Ev ve AileBayram

Uluslararası Kuş Günü - 1 Nisan. Uluslararası Kuş Gözlem Günleri

Uluslararası Kuş Günü, her yıl dünya çapında kutlanmaktadır. On dokuzuncu yüzyılın sonlarında Amerika'da ortaya çıktı. Kelimenin tam anlamıyla birkaç yıl içinde, çok hızlı bir şekilde farklı ülkelere yayılmaya başladı. Bu tatil, sözde "ekolojik takvim" de görülen ilk sayılıyor. Avrupa'da damgalamak 1906'da başlamıştı.

Rusya'da Kuşların Uluslararası Günü. Tarihin başlangıcı

Rusya'ya ulaşan Uluslararası Günler Günü büyük bir kabul gördü. O zamanlar kuşların korunması zaten burada düzenlenmişti. Yirminci yüzyılın başında, bu konuyla ilgilenen düzinelerce çeşitli komite vardı. Kısacası, Rusya'daki yaban hayatının korunması gelişti.

Mayıs Birlikleri ve Yunat Örgütleri

Kuşların çalışması ve korunması da çocukları cezbetmiştir. Bu amaçla okullar bazında özel Mayıs kuruluşları açıldı. Dokuz onbir yaşındaki çocuklar müfrezelerle güçlerini birleştirdi. Onların belirgin işareti uçan bir kırlangıç imgesi olan başlıklardı.

1910'dan beri, Khortitsa köyünde doğa tutkunları için özel bir topluluk oluşturuldu. Katılımcıları kuş besledi ve birdhouses için asıldı.

Devrimden hemen sonra Maya birlikleri kapatıldı. Bununla birlikte, Yunnat örgütleri fikirlerini aldılar. 1924'te Birliğin Tüm Kongresi'nde Uluslararası Günler Günü'nü yeniden kurmaya davet edildi. 2 yıl içinde tatil zaten resmi olarak kabul edildi. Ve birkaç yılda çeşitli etkinliklere katılanların sayısı bu güne kadar çok büyüktü! Moskova'daki yaklaşık 65.000 çocuk kuş evi ve kuş besledi. Böylece, her yıl, Kuşların Uluslararası Günü Rusya'da daha aydınlık ve parlaktı. Onun tarihi 1 Nisan'da.

Tatil ölüyor ve yeniden doğuyordu ...

Her şey iyi olurdu, ama yakında savaş başladı. Tabii kuşların uluslararası günü kutlamayı bıraktı. Bu hareketin canlanması, savaşın sona ermesinden sadece 3 yıl sonra mümkündü. Tatil ivme kazanıyordu, ama ne yazıyor! 1960'lara gelindiğinde, Uluslararası Kuş Gözlem Günleri yine boşa çıktı.

Tatilin son canlanması sadece 1999'da gerçekleşti. Başkentte 500'den fazla yıldız kulesi asıldı. Ve ertesi yıl Moskova hükümeti tatilini organizasyona katılarak şehir çapında bir etkinlik olarak kabul etti.

Kuşların günü - kuşların varış zamanı

Olayın öyküsü inanılmaz derecede zengindir. 1 Nisan - Uluslararası Kuş Günü. Ve o zamanlar sadece yıllar önce Tüylerin Korunması Sözleşmesi imzalandı. Yaklaşık olarak şu anda kuşlar kışlama evinden geliyor.

Çaylılar önce "yerli peneler" e gelir. Arkalarında - ördekler, kazlar, vinçler. Onlardan sonra - çalılar, yulaf ezmesi, ispinozlar vs.

1 Nisan'da ne yapıyorsun? Uluslararası Kuş Günü kuşevlerinin, gogollyatniki'nin ve diğer kuş evlerinin ilgisiz insanlar tarafından asılmasını üstleniyor. Bu durumda, bir kişi kuşlara yardım etmez. Kendisi doğaya çok daha yakın hale gelir. Bu arada, kış uykusundaki uyanışı da bu gün kutlanıyor. Eskiden insanlar özel olarak hamurdan larkları pişirdiler ve özel "rulolar" söylediler.

Kuşların yok oluşundan korunması

Bu gün sadece bahar toplantısı değil. Kuşların gelmesinin sevinci de çeşitli olayların yapılmasının tek sebebi değildir. İnsanlar geçmişin tüm korkunç hatalarını hatırlarlar. Kuşların yok edilmesinin bir sonucu olarak yüzlerce çeşit şimdiden dünyada kaybolmuştur. Örneğin, Hint Okyanusu'ndaki Mauritius Adası'nda, kelimenin tam anlamıyla yüzlerce yıl boyunca, onlarla birlikte getirilen denizciler ve hayvanlar mavi uçlu bir uçan dodo tüm nüfusunu yok etti.

Çevrenin kirlenmesi, daha az ciddi bir tehdit değildir. Tabii ki, aynı zamanda kuşların ortadan kaybolmasını sadece kontrolsüz avıyla değil, zirai mücadele ilaçlarının kullanımı ve doğal yaşam alanlarının güvensiz dönüşümü ile getiren bir adamın da hatası budur.

Bugüne kadar varoluş tehdidi, çeşitli bataklıklar ve ormanların önünde. Fakat bazı kuş türleri için burası sadece habitat. Örneğin, bir bittern, bir çoban veya çelenk sadece bataklıklarda bulunur.

Tabii ki, insanın kuşlara saldırısı durdurulamaz. Bununla birlikte, yavaşlatmak mümkündür. Uluslararası Kuş Günü bunun için arıyor. Olaylar çok çeşitlidir. Çoğunun hedefi, özellikle Red Book'da listelenen türlerin yaşadığı korunan alanların alanlarını arttırmaktır.

Herkes kuşlara yardımcı olabilir

Çocuklar için çeşitli etkinlikler ve eylemler yapılır. Örneğin, 4. sınıf için Uluslararası Kuş Günü çok parlak ve ilginç bir şekilde organize edilebilir. En önemlisi, çocuklar doğayı sevmeyi öğrenecek, çevredeki dünyada kuşlara yardım edecektir. Kuşlar kışlamadan bu yana kuşlar dönerler ve modern şehirlerde neredeyse hiçbir park ve orman yoktur, yaşamak için başka hiçbir yeri yoktur. Ortaokul öğrencileri, daha küçük kardeşlerimizin kanat kardeşlerinin twittering işlemlerinin her baharda daha az sıklıkla duyulduklarını anlıyorlar. Onları izlemek için şarkı söylemenin keyfini çıkarmak için değil sadece onları hayvanat bahçesi ders kitabına göre incelemek için yapılacak çok şey yoktur. Çocukların, örneğin doğum eğitimlerinin derslerinde olduğu gibi, pervaz evleri inşa etmek için yalnızca dostane düzenlemeler yapmaları yeterlidir. Ekip onları çok eğlendiriyor ve takılmak da çok eğlenceli.

Çocuklar için etkinlikler çeşitlendirilebilir

Kendimizi yalnızca kış mevsiminden eve döndüğümüz kuşların yeniden yerleşimiyle sınırlamaya gerek yoktur. Uluslararası Kuş Günü 4. sınıf için çeşitli geziler, yarışmalar ve sınavlar içerebilir.

Örneğin birçok şehirde özel fotoğraf sergileri düzenleyin. Bunlar çok sayıda çeşitli türlerle temsil edilirler. Eh, rehber her biri hakkında ilginç bilgiler sağlayacaktır.

Genellikle sınıf liderleri, çeşitli ana sınıflar için sınıfa ayrılır; burada, kuşlarla bunlarla ilişkili halk geleneklerini öğrenebilirsiniz.

Kısacası, bugünlerde çocuklar civciv yetiştirmek için hangi kuşlara ihtiyaç duyulduğunu bulabilecekler; Kuşevleri nasıl ve nerede düzgünce asılacak; Yaşayan doğayı gözlemlemeyi, kentte veya dışarıda kıyaslamayı öğrenecek.

Gezilerinizde ayrıca çok bilgi alabilirsiniz. Öncelikle, çocuklara köylerinde yaşayan çeşitli kuşlardan bahsedilecektir. İkincisi, çocuklar fizik yasalarını yavaşça kavramaya başlarlar ve uçuş bilmecelerini anlarlar. Üçüncüsü, kuş seslerini ayırt etmeyi öğreneceklerdir. Ve sonunda, kuşlara nasıl yardım edebileceklerini anlayacaklar.

Tatilin sonunda çocuklar geleneksel öğle yemekleriyle tedavi edilebilirler ve onları tuzlu hamurdan bir kuş modasına davet edebilirsiniz. Eğlence için başka bir seçenek kuşları origami tarzında yapıyor. Ve en iyi kuş için bir çizim yarışması düzenleyebilirsiniz. Danslar ve şarkılar, eski gelenek ve ritüeller hakkında hikayeler ... Uluslararası Kuş Günü'nü farklı şekilde kutlamak mümkündür. Ana şey eğlenceli ve kullanışlı!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.