BilgisayarlarYazılım

Yanında, Windows 10 ile Ubuntu yükleyin: Ayrıntılı kılavuz

Birçok bu sayfada, onlar da yan yana iki işletim sistemleri tarafını yüklemek mümkün olduğunu duymak ilk kez, ancak böyle bir olasılık kim geldi. Bu makale, Windows 10 kağıt yanında Ubuntu kurulumu detaylı olarak son evrelerine kadar baştan sağlanan operasyonların tüm yönleriyle ele alınacaktır nasıl bilmek istiyorum bu insanlar içindir.

Neden Windows'un yanında Ubuntu yüklemek gerekir?

Başlangıçta genellikle neden gerekli olduğunu konuşmalıyız. Sonuçta, hayatları boyunca birçok kişi sadece tek olan işletim sistemi yüklü bilgisayarınızda ve şikayet etmeyin. Tabii ki, bu gerekli olduğunu iddia herkese böyle bir kurulum için ihtiyaç fakat her halükarda, bu aptalca.

ayrıntılı sorunu sökmek için, Ubuntu ve Windows ile, bir işletim sistemi, kendilerini alıştırmaları için başlangıçta gereklidir. Windows, hemen hemen herkes bilir Ubuntu üzerinde eğer, belki birileri ilk defa duyar. Tabii ki, makalesinde her şey sonuçta, konuyu bu konuda değil, başarısız söyleme, ama sorunlar bir çift maliyetlerini etkiler.

En önemlisi belki de ilk ve aksine - bu Ubuntu işletim sisteminin kayıt eksik olan nokta budur. Muhtemelen birçok o şey ifade etmiyor olabilir, ama gerçek pozitiftir. Sonuçta, her sonra sürece yavaşlamaya başlar Windows'u kullanan, böyle bir sorunla karşı karşıya: süreçleri uzun süre çalıştırmak CPU işleme görevleri ile baş edemiyor ve bilgisayar aralıklı kilitleniyor. Yani, bu kusura tıkanma kayıt etmektir. Yani uzun süre Ubuntu kullansalar bile, performansı düşmez vardır.

Buna ek olarak, Ubuntu hiçbir virüs yoktur ve anti-virüs sistemi korumak için gerek yoktur.

Bütün bu işletim sisteminin çalışması üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir ve çoğu kişi yolu yanında, Windows 10 ile Ubuntu kurulumu yapılır nedenle ilgileniyor.

Birinci adım: önyüklenebilir USB sürücü oluşturulması

Ubuntu kurulum, Windows 10 yanındadır nasıl açıklayan önce, gerekli işletim sistemine sahip bir önyüklenebilir USB flash sürücü kaydetmek için nasıl açıklamak gerekir.

Çok basit, ancak bu aşamada pek sekteye. Bu kadar çok OS imajını kaydetmek için, ve kendi şekilde tüm iyi izin Günümüzde programları bazı hızlı ve bilgisayarlar derin bilgisi olmadan bunu yapmak için izin verir ve tersi.

Bu makale Rufus hakkında daha doğrusu bu programlardan birine bahsedeceğiz.

Şimdi buna daha yakından bir bakış.

Rufus kullanarak sopa Kayıt

yardımıyla bir önyüklenebilir USB sürücü Yanık Rufus yazılım çok kolay ve hızlı olarak kabul edilebilir. Eğer yeteneklerini şüphe Ve eğer bu yöntem tam size göre.

Bu program kamu malı olduğunu ve onun her resmi web sitesinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Kurulumu indirirken gerekli değildir sonra hemen bir USB flash sürücüye görüntüyü yazmaya başlayabilirsiniz.

Gözlerinin önünde Açılıştan sonra olacak uygulama arabirimi. Gördüğünüz gibi, çok kompakt ve o gereksiz gereksiz bilgi kurtulmuş olduğu ve alınan tüm eylem tek bir şey yol açacaktır, çünkü iyidir - önyüklenebilir USB sürücü yazmak için.

Böylece, flash sürücü bilgisayara takıldığında ve işlemine başlamak için hazırız. Bunun için:

 1. kaydedilecek görüntünün ne tür belirleyin. Pencerenin sağ alt yılında diski ile düğmeye bulun bastırın. Açık Explorer, bu Ubuntu, bu durumda, indirilen dosyanın yolunu açan ve sonra Tamam'a tıklayın.

 2. sopa belirleyin. "Cihaz" pencere kaydırma olarak, bir açılır liste olacaktır üzerine tıklayın USB flash sürücüsüne seçin.

 3. Biz bölümleme şeması ve sistem bağlantı noktasının tipini. Bu adımda, performansınızı seçmek gerekir. Onun - Eğer MBR varsa, o GPT eğer seçin. Aşağıda bu biraz daha detaylı konuşuruz.

 4. Biz dosya sistemini tanımlar. rekor Windows'u olmak gerekirse, NTFS değer olacağını seçmek olsaydı, Linux dağıtımı kurmak beri bu durumda, biz, FAT32 seçin.

Şimdi başlangıç ve flash sürücü yazılabilir kadar beklemek basın.

bölüm düzeni seçimi ve sistem arayüzü tipi ile ilgili olarak, genellikle basit yoktur. Eğer GPT diskine Windows 10 ile birlikte Ubuntu yüklüyorsanız oluşursa, açılan liste, bir MBR BIOS veya eğer UEFI-sonra buna göre seçin bu özel noktayı seçin. Fakat her talimat öğesi için farklı olacağını sanmıyorum. Windows 10 MBR GPT farksız ile birlikte Ubuntu yükleyin.

İkinci aşama: Kurulum başlangıcı

sistem arayüzü türüne bağlıdır için maalesef bu adım, farklı kullanıcılar arasında önemli ölçüde değişebilir. BIOS ve UEFI: Onlar bildiğiniz gibi iki tipi vardır, vardır. Bu yazıda her biri bahsedeceğiz ve ayrıntılı olarak açıklanacaktır nasıl Ubuntu kurulum UEFI BIOS Windows 10 yanında yer almaktadır.

BIOS aracılığıyla yüklemeyi başlatın

BIOS, büyük olasılıkla bu yazıyı okurken her saniye bizzat yüklü. Genel olarak, yani UEFI onun vardiya geldi bir kalıntı olarak kabul edilir. Ama BIOS olan insanlar beri hala içinden çok değer söz ve yükleme Ubuntu tema.

OS görüntü flash sürücüde kaydedildi sonra, yükleme Bunu yapmak Bilgisayarınızı ve başlatma düğmesine basın Del veya F2 sırasında yeniden başlatmak için, Windows 10 ile sonraki Ubuntu 16.04 başlar. Bu bilgisayarın BIOS içine almak gerçeği yol açacaktır. Burada sadece bir sekmede ilgilendi. klavyenizdeki yön okları kullanın, BOOT sekmesine gidin. Biz bilgisayar başlatıldığında öncelik cihazı seçmek gerektiğini burada. Biz USB flash sürücüyü seçmeniz gerekir.

Önemli! Her bilgisayarın BIOS üzerinde farklı olabilir ve öncelik cihazının seçimi değiştirilebilir, böylece beton olmaz.

Eğer yabancı bir dilde kötü bir anlayışa sahip ise, o zaman, Hard, Disk ve Öncelik yazılacak alanın, dikkat edin. Aksine bu alanlar genellikle he SATA başlayan sabit disk adı yazılır, SATA USB Flash Karta değiştirmek gereklidir.

olmaz, kötü bir şey korkmayın - Umut soyut bir temsilidir ama bir hata yapılmış olsa bile, doğru ayarları seçmenize yardımcı olacaktır.

Öncelikli cihazı seçtikten sonra, Exit Kont gidip ilk öğeyi seçin - "exit ve ayarları kaydedin."

Şimdi PC'nizi yeniden başlatın ve Ubuntu yükleyiciyi çalıştırın.

UEFI yoluyla yüklemeyi başlatın

Genel olarak, Windows'un 10 ve UEFI BIOS ile birlikte Ubuntu kurulumu farklı değil, ancak adımlar biraz daha farklı olur.

Ayrıca önyüklenebilir USB sürücü kaydettikten sonra ancak şimdi, UEFI'yi bilgisayarınızı yeniden başlatın ve önyükleme menüsüne girmek gerekecektir. Bunu yapmak için, bilgisayar botlar, sizin anakart bağlıdır zaman farklı her bilgisayarda ayrı ayrı tuşuna basın. Aşağıda açıkça basına hangi tuşa gösteren bir tablodur.

Üretici / Cihaz

UEFI'yi başlama Anahtar

Anakart MSI

Del

Anakart Gigabyte

Del

Anakart Asus

Del

Anakart Intel

Del

Anakart ASRock

Del

Asus Dizüstü

F2

Acer Dizüstü Bilgisayar

F2

Dell Dizüstü

F2

HP Dizüstü Bilgisayarlar

Esc → F10

Lenovo dizüstü bilgisayarlar

F2

Dizüstü Packard Bell

F2

Samsung Dizüstü

F2

Sony Vaio dizüstü bilgisayarlar

F2

Toshiba Dizüstü

F2

Böylece, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve BOOT Menüsünü açmadan önce şimdi ilgili bir tuşa basın, başlatmak, UEFI yoluyla sopa seç - Bu adından önce bir flash sürücü kelimesini «UEFI» yazılır noktasıdır.

Bu Ubuntu yükleyici açılacaktır.

Ubuntu kurulum yönteminin seçimi

Yani, onun yüzünden, grub menüsünü açmalı önünüzde yukarıdaki talimatları uyguladıktan sonra, biz Ubuntu kendisini ayarlamak için bir yol seçin. Genel olarak, orada iki seçenek vardır: Bir USB sürücüsünden işletim sistemini başlatmak ve operasyonda onu kontrol ettikten sonra yüklemek veya hemen kuruluma devam. Yalnızca size seçin. Ama bir USB sürücüden işletim sistemini çalıştırırsanız, yükleme sırasında yazılım kullanabilirsiniz dikkati çekiyor.

Bölümleme

işletim sistemi yükleme yükleme yöntemini seçtikten sonra hemen başlar.

algoritmasıdır:

 1. İlk sayfada, dili seçin ve "İleri" ye tıklayın.

 2. İkinci sayfada, yükleme sırasında veya olmasın güncellemeleri indirmek için seçmelidir. bir kene koymak değilse Burada iradesiyle, ancak, güncelleme sonradan indirilebilir. Ama daha iyi sunmak için üçüncü taraf yazılım yüklemek kene, cihazlarınızla çatışmaları önlemek ve her şey kurulumdan sonra düzgün çalıştığından için. "İleri" ye tıklayın.

 3. "Diğer" seçeneğini seçin ve "İleri" ye tıklayın - Üçüncü adım, Ubuntu kurulumu Windows 10'a yanındaki (hepsi aynı, farklı bir sürücüde veya değil) yapmış olduğu, yükleme türünü seçmektir.

 4. Bu aşamada, diski bölme gerekir. Eğer Ubuntu için yer bırakmayın önce ise, yaratıklarından gelen bellek yığını almak gerekir. O, Windows 10 üzerinde bir sistem boyutuna odaklanarak, bu amaçla olmadığından, disk D hafızasını götürmek listede bulup RMB ve menüye basın boyutlandırmak / Taşı seçmek en iyisidir. aksine satır Boş alan aşağıdakilerden üzerine, Açılan pencerede, soyutlanmış hafızanın boyutunu belirtin 50 000 MiB yeterlidir.

 5. İhtiyacınız Sonraki bağlantısız bölüm alt bölümlere ayrılmıştır. Bunu yapmak için, seçin ve "+" işareti basın. "/" - Açılan pencerede, "bağlama noktası" yerine "ext4" select "olarak kullan", bunlarla açılan listeden kök bölümü için hafızayı seçin. Tamam'a tıklayın.

 6. Şimdi swap alanına oluşturun. Bunu yapmak için, 4000 MiB RAM ve açılır listeden seçin takas seçin. Tamam'a tıklayın.

 7. Daha sonra, "Şimdi yükle" seçeneğini ve görünen pencerede "Devam" a tıklayın.

 8. Bu aşamada, zaman dilimini seçmek gereklidir.

 9. Son adımda tüm alanları doldurun ve "Devam Et" tıklamanız gerekir.

Hepsi bu, montaj yeniden başlayacaktır bilgisayarın sona ermesinden sonra, başladı ve sen önyükleme için hangi işletim sistemini seçmek mümkün olacak, Ubuntu veya Windows 10. Ayrıca Ubuntu kurulumu tek bir disk üzerine Windows 10'a yanında veya farklı farklı üzerine hatırlatmak isteriz, istenilen seçmeniz gerekir yüklemek kolaydır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.