BilgisayarlarYazılım

Yeni başlayanlar için önyüklenebilir USB sürücü ubuntu oluşturma

Özgür yazılım ülkemizde giderek daha popüler hale geldiğini not etmek memnuniyet verici. Kim ki bugün nasılsa teknik açıdan yetkin insanlar Ubuntu OS günlük bilgisayar işleri için kullanmayı tercih büyük bir kısmını düşünmek beş yıl önce olurdu. Ancak, onun yaratıcıları kendilerini aktif olarak sürekli yavrularına tüm yeni özellikler ekleyerek, geliştirmek ve onların başarılarını geleceğe.

Ama dizüstü daima hep en sevdiği sisteminde çalışabilecek isteyenler hakkında ne olmadığı için? Çok basit: Eğer oluşturulmasını yardımcı önyüklenebilir USB sürücü ubuntu, her zaman ve her yerde taşıyabilir. Neyse ki, bu USB taşıyıcıları gelen önyükleme bugün çoğu bilgisayar donanım tarafından desteklenen.

böyle bir şey ile uğraşmak zorunda kalmadı, özellikle Ama yeni başlayanlar için, kuvvetlerde meşru belirsizlik bulunmaktadır. Aslında, bu flaş oluşturulmasında özel bir şey değil. en USB flash sürücüde ubuntu yazmak için en basit şekilde bakalım.

So. Ilk şey ihtiyacımız - Ubuntu orijinal görüntüsünü. Kuvvetle herhangi bir üçüncü taraf kaynak kullanılmadan, şirketin resmi sitesinden indirmek için tavsiye edilir. Özellikle biz onların yaratıcıları etkinleştirmek ve kötü amaçlı yazılım olabilir bunda bir sözde "montaj" kullanmayı önermiyoruz.

(ISO biçiminde) görüntü indirdikten sonra önyüklenebilir ubuntu sopa oluşturmaya başlayacaktır. Başlamak için, Birlik işletim ortamı ile doğrudan Ubuntu aşağıdan sürecini düşünün.

Bunu yapmak için, arama kutusuna "önyüklenebilir disk oluşturmak için" girin. Sistemin kendisi «usb yaratıcısı» denen uygun bir uygulama alanı bulacaktır. onun uzaya görüntü olduğunu ve aynı zamanda sistem ayarları ve belgeleri kaydetmek için kullandığı flash sürücü üzerinde gerekli miktarda boş alanı işaretlemek indirilen klasörü belirtmek gerekir sonra. Yalnızca yeni bir bilgisayarda sistemi kurmanın bir sorunla karşı karşıya ve gerekmiyorsa.

... renkli "Başlangıç Disketi Oluşturma" ve bekleyin tıklayın bir süre sonra, sistem önyüklenebilir USB sürücü yaratılması ubuntu tamamlandığını size bildirir.

Windows'un emrinde olduğu ortaya çıktı varsa, Unetboot denilen küçük ve kullanışlı program indirmek gerekir. Aynı zamanda resmi sitesinden indirmek için arzu edilir. Program son derece basit ve kurulum gerektirmez. lansmanından sonra da, sistem ile önceden indirilmiş görüntüye yol belirtin Eğer sistemi kurmak istediğiniz açılan listeden flash sürücüyü seçin ve sonra da "Tamam" butonuna tıklamanız gerekecektir. başlamadan önce, kişisel bilgileri saklamak için boşluk doğru miktarda seçin.

Eğer bir flash yok buysa, ancak CD var mı? Eh, hatta daha iyi! önyüklenebilir bir disk ubuntu oluşturduktan sonra iptal edilmedi! windose düzenli (Nero, UltraISO) kullanan herhangi bir program kullanabilirsiniz iken çoğunda Ubuntu, basit bir program Brasero kullanmak istediğiniz bir disk yakmak için. Eğer diskin en düşük hız kaydedildi seçmenizi öneririz.

Çok basit bir işlem, kullanımı kolay ve çaylak - eğer bir önyüklenebilir USB sürücü ubuntu yaratarak görebileceğiniz gibi!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.