SeyahatYol tarifi

Yeni Delhi - Hindistan motifler

Yeni Delhi - Hindistan devletinin başkenti. O hızlı büyüyen biridir dünyada şehirler. Eski ve Yeni Delhi: Nüfus şehir iki bölüme ayrılmıştır, 14 milyondan fazla kişidir. Geçmişte Old Town Hint Müslüman devletin merkeziydi. camiler, anıtlar, eski kaleler: görmek için bir şey var. Yeni Delhi mekanlar, müzeler, galeriler, mağazalar, restoranlar, vb çeşitli gerçek imparatorluk şehridir Yeni Delhi antik mimarisi ile etkileyicidir ve kalabalık metropol arasında antik kentlerin kalıntıları görmek için nadir değildir.

Modern Delhi, ülkenin kültür ve finans merkezi, turistler için hem de diplomatlar ve iş adamları için Hindistan'a geçidi denir. Yeni Delhi Uzun tarihi ünlüdür ve bir turizm merkezidir. Böyle Kutub Minaresi Red Fort ve Hümayun Türbesi gibi şehrin çeşitli binalar, bir Dünya Miras ilan edildi.

Yani şehrin turistik neyi Yeni Delhi görülmeye değer vardır vardır? Fotoğraflar kamu binaları fotoğraf albümünü süsleyecek?

Rashtrapati Bhavan İngiltere ve Hindistan'da bir karma tarzda inşa "başkanlık sarayı" dir. Hindistan'ın Viceroy ev mıdır ve 1950 yılında Cumhuriyetin ilanı ile, amacı değişti.

Hindistan Kapısı - Rajpath tören cadde üzerinde bulunan anıtı.

Lakshminarayana tapınak - geniş bir bahçe ve çeşmeler ile Hindu tapınağı. Bu şehir büyük bir festivale ev sahipliği yapan festivalde Krishna Janmashtami, sahne oluyor.

Hümayun Türbesi - emperyal türbesi, diğer Babür türbeler için bir model haline geldi. Mezarı Farsça mimar Mirak Mirza Ghiyath tarafından tasarlanmıştır.

Kutub Minar - Müslümanlar için dini bir kompleks. İslami yöneticileri tarafından dikilen ilk anıt olarak tarihsel önemi vardır ve yeni bir örneği olarak mimari tarzı.

Kırmızı Kale ve salimgarh fort - kimin en önemli yapıları orijinal durumunda neredeyse kalmıştır tarihi eserleri, korunmuş.

Chandni Chowk - Delhi eski pazar, miras Shahzhahanabad. O kadar büyük Asya pazarı toptan işlemler için tarafından kalır.

Cuma Mescidi - Eski Delhi, Hindistan'ın en büyük ve en ünlü camilerinden birinin cami.

Raj Ghat - anma, Gandhi gömüldüğü yer. Derhal o Dzhavaharlal Neru yakıldı Shanti Van, yer.

Purana Qila - eski kale, ortaçağın askeri mimarisinin bir örneğidir.

Jantar Mantar - Antik Gözlemevi, elinde bulunan en eski astronomik araçlara da sahiptir.

Lodhi Bahçeleri - XV-XVI yüzyıllarda inşa etti kent parkı.

Ulusal Hint Müzesi - günümüze kadar tarih öncesi zamanlardan sergiler bir koleksiyon tutan bir bina.

kış, yaz ve muson: Yeni Delhi üç ana mevsim vardır. Bunlardan en iyi kış. Turistler için Kasım ve Mart zaman tercih etti. Serin, kuru hava serbestçe şehir manzaraları keyfini sağlar.

Yaz aylarında Yeni Delhi Hava çok sıcak. Nisandan ekime kadar dönemde, sıcaklıklar +40 çıkabilir.

Muson sezonu Haziran ayında başlar ve Eylül ayına kadar sürmektedir. Aslında bu aylarda kenti sel.

Yeni Delhi ve bazı eksiklikleri vardır, bunlar şehrin restoranlarda unutulur. İşte dünyanın en iyi tarifler vardır Hint mutfağının. Hoş yemekler kentsel ve çadır çeşitli sunulmaktadır - burada, ancak hijyen Danışma koşullarına dikkat etmek gereklidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.