında destanını okumak isteyip

Fenomen Lewis kitaplar hep fantezi türünde edebiyat hakkında söylenecek çok olumsuz olan rahipler, Narnia çağdaş çocuklar okumayı tavsiye edilir olmasıdır. Sonuçta, kitap iyi öğretir ve bebeğinizin ilk fikir nasıl ince manevi dünyanın verebilir. Ve kitap nazikçe Narnia'da olaylar ve İncil hikaye arasında bir paralellik çizebilirsiniz ebeveynleri ile birlikte, okuma değer. Bu durumda, çocuk daha iyi oluyor ve modern dünya tarihinin gerçeklerine uyum daha kolay olduğunu anlayacaktır. Her iki yetişkin ve çocuklar az fırsat onların maneviyatını geliştirmek ve ışık ve karanlık arasında doğru seçim yapmak zorunda olduğunda bu, şimdi özellikle doğrudur.

Tabii ki, Narnia eserlerinde bütün derin anlamlar göremez. Ama her durumda size kurak çölde taze kaynak suyu nefes iyi, hatırlatan bu inanılmaz dünyayı tanımak için öneriyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.