SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Tükürük bezi iltihabı

Sialadenit - genel halsizlik ve halsizlik ile başlar tükürük bezlerinin iltihabıdır. Sıcaklık çene parotid bölgesinde ortaya şişme, 38 ° C'ye yükselir. Yavaş yavaş şişme ağrılı hale gelir ve artar kulak memesi hafifçe kalkar. ağız mukozası, kırık salivasyonu kurur. Kural olarak, inflamatuar süreç parotis bezi ve taş oluşumunu, hayret ve dilaltı içeren bezi. tükürük bezlerinin iltihaplanması gibi parotid kanser, ağrı, boyun ve ağız içinde, ciltte kızarıklık ve ağız boşluğunda irin mevcudiyeti gibi semptomlar yer alır. Enflamasyon dilaltı tükürük bezleri nedeniyle numarası ve ani bir değişiklik için çeşitli hastalıkların gelişimine yol açabilir tükürük kompozisyonu.

Tükürük bezinin iltihabı nedenleri

parotis bezlerindeki Enflamasyon viral veya bakteriyel kökenli olabilir, çoğu durumda, belirli bir virüsün neden olduğu ve (halk denir "domuz") kabakulak gelişmesine neden olmaktadır. Başka çeşitli çoğunlukla bebekleri etkileyen tükürük bezi hastalıktır. Hasta dalak ve karaciğer, hem de gözlemlenen artmış pnömoni ve sarılık. pnömokok stafilokok ve diğerleri: pürülan ait patojenlerin neden submandibuler tükürük bezi enfeksiyonları iltihabı. Bu hastalık genellikle şiddetli enfeksiyon ve onkolojik hastalıkların sonra gelişir.

Hastalığın tedavisi

tükürük bezi iltihabı, tükürük akut uyarıcı aynı zamanda antibiyotikler ile tedavi edilir. Hastalar sakız ve limon çiğnemek istendi. İlaçlar, doğrudan uygulanırlar
iltihaplı bezinde. Ancak tükürük bezi iltihabı gibi kronik hastalıklar, X ışınları tarafından bastırıldı. Ağır vakalarda, etkilenen bezi çıkarılmalıdır.

inflamatuar sürecin kronik sırasında, remisyon, direnç odaklanmak gereklidir
enfeksiyonlara. Doğru kariyer birleştirmek için tavsiye edilir
etkinlik ve dinlenme. Yemekler düzenli ve tam olmalıdır
Biyolojik bileşenler. Sigara içmek kesinlikle kullanılmamalıdır. Walking on
temiz hava ve düzenli egzersiz iyi araçlardır
önleme. Bu durumda, keskin ifade kötüleşme olmadan gerçekleşecek
ve ağrılı belirtiler hızla keserler. Önemli ayrıca ağız hijyeni için
cerrahi müdahaleler özel durulama gerekli olan örnek, sonra
antibakteriyel solüsyon.

hastalarının akut şeklinde akış pilokarpin veya bir çözelti tatbik edildiği zaman , potasyum iyodür. Aynı zamanda fizyoterapi yürütmek. Tedavinin Kronik iltihap her zaman değil
Tam kazanımı sağlar ancak önemli ölçüde yaşam kalitesini artırmak için yardımcı olur
Hasta. İyi sonuçlar için galvanizleme tükürük bezi açar. üstelik
Bu hekimler çözeltiler yodlipola ve prokain blokajı kullanımı.

Antibiyotik tedavisi önemli ölçüde hastanın genel durumu geliştirir ve
Ciddi komplikasyonları önlemek için. alana Önerilen ısı
parotis tükürük bezleri. Eh asitleştirilmiş çözüm durulama yardımcı olur. Bunu yapmak için, soğuk kaynamış bir bardak su limon suyu bir çay kaşığı ekleyin. Durulama 4-7 günde yapılması tavsiye edilir. Tipik olarak, tükürük bezi fonksiyon kurtarma birkaç gün bu durumda ortaya çıkar.

bal ile karıştırılarak çam ağaçlarının genç sürgünlerinin bir kaynatma: Halk hekimliği gargara için çözümün bu yöntemi önerir. ısrar etmek 2 gün 8 saat süreyle buhar banyosu üzerinde Karışımı ısıtın. Karışım filtrelenmiştir ve 10 alkol 1 seyreltin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.