Ev ve AileAksesuarlar

Yedi telli gitar - tarihe gezi, klasik ayar

Yedi telli gitar, belirsiz bir geçmişi olan belki de en gizemli alet. Henüz çok kökeni, ama net bir kanıt hakkında tartışma. Kim yedi telli gitar icat etti? aslına kökenleri nelerdir? Ne yazık ki, parlak popülerlik aracı unutulmuş yavaş yavaş gider.

tarihsel verilere göre, semistrunki popülerlik geçen yüzyılın altmışlı yıllarda zirve yaptı. Ancak bu aracın A. Sychra Rusya'da gitar sanatının kurucusu sayesinde ortaya çıktı.

O yetenekli bir müzisyen ve mükemmel sahibi altı telli enstrüman Sychra böylece arp yakın gitar yapım başka dize eklemeye karar - o da söylemeliyim yaptığı bir alet, akıcı.

Bir yandan, yedi telli gitar gerçekten arpejler üzerinde durmak yakın olmuştur, diğer taraftan - daha kolay ve arp daha melodik oldu.

Sözlük Dahl yaratıcısı rol başarısızlığı "Sol majör" olarak sorguladı. Yedi telli gitar, uzun Sychra önce Rusya'da kullanılan Dahl göre (Gitar için Sonata yedi edildi 1799 yılında yayınlanmıştır).

yedi telli gitar çok daha erken ortaya çıktı ne Sürüm, sayı 37. yedi telli gitarda Ganf oyunu öğretmeye hizmetleri sunulmaktadır o zaman gitarist oldukça parlak olan reklam yerleşimi ile, gazete "Petersburg Vedomosti" tarihli 1803 doğruladı. Fransa'daki en iyi olarak kabul yeni sisteme, atıfta bulunarak, "7 telli gitar Okulu" kendi yayınlanan ve yayınlanan kanıtlar Shleydera makale olarak anılan bu Granf, "Leipzig gazetesi."

Ancak, biz, parlak bir fikir olan yeni sistem kavrama, o tahttan indirdi Sychra tanıması gerekir, oyunun tekniklerine yadsınamaz bir katkıda bulunmuştur.

Belirli bir sistemin yaratıcısı rolünü Açık (ve genel olarak yedi telli gitar) iddia etmektir.

Yedi telli gitar kütlesi dağılımı Rusya'da müzikal kültürünün genel gelişimi tarafından dikte edilmiştir. Ve gerçekten bu enstrüman oyunun tanıtımına önemli katkı olduğunu iddia olabilir ilki, Ignaz Geld oldu - kimin sayısız yazıları onun zamanında Rusya'da büyük bir popülerlik keyif bugün Çek besteci ve gitarist, unutulmuş.

Andreya Sihru: Her ne olduysa, hikaye yedi telli gitar harika müzisyenler ve virtuzov oyun ile bizi terk etti Sergei Orekhov Vladimir Vavilov Vladimir Vysotsky, Sergei Nikitin, Bulat Okudzhava Yuri Vizbora Petra Todorovskogo Vladimir Lantsberg.

Yedi telli gitar ayarlama ilkesine göre yapılır:

  • Dize 1 - not (1 oktav) "re";

  • dize 2 - "B" (düşük oktav) not;

  • dize 3 - "sol" (küçük oktav) not;

  • dize 4 - not (düşük oktav) "re";

  • dize 5 - Not "si" (büyük oktav);

  • dize 6 - "sol" (büyük oktav) not;

  • dize 7 - note "re" (büyük oktav)

Ayar - bir klasik. Orada diğer kurar olabilir, ama biz en kabul edilebilir ve yaygın odaklanacaktır.

Böylece, dize №1 (ilk, çok ince) ile başlar. "Re" nin notlarını bunu sese yapılandırın. Şimdi ikinci dizeye gidin. açılan aynı zamanda ilk dizenin 3 perdeye bastırın. dizeleri №2 sesini ayarlayarak, ilk dize (№1 ve №2) arasındaki sesliliğin ulaşmak. Üçüncü dize dördüncü perdeye zaten basar ve çok açık saniyede ile sesliliğin başarmak. üç, alt dizesi - - Dördüncü dize zaten beşinci perde, beşinci dizisi üzerinde basılı dördüncü, yedinci dize - beşinci (daha önce açık dizge ile uyum sağlar).

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.