Ev ve AileAksesuarlar

3D kalem - bu ve kim için ne?

Modern dünya 3D teknolojisinin kullanımı olmadan hayal etmek zor. Her yerde bize eşlik - sinema salonları, eğlence merkezleri, TV. istisna mı ve ayrıca 3D baskı endüstridir. Yaklaşık 30 yıl önce, bu güne kadar, sürekli gelişen, tıp, takı, tasarım ve üç boyutlu modelin doğruluğunu veya belirli bir kısmının bir kopyasını kurmak için gerekli olan üretim, diğer alanlarda adam - ilk 3D yazıcı uzun süre göründü.

Ancak, 3D yazıcıların üreticilerinden çabalara rağmen, hala günlük yaşamda kullanılabilecek bunların kütlesiyle oldukça pahalı cihazlardır. Yüksek performanslı ve zengin özellikli modeller sadece büyük organizasyonlara göze ve 20 bin ila 30 ruble fiyat aralığında en basit ev yazıcılar ciddi baskı boyutu ve kalitesi hem de sınırlıdır. Ve burada yine aynı baskı teknolojisi yanı sıra yazıcı kullanarak, 3D kalem için dikkat edilmelidir.

Tasarım ve 3D kalem çalışması

Değişken hız, motordan ve bu 1,75mm plastik kablo çapının baskı için kullanılan bir malzeme olarak sap mahfazası içinden geçen ve bir seramik meme boyunca çıkar. plastik eriyen bir ısıtma elemanı ağız entegre edilir. Sonuç olarak, bir çeşit sıvı plastik çizmek ve onu ama şu havada, sadece yüzeyde değil yapılabilir!

3D kalem Basit modeller erime noktasına ayarlamak mümkün değildir ve bu nedenle sadece plastikten bir türü ile çalışabilir - bir kural olarak, bu ABS plastik hangi arada, örneğin, parça tasarımcı LEGO, üretilen vardır. Daha işlevleri 3D kalem bir sıcaklık kontrol cihazı ile donatılmış ve edilmektedir bunların malzeme plastik malzeme türüne bağlı olarak, plastik her türlü arzu edilen ısı ayarı, kullanılabilir olarak.

3D kalem teknolojisinde üretim gelişmesiyle birlikte daha kompakt hale geliyor ve yeni nesil zaten 220V ağ üzerinde değil, aynı zamanda USB güç kaynağı sadece çalışabilir modellemek edilir. Böylece, her yerde kalemi kullanabilirsiniz - basitçe bir dizüstü bilgisayar veya harici pil gücü bankaya bağlayın.

Ne 3D plastik tutacakları için gereklidir?

Yukarıda da belirtildiği gibi, sadece ABS plastikten, ancak 3D kalem yeni nesil bazı kalem işi genellikle plastikten her türlü kullanma olanağı vardır.

  • ABS plastik. Klasik Yarı mat renkli. Ürünler dayanıklı ve sonraki işlem dirençli elde edilmiştir. nem Korku, birbirine yapıştırılmış, yıkanabilir.
  • PLA plastik. Ürünler yüksek parlaklık olarak - (organik şuruplar genellikle PLA üretilen) gibi şeker, katı halde katılaşma esnasında yapışkan ve kırılgan, neme duyarlı.
  • UNID PRO plastik. erime sıcaklığı geniş, bu nedenle plastik kolları her türlü için evrensel olarak kabul edilir. yarı şeffaf bir kristal renk ile karakterizedir. yüksek elastikiyet ile karakterizedir.
  • SBS CAM plastik. ,% 93, ideal lekeli bir cam malzeme taklit - Çok yüksek bir ışık aktarımı oranına sahiptir. Ürünler dokunmatik hoş esnek ve görsel olarak güzel kalır.

Bunlar plastik 3D baskı% 90'ı sadece ana türleri vardır. özel plastikler her biri eşsiz olan ve özel hedefler ile gereksinimleri karşılayan, aynı zamanda bulunmamaktadır.

kimin için uygun 3D kalemi?

Her şeyden önce, 3D kalem özgün ve şık bir hediye olarak ve ince motor becerileri ve mekansal muhakeme gelişimi için bir cihaz olarak hem her yaştan çocuklara hitap edecek.

3D yardım çocuğu pens ile kendini mimarlık ve tasarım elini deneyin yanı sıra veliler ve arkadaşları için yararlı şeyler ve hediyeler yapmak, sevdikleri çizgi film karakterleri oluşturabilirsiniz.

planlama, tasarım ve modelleme çalışan yaratıcı bireyler - 3D kalem de yetişkinler tarafından da kullanılabilir. sap herhangi bir ürün ve parça prototipinin tamamen kullanılabilir ve sadece ince işleri sonradan 3D yazıcısı emanet.

3D kalemi satın nerede

3D kalem perakende ağı çok iyi temsil fakat çevrimiçi mağazalarda fazlasıyla sunuyor değildir. Bir 3D kolu satın almaya karar eğer Ancak, ilk dünya 3D teknolojilerinin bir ürün yelpazesine ile çalışmak anlamına özel mağazalar, dikkat edilmelidir. Bu değerlerinden birinin, örneğin, mağaza ürünleri 3D 3D-TOY.RU

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.