BilgisayarlarEmniyet

Her şeyden Veri güvenliği: nasıl bilgisayara uzaktan erişim kaldırmak için

İnsanlar merak uzak kaldırmak için bile tüm hırsızlık toplu çünkü standart Windows ayarlarının meydana bilerek, dış saldırılara karşı koruma üçüncü taraf programları yüklemek için bilgisayarınıza erişim. işletim sistemi varsayılan bir bilgisayara uzaktan bağlantıları etkinleştirmek olduğunu. kullanıcıların işini kolaylaştırmak için çalışıyorum, Windows geliştiricileri uzaktan kurulması ve yardım dahil ettik. Bu tür bir yardım sadece sistem yöneticisi saniye içinde başka bir yerde bulunan bir bilgisayarla çalışmalarında sorunları ortadan kaldırmak mümkün olan büyük şirketler için uygundur. Ev kullanıcıları için uzaktan erişim sadece başkasının sisteme girmeye istekli suçluların işini, kolaylaştırabilir.

Nasıl uzaktan erişim ayar menüsüne alınır?

Sadece birkaç dakika herhangi bir kullanıcı bağımsız bilgisayara uzaktan erişim kaldırabilir.

  1. yönetici olarak çalışan kullanıcılar için, aşağıdaki eylem dizisini gerçekleştirmelisiniz - "Denetim Masası", "Başlat" seçeneğini Ekrana gelen pencerede "Sistem" i seçin.
  2. Kullanıcıların farklı bir hesap altında çalışan veya hesap bilgilerini bilmiyorsanız için, yönetici haklarına sahip "System" açmak gerekiyor. "Başlat", "Tüm Programlar", "Aksesuarlar" tıklayın. "Explorer" listesinde Bulundu, piyasaya "bir yönetici" gerçekleştirin. Bunu yapmak için, klavyenizdeki Shift tuşuna basılı sıkışmış bir parmak tutun "Explorer" sağ tıklama simgesini tıklayın. kullanıcı sol elinizle bir fare ile çalışıyorsa - o zaman farenin sol tuşuna basmanız gerekir. Görüntülenen listede, "Yönetici olarak çalıştır" seçeneğini seçin. Açılan pencerede, sol bölmede, bulun ve "+" "Denetim Masası", ardından "Bütün kontroller" açığa ve seçmek için "System" tuşuna.

Sistem menüsüne uzaktan erişimi devre dışı bırakma

önce sistemin kontrolünde kez uzaktan nasıl kaldırılacağı bir bilgisayara erişimi, uygun bölümü bulmak gerekir. Sol bölmede "Sistem Koruması" a tıklayın. Açık imleri çubuğuna üstünde, "uzaktan erişim" i seçin. "Bağlantısına izin ver" seçeneğinin yanındaki "Uzaktan Yardım" işaretini kaldırın. yanındaki menüde "Uzak Masaüstü" Burası bir onay işareti "bağlantıya izin vermeyin." "OK" ve tüm pencereleri kapatın sistemi. "Başlat" menüsü üzerinden bilgisayarı yeniden başlatın. Yeniden yükleme tamamlandığında, sistem içinde değişiklikler korunur olup olmadığını kontrol etmek gerekir. Bunu yapmak için, sistemin özelliklerini yeniden girmek ve uzak bağlantının etkin olduğundan emin olmak gerekir. hiçbir şey değişmedi, dikkatle sistem yöneticisi dikkat çekilerek, uzaktan erişimi devre dışı bırakma talimatları okumak gerekir.

Sanal Özel Ağlar Tuzaklar

Tüm Windows kullanıcıları bilgisayar sağlayıcı yalnızca bağlanırken bildirilmektedir sanal ağ üzerinden internete hizmet vermektedir haller dışında, sanal özel ağına dahil olmadığından emin olun. "Denetim Masası" açın ve "Ağ kontrol merkezi" seçmek için yönetici olarak gerekli. "Adaptör ayarlarını değiştir" seçeneğini seçin. Windows 7 uzaktan erişim ve sanal özel ağ kaldırmadan önce bağlantı internete ne için kullanıldığını bilmek gerekir, yoksa benim erişimini kesti olabilir. çıkarılması şekilde kapatmak için en iyisidir önce liste birden fazla bağlantı ise, menüsünü seçmek "Devre Dışı". İnternet kapatma etkilemedi, simgesini silebilirsiniz.

Başka kaçamak - Uzak Windows kayıt

Aslında ilişkin konular nasıl uzak kaldırmak bilgisayarınıza erişim, yakın banal devre dışı uzaktan yardım, ancak uzaktan kayıt defteri hakkında, birkaç hatırlıyorum. Ama, uzaktan kayıt defterine bağlanma hakkında düşünüyorsanız, sistem yeniden başlatıldığında yeni asistan içermez sadece herhangi ekibi ile bunu sağlamak değil, aynı zamanda bilgisayarınıza ek hasar olabilir. "Bilgisayar Yönetimi" - yönetici kontrol paneli sayesinde menü "Yönetimsel Araçlar" ı seçin. Bir sonraki sol bölmesinde ek bileşeni günü, "Hizmetler ve Uygulamalar" ve "Hizmetler" çalıştırın. Hizmetler listesinde "Uzaktan Registry" bulmak ve sağ fare düğmesi etiketleri tıklayın. Seç özellikleri. "Başlangıç türü" "Devre Dışı" i seçin. Kaydet ve "Başlat" düğmesi kullanılarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Komut satırından uzaktan erişimi devre dışı bırak

Müşteriler güçlü bir araç hakkında bilgi almak olacak "windows işletim sistemi arasındaki gereksiz geçişler olmadan bilgisayarınıza uzaktan erişimi nasıl kaldırılacağını açıkça ilgilenen Komut Satırı, Windows». Bağımsız giriş komutları veya yürütülebilir dosya uzantısı .bat kullanarak: iki yolu vardır.

Liste komut satırından uzaktan erişimi devre dışı bırakmak için komutlar
net stop RemoteRegistry Uzak kayıt hizmeti Durdur
sc config = engelliler start RemoteRegistry Uzak kayıt hizmeti devre dışı bırak
net stop winrm Uzaktan Yardım hizmeti durdurma
sc config = devre dışı başlamak WinRM'nin Uzaktan Yardım hizmeti devre dışı bırak
net stop Uzaktan Erişim uzak bağlantı hizmeti durdurma
sc config = devre dışı başlamak remoteaccess Uzak bağlantı hizmeti kapatma

Her komutun ardından yürütülebilir dosya böylece bir ekip, uygulamada sistem hatası bir hataya neden olabilir başka bir hizmet, transfer ekibi ile çalışmalarını tamamlama gibi değil, kayıt duraklatmak için tavsiye edilir. devre dışı bırakılması gerekli hizmetler bilgisayarı yeniden başlatmak istemiyorsanız, derhal komut satırından hizmetini durdurabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.