BilgisayarlarEmniyet

Windows için Antivirus 10. En iyi liste

Bir kişisel bilgisayarın güvenliği, çoğu kullanıcıya göre, doğru işleyişinin ana bileşenlerinden biridir. Ve üzerinde tasarruf etmenize gerek yok. Ve Microsoft'un işletim sisteminin yeni bir sürümünün piyasaya sürülmesi ile birlikte bu sorun özellikle belirgin oldu. İlk bakışta gözüktüğü üzere, Windows 10'un alacağı Antivirus çok zor değildir.

Yeni sürüm hakkında biraz

Üreticinin güvenceleri üzerine, işletim sisteminin son değiştirilmiş hali 29 Temmuz'da yayınlandı. Bu andan itibaren, bu andan itibaren, sürüm 10'a yükseltilebildi. Ancak, işletim sistemi o zaman biraz nemli oldu. Ve en önemlisi - yazılım! Ve özellikle, ünlü Kaspersky Lab'ın Windows 10 için antivirüs! Evet, koruma programının sürümleri yeni işletim sistemi ile uyuşmuyordu. Neyse ki, birçokları için bu problem sonbaharda çözülmüştür. Çoğu diğer popüler yazılımda olduğu gibi. Bu nedenle, böyle bir arzu ve fırsat varsa, şimdi "Rüzgar" ın yeni sürümüne cesurca güncellenebilir. Bu arada, sistemin "motoru", Windows 8.1'de olduğu gibi kaldı, bu nedenle pek çok yazılım geliştiricisi, ürünlerini büyük ölçüde düzeltmek zorunda kalmadı, yalnızca biraz ayarlamak zorunda kaldı.

Bir virüsten koruma yazılımına mı ihtiyacınız var?

Çoğu kullanıcı, işletim sisteminin yeni sürümü için ek bir koruma bulunmadığından eminsiniz. Ve hepsi Windows 10 için standart anti-virüs sisteme dikilmiş, ana görevleri ile baş etmesi - dış tehditlere karşı koruma. Bununla birlikte, her şey ilk bakışta göründüğü kadar güllü değildir. Bu nedenle, bir süre sonra birçok kullanıcı Windows 10'da bir antivirüs ihtiyacınız olup olmadığı konusunda hala merak ediyor. Ek koruma ekibinin henüz kimseye zarar vermediği sonucuna varıyorlar.

Defans hakkında

Bu, Windows 10 için standart ücretsiz antivirüsün adıdır. Daha önce, tam teşekküllü bir "savunucusu" ya "olgunlaşan" işlevlerden yalnızca bir tanesidir. İşletim sisteminin sürümünde Defender zaten bir antivirüs olarak çalışmalarına başlamıştır. "Windus 10" da önemsiz olmasa da bazı değişiklikler yapıldı.

haysiyet

Not etmek istediğim ilk şey sistemdeki asgari yüktür. Windows 10 için ücretsiz antivirüs, geliştiriciler tarafından OS'ye zaten yerleştirildiğinden, bilgisayarın performansı düşmemektedir. Arka planda korumayı çalıştırmak, böylece bilgisayarı açarken kullanıcı herhangi bir işleme gerek duymuyor.

İkincisi, aynı zamanda çok önemli olan, özgür temel. Windows 10 için hazır ve düzenli virüsten koruma sistemin kendisinde yerleşiktir, bu yüzden OS'lerin sahipleri için ücretsizdir. Ve ayrıca ücretsiz yenileniyor. Güncellemeyi kendiniz yapılandırabilirsiniz - gerekirse manuel veya otomatik olarak.

Kullanıcıların dikkat ettikleri üçüncü şey, virüslerden korunmaktır. Örneğin, otomatik güncellemelerle anti-virüs veritabanları sunucudan indirilir; bu da, Web'de görünen yeni virüs tehditlerine zamanında cevap verdikleri anlamına gelir. Ama bir ürün ve eksiği var ve aşağıda okumak lazım.

eksiklikler

Onsuz da yapılmadı. Örneğin, Windows 10 için antivirüslerin derecelendirmesi, Defender'ın en iyi savunma programlarının en üstünde yer aldığını gösteriyor. Neden? En azından tam koruma sağlamadığı için. Örneğin, Savunma, virüslü dosyalar İnternet'ten indirildiğinde engellenmez, eğer bu işlem kullanıcının kendisi tarafından istenirse. Ve bu bir büyük dezavantaj, çünkü bir kişinin, sisteme tam olarak ne yüklediğini bilmemesi, virüs indirilmesinin hemen ardından "Windows" u emebileceğini söylememek gerekir. Zamanında iyileştirme şansı bırakmadan. Sonra Windows 10 için en iyi antivirüs hangisi olarak soruluyor. Birkaç seçeneği göz önünde bulundurmaya değer.

avast

Bu, ücretli ve ücretsiz bir sürümü bulunan bir Çek ürünüdür. Yeni "Rüzgârlar" için yazılım geliştiren, geliştiricilerin zamanında podsuetilis konusunda dikkati çekiyor. Kaybetmedim! Avast kullananlar, güncelledi ve "ilk on", çalışmaya devam ediyor. Programda, hem bir savunucuyu hem de antispy'yi birleştiriyor. Ücretli sürümde, dosyaları ve siteleri tehditlere karşı kontrol edebileceğiniz tam bir "sanal alan" var. Bu arada, program başlangıçta biraz geç olmasına rağmen sistemi yüklemiyor. Yani, "Windows" antivirüsten daha hızlı yüklenir. Fakat çıplak gözle fark edilemeyecek bir şey, program hala bu süreçte hızla açılıyor. İşte bu yüzden Avast, Windows 10 için en iyi antivirüs olarak değerlendirilebilir. Tek olmasa da bu yüzden derecelendirmelerde sadece 2-3 puan alıyor.

Eset Nod 32

Windows 10'da bir antivirüs ihtiyacını soranlara, ek korumanın asla zarar vermeyeceğini unutmayın. Dahası, sistemi yüklemeyen biri derhal de çalışır - hatta daha fazla. Ve burada Eset Nod 32 oyuna giriyor Bu savunucusu, tehditlerle gerçek zamanlı olarak hızla başa çıkmakla kalmıyor, aynı zamanda arka planda OS'yi virüsler, casus yazılımlar ve tehlikeli dosyalar için izliyor. Bu nedenle üstte bu defans oyuncusu önde gelen yerlerden birini işgal etmektedir. Hem ücretli hem de ücretsiz sürümler vardır. Sonuncusu, birçok benzer program gibi, işlevselliği açısından sınırlı değildir.

"Kaspersky"

Bu ürün haklı olarak kendi segmentinde en iyi olarak kabul edilmektedir. Ücretsiz versiyonu yok, yalnızca ücretli. Ve bu, geliştiricilerin "yavruları" konusunda çok dikkatli olduklarını gösterir. Yeni işletim sistemi için uygun bir sürümün piyasaya sürülmesiyle biraz gecikse de. Bu işten Windows 10 için "Kaspersky Anti-Virus" kötüleşmedi. Tersine, sistemdeki yükün önceki sürümlerden ( Win7, Win8, Win 8.1 için) daha az olduğu kaydedildi. Böylece, bilgisayarın performansı düşmeye son verdi. Bu nedenle bugün Kaspersky Anti-Virus "Windows 10" için en iyi savunucusu olarak kabul edilmektedir.

Özetlemek için

Oldukça zayıf bir donanım donanımı ile Kaspersky gibi bir anti-virüs yüklememelisiniz. "Avast" ve "Nod 32" ye dikkat etmeye değer. Veya internette en basit güvenlik kurallarına uyarak tam zamanlı bir savunucuyu kullanın:

  • Şüpheli siteler (yetişkinler ve reklamlarla dolu torrentler dahil) ziyaret etmemelidir;
  • Şüpheli dosyalar ve harici ortamlar indirilmez, ancak önce sanal çevrimiçi "sanal alanlar" ı geçin;
  • "Sol" linkler göz ardı ederek geçemezler.

"World Wide Web" 'i ziyaret etme tutumuyla, bilgisayarınızı virüslere, solucanlara, casus yazılımlara bulaşma riski önemsizdir. Ve nihayet "Windows" için antivirüs listemiz 10:

  1. "Kaspersky".
  2. "Avast".
  3. "Düğüm 32".

Bunlardan birini elde etmek veya başka herhangi bir üründe dikkat etmek herkes için özel bir konudur; ancak bu antivirüsler en güvenilir ve etkin olanlar olarak kanıtlanmıştır; bu da seçerken de dikkate alınmalıdır. Küresel web dalgalarının sörf keyfini çıkarın!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.