Spor ve SağlıkEkipman

Winchester - silahlar, yıllar içinde kendini kanıtlamış

Geçtiğimiz 1,5 yüzyıl boyunca, bütün dünya bir sabit disk gibi bu tüfek biliyor. Silahlar hep insanların hayatlarında büyük bir rol oynamıştır, ama özel önem onu Vahşi Batı'nın fatihler ekli.

Sabit diskin hikayesi

1860 yılında O. Winchester tüfek ilk kez ortaya eşsesli şirket tarihinde New Haven, hemen Kuzey Amerika'da yaşayanlar arasında popülerlik kazandı zaman. Mühendis ve şirketin B. Henry müdürü sen omuzdan onu almadan hiç yangın sağlayan, deklanşöre iyileştirmek başardı. Böylece oranı hızla silah arttı ve büyük bir mağaza yangın anlamlı yoğunluğunu teslim edecek. İlk sabit disk - haklı çağrılan bir silah "Henry tüfeği." 1861-1865 yıllarında İç Savaşı sırasında bu tüfek çok yaygın kullanıldı. 1866 yılında bu tür "alanı" testlerden sonra, imalatçı mağaza doldurmak için bir yan pencere getirerek "Henry sistemi" geliştirdi. Winchester - sürekli gelişen bir silah. Yani, 1873 yılında, bir bronz kutu tüfekleri çelik yerini almıştır. merkez ateşleme ile kartuşları ateş için kullanılan aynı çelik anda. Bu iyileştirmeler sonra "Henry tüfeği" a "sabit disk" çağrısında bulundu.

kapsam

Winchester - sonraki tüm savaşlarda kullanılan silahlar. Böylece, Rus-Türk savaşı sırasında, bunlar Türk askeri silahlı. Oysa birkaç savaşlarda, bu tüfek dünyada hemen hemen bütün kullanıldı. Gelecekte, öykü önemli bir değişiklik oldu. Barış zamanında, sabit disk - silah avcılık ve kendini savunmak için kullandı. Bu güvenilirlik ve yangın oranını takdir neredeyse tüm avcılar, yerleşimciler, kovboylar ABD vardı. düşmanlıkların onun hamisi oldukça düşük güç olduğundan Zamanla, sabit disk sadece bir sivil silah olarak kullanılabilir hale geldi. onun varil ekli mağaza onları uymadığı için sivri mermilerin (1890) ortaya çıkışıyla, bu tüfek çok daha az sıklıkta kullanıldı.

Sabit diskin gelişimi

Dünyanın yeni ve daha sofistike büyük bir numarası vardır gerçeğine rağmen silah türleri, sabit disk tüfek taraftarlar arasında büyük talep hala. Modeller 1886-2006 adlı farklılık gösterdi yürütme (karabina, tüfek), kalibre ve kapasite mağazası. XX yüzyılda, bir el bombası dükkanı ve kol kapısı ve bir silah üretmeye devam etmektedir. Çok popüler kapak kolunu ve orta pazarı olan sabit disk oldu. Hatta 1899-1902 arasında İngiliz-Boer Savaşı kullandı. Ama üretim pahalı ve karmaşık oldu. 1915 yılında, Rus hükümeti Amerika Birleşik Devletleri aynı model sipariş edilmiş, ancak Rus kurşunla yeniden çalışıldı. Rusya'da, avcılar arasında büyük talep sabit disk kullanılır. Silahlar, insanları ateş bile uzak kayıtsız bırakmaz fotoğraf, her zaman kalite standardı olmuştur. Bu tüfek olarak yüzyıllardır nesneler, favori insanları yaratma yeteneğine tarihinin ve insan dehasının bir korelasyon.

Şu anda, sabit disk - Herhangi bir uzman tatmin edecek bir silah. XX yüzyılın 20-ler ile şirket zamanki av tüfeği, av tüfeği, bokflinty, pompalı av tüfeği üretti. Bugüne kadar, şirket ABD'deki ürünleri (2006 yılına kadar), "JUS Repiting Arms" olarak anılacaktır pazarlamaktadır. Winchester - silahlar, fiyatı oldukça yüksektir. Yani, modern bir tüfek, tipi ve kalibre bağlı olarak 65 ile 150 bin ruble mal olabilir, iyi antik silah uzmanı çok daha pahalı mal olacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.