SağlıkMüstahzarlar

Kullanım "Flosterona" için talimatlar: dozaj, kontrendikasyonlar, analogları

"Flosteron" - makrofajlar ve lenfositler, 1 ve 2 ve interferon-gama interkleykinov yavaş bir yayılımı yardımcı olan bir ilaç. immün baskılayıcı, akut zehirlenme, antişok, anti-iltihabik, anti-alerjik ve anti-iltihabik etki gösterir.

herkese açıktır kullanılmak üzere Tıp "Flosteron" talimatları, hipofiz beta lipotropina ve AKGT salımını engeller. Ama bu beta-endorfin seviyelerini dolaşan bir azalma değildir. Ayrıca, ilaç FSH ve TSH salgılanmasını engeller.

eozinofiller ve lenfositlerin sayısını azaltırken ilaç "Flosteron", merkezi sinir sisteminin uyarılabilirliğini arttırır. Hazırlık eritropoietin üretimini teşvik etmek, kırmızı kan hücrelerinin sayısını artırır.

çok çeşitlidir kullanım için ilaç "Flosteron" endikasyonlar, sitoplazmik belirli haznelerle etkileşim halindedir. Bunun bir sonucu olarak, kompleks hücre çekirdeğine girme yeteneğine sahip, oluşan ve oluşumu ve lipocortin indükler, mRNA sentezini, protein stimüle edilir. Bu madde, böylece arakidonik asit salınımını inhibe fosfolipaz A2 inhibe eder. Ayrıca Lipokortin gibi, allerjik reaksiyonları ve ateşli süreçlerin oluşumunu teşvik lökotrienler, prostaglandin ve endoperoksitler gibi bileşenleri sentez önler.

"Flosteron": kullanım endikasyonları

Şok farklı mücadele etmek için öngörülen bir ilacın enjeksiyonu: anafilaktik, transfüzyon, kardiyojen, travmatik, toksik operasyon, yanık. Buna ek olarak, ilaç "Flosteron" ne zaman bir kullanıldığı anafilaktik reaksiyonlar :

 1. tümörlerde veya ameliyat, kafa travması ve radyoterapi sonrası serebral ödem.
 2. Şiddetli formda Bronşiyal astım.
 3. bağ dokularının hastalıkları.
 4. Lupus eritematozus.
 5. Romatoid artrit.
 6. Akut böbrek yetmezliği.
 7. dağlama sıvılarla zehirlenme.
 8. Karaciğer koma.
 9. Akut hepatit.
 10. Tirotoksik kriz.

"Flosteron" (enjeksiyon) yaygın olarak intra-artiküler kullanıldığı anlamına gelir. Bu terapi, osteoartrit, bir hastalık Reiter, ankilozan spondilit, psoriatik artrit ve romatoid karşı mücadele için kullanılır.

tabletlerdeki ilaç

Dikkatli bir çalışma gerektirir kullanılmak üzere "Flosteron" talimatları, enjeksiyonlar şeklinde değil, aynı zamanda tabletlerde sadece mevcuttur. Bunlar en sık aşağıdaki rahatsızlıkları reçete edilir:

 1. Lupus eritematozus.
 2. bağ dokularının Bozuklukları.
 3. Periartrit nodoza.
 4. Skleroderma.
 5. Romatoid artrit.
 6. Dermatomiyozit.
 7. eklem kronik ve akut enflamatuar süreçler.
 8. Psoriatik artrit ve gut.
 9. Ankilozan spondilit.
 10. Jüvenil artrit.
 11. Humeroscapular nodoza.
 12. Osteoartrit.
 13. Poliartrit.
 14. Yine ama sadece yetişkinlerde, sendrom.
 15. Nonspesifik tenosinovit.
 16. Bursit.
 17. Epikondilit ve sinovit.
 18. Romatizmal kalp hastalığı.
 19. Akut romatizmal ateş.
 20. Koresi.
 21. Kronik ve akut alerjik hastalıklar.
 22. Bronşiyal astım.
 23. İlaç döküntü.
 24. Serum hastalığı.

ilaç "Flosteron" tabletler kontakt dermatit, egzama, atopik, eksfolyatif, seboreik dermatit ve büllöz herpetiformis, toksik epidermal nekroliz ve Stevens-Johnson gibi bazı deri hastalıklarının tedavi edilmesi için atayabilir.

Ayrıca, bu uygulamada, ilaç kompleks terapisinde kullanılan beyin ödemi, metastatik travmatik ve ameliyat sonrası (ön parenteral sonra) olabilir. ilaç ve alerjik göz hastalıkları, örneğin, kornea ülseri, alerjik konjunktivit form ve sempatik oftalmit, optik nevrit ve benzerleri de dahil olmak üzere bazı enflamatuar hastalıklar, baş edebiliyor.

kullanım endikasyonları daha ayrıntılı bir listesini içeren tıbbi ilaç "Flosteron" talimatı, hatta onların çıkarılmasından sonra, ikincil ve birincil adrenal yetmezlik kurtulmak için izin verir. akut glomerulonefrit, nefrotik sendrom: ilaç ve böbrek hastalıkları mücadele eder.

Kanın Hastalıkları

Kanın çalışmalarında belirli ihlalleri için öngörülen tabletlerin ilaç: kırmızı hücre anemisi, diğer bir deyişle - eritroblastopeni; İkincil trombositopeni, fakat sadece yetişkinlerde; trombositopenik purpura; Hodgkin hastalığı; akut miyeloid ve lenfoid lösemi; konjenital aplastik anemi; otoimmün hemolitik anemi; agranülositoz ve diğer rahatsızlıklar.

Hangi akciğer hastalığı tedavi eder

Sıklıkla solunum hastalıkları ile "Flosteron" tayin eder. İlacın kullanımı için talimatlar o kombine tedavide akciğer kanseri için kullanılabileceğini göstermektedir. Bu durumda, ilaç sitostatik ile kombinasyon halinde uygulanır. Buna ek olarak, kullanım "Flosterona" için talimatlar ilaç sendromu Leffler mücadelede nasıl yardımcı hakkında bilgi içerir. Diğer tedaviler yardımcı olmamaktadır sadece zaman bu hastalığın reçete edilir. Ayrıca, ilaç genellikle borelyozunun, akciğer tüberkülozu, tüberküloz menenjit ve kullanılan aspirasyon pnömonisi kemoterapi ile kombinasyon halinde.

Sistemin kontrendikasyonlar

Kullanımı "Flosterona" talimat sistemik tedavide ilaç bazı kontrendikasyonları olmasını öngörür. diyabet,: Bunlar arasında, aşağıdaki olan akut psikoz, konjestif kalp yetmezliği, miyokardiyal enfarktüs yeni, gastrit, özofajit, divertikülit, bazı özel işlem, immün yetmezlik yokluğunda tüberküloz akut, aktif formda peptik ülser hastalığı, şüpheli veya ofisler Strongyloidiyaz , kızamık, suçiçeği, sistemik mikozlar.

içine giriş için Kontrendikasyonlar

İlaç "Flosteron" (el gerekli tüm bilgileri içeren) diğer kontrendikasyonlar vardır. ilaç, eklemlerde kararsız içine antikoagülan bir sonucu olabilir, patolojik kanama giremez. Enjeksiyon "Flosterona" olarak ifade periartiküler osteoporoz, kemik eklem kırığı, hem de enfekte olmuş bir lezyon vertebralar arası boşluk odak periartiküler yumuşak doku ile yasaklanmıştır.

Bazı durumlarda, deri ve diğer hastalıkların tedavisi için ilaç kullanamıyorum

Çoğu zaman, ilaç "Flosteron" dermatit belirli tiplerini tedavi etmek için kullanılır. Ancak bu durumda, kontrendikasyon vardır. İlaç aşı reaksiyonları varlığında, bir yıla bebeklerde pişik arka plan üzerinde döküntüler kadar tedavi etmek için izin verilmez. Buna ek olarak, "Flosteron", uygulama tüm kontra-endikasyon ayrıntılı bir açıklama temin eden için talimatlar, akne vulgaris tedavisinde, yanı sıra sarkom, ksantom, hemanjiyomlar, melanomlar, ateroma, cilt kanseri, fungal, viral ve bakteriyel gibi hastalıkların varlığı için kullanılamaz varis sonucu ortaya çıkmıştır deri, herpes, trofik alt bacak ülseri, hastalıkları.

Bir önceki miyokard veya kronik otitis media, glokom, sklera, kusur, kornea epiteli veya eardrums, delinmesi, kulak ve gözlerin şişeleri "Flosteron" mantar hastalıkları kullanamaz inceltme zaman, kulak ve gözlerin bakteriyel enfeksiyonlar, bu organların tüberküloz lezyonları, ve akut viral hastalıklar, örneğin, yüzeysel keratit.

Ben alabilir miyim "Flosteron" gebelik ve emzirme

Uzmanlara göre, sıkı kontrol edilir ve bu alanda yeterli çalışmalar yapılmıştır. Yani bu özel ilaç alarak tedavi etkisi doğmamış çocuk için risk daha yüksektir yalnızca hamile kadınlara izin verilir. preeklampsi, plasental lezyonlar belirtiler eklampsi - Aynı zamanda, kontrendikasyonlar vardır. Sen yüksek dozlarda ve uzun süre bu ilacı kullanamaz.

İlaç kas içinden idaresi ile ilgili olarak, tavşanlar üzerinde deney yapma sefaloseldir ve göbek fıtığı dahil gelişmekte olan fetusta belli anormallikleri tahsis edildiğinde. İlaç doğmamış çocuğun üzerine FDA hareket etmeyi amaçlayan bir kategori C aldı.

emzirme sırasında ne yapmalı? Uzmanlar tedavi sırasında kadınlar emzirmenin kesilmesi için önerilir.

yan etkiler

"Flosterona" kılavuzun uygulamaya ilacın dozajı hakkında sadece gerekli tüm bilgileri içeren, aynı zamanda yan etkileri hakkında. Bunların şiddeti ve tüketilen ilaç miktarına doğrudan doğruya bağlıdır frekansı ve alma süresi. "Flosterona" sonucunda etkisini glukokortikoid olabilir. Her durumda, bu bir yan etki olarak kabul edilir.

sistemik etkiler

Genellikle hastalar kullanarak "Flosterona" Böyle anksiyete, kafa karışıklığı, oryantasyon bozukluğu, ajitasyon, halüsinasyonlar, öfori, paranoya, depresyon, psödotümör beyincik olarak karşılaşılan yan etkileri. terapi süresince hastanın baş ağrısı, vertigo, baş dönmesi hissediyordu vakası vardı. Uzmanlar bir tedavi sonucu sonuçta, glokom, optik sinir hasarı ve exophthalmos steroid neden subkapsüler katarakt ve göz içi basıncı artışı, gelişebilir olarak belirtmişlerdir.

Ayrıca, sistemik etkiler hematopoez ve kardiyovasküler sistemin bir parçası ile ilgili görülmüştür. Bu nedenle, hekim ile kabul edilmelidir uygulama "Flosteron", EKG hipokalemi, tromboz, aşırı pıhtılaşma, miyokardiyal distrofisi, yatkın hastalarda kronik kalp yetmezliği ve hipertansiyon tipik değişikliklerine neden olabilir.

ihtiyati tedbirler

Ruhsal bozuklukların gelişmesine elverişli olan tanımlanmış kronik hastalığı olan hastalar, böyle bir planın ihlal olabilir. Bu aynı zamanda bu durumlarda geçerlidir nerede çok yüksek doz "Flosterona". Bu durumda, semptomlar birkaç hafta sonra veya hemen ilacı aldıktan sonra oluşabilir.

"Flosteron" dikkatli olun diyabet, kornea herpes simpleks, sistemik lupus eritematozus muzdarip olanlar almak gerekir. İkinci durumda avasküler nekroz riskini artırır. Ayrıca, ilaç hipertansiyon ve osteoporoz gelişme olasılığı daha fazladır olarak yaşlılar için dikkatle alınmalıdır. Bu aynı zamanda postmenopozal dönemde adil seks için de geçerlidir.

İşlem "Flosterona" karaciğer sirozu ve hipotiroidizm amplifiye. Ayrıca, ilacın kronik uygulanması adrenal yetmezlik olasılığı vardır. Bu olgu tarihine "Flosterona" sonra aylarca gözlemlenebilir.

Çocuklarda belli hastalıkların yeterince uzun süreli tedavi de onların gelişim ve büyüme dinamiklerini izlemek için gereklidir. Bu amaçla periyodik göz muayenesi olun. Bu katarakt, glokom ve diğer rahatsızlıkları belirlemenizi sağlar. Uzmanlar, sürekli hipotalamus-hipofiz-böbreküstü sistemin performansını izlemek için, hem de dışkıda gizli kan varlığı, idrar ve kan, serum elektrolitleri glikoz miktarını izlemek için önerilir. Bu yalnızca diyabetli kişilere değil de geçerlidir. "Flosteron" sistematik kullanılırsa, o EEG izlenmesi gereklidir.

Cilt hastalıklarının tedavisi için amaçlanan tıbbi ürün gözünde yanı sıra mukozal maruz kalmamalıdır. Tedavi sırasında "Flosteronom" aşılama ve bağışıklama kaçınılmalıdır.

İlacın dozu hesaplamak için nasıl

Hasta Glukokortikosteroidlerin sistemik kullanımını, yani "Flosteron" (çekim) gerektiriyorsa, deyim yalnızca intramüsküler girmek önerir. Bu formülasyon kullanılarak diğer yöntemler bulunmaktadır. Bazı durumlarda deri içi, eklem içi ve eklem çevresi idare olarak.

İlacın dozu gelince, o bir doktor kurar. İlacın miktarı hastalığın şiddetine değil, aynı zamanda hastanın yaşı, uygun tedavi ve diğer göstergeler klinik yanıtı sadece bağlıdır. Tipik olarak, uzmanlar alımı "Flosterona" ve en az bir dozaj en kısa süreyi belirlemektedir. Çoğu zaman, bir hasta ilk olarak, tek bir doz başına ilaç sadece 1 veya 2 mililitre uygulanır.

İntravenöz uygulama için tavsiye edilen dozaj

infüzyon çözeltisi genellikle infüzyon veya bolus yavaş reçete edilir. Bu tek bir dozda, sırasıyla 1 ve 2 mililitre tekabül 4 ila 8 mg arasında olmalıdır. Gerekirse, ilacın miktarını değiştirir. dozu 20 mg kadar, bazı durumlarda olabilir ve destekleyici - 2 ila 4 miligram olmasıdır. ilaç, genellikle dekstroz veya% 0.9 sodyum klorür çözeltisi ile seyreltilmiştir. İlaç uygulamasından hemen önce hazırlayın. Çözelti diğer amaçlar için kullanılan değilse, o zaman bu tercihen bir buzdolabı içinde bir soğuk bir yerde gün saklanabilir.

İntramüsküler uygulama dozajı

Kullanım talimatları "Flosterona" kendi başlarına dozajını belirlemek için izin vermez. Bu nedenle, ilacı alarak doktorunuzla görüşmeniz gerekir. İlaç bir kas içi enjeksiyon olarak kullanılırsa, uzmanlar derinden bunu tanıtmak önerilir. Genellikle ciddi hastalıklar, örneğin, status asthmaticus veya SCR sırasında, doktor 4 ila 8 mg başlangıç dozu belirler. Hastanın ise - Yaşları bir ile beş yıl arasında bir çocuğun, farklı bir dozajı var kullanılmaktadır. Bu durumda, 2 miligram miktarında bir başlangıç enjeksiyonu atar. Bu durumda preparat seyreltilebilir. 6 ila 12 yaşındaki çocuklar başlangıçta 4 miligram tayin eder.

Prematüre doğum ile yenidoğanların uygulanan "Flosteron" (çekim) talimatı izinleri. Bu hiyalin membran hastalığının önlenmesi için yapılır. Genellikle ilaç 48-72 saat boyunca, doğum öncesinde uygulanır. Bu doz, 8 mg geçmemelidir. İkinci enjeksiyon bir gün sonra yapılır.

Dozaj ve eklem çevresi uygulama vnutrivertikulyarnom

Bu durumda, bu tür bilek veya dirsek gibi orta eklem için 4 ila 8 mg "Flosterona" enjekte edilen en büyük eklemlerin tedavisi için, - 2 ila 4, omuz, ayak bileği ve diz olarak büyük parçalar için - 1 ila 2 - 4'e kadar küçük için. tedavi cilt rahatsızlıkları gerçekleştirilir ise, tek bir dozaj, santimetre kare başına yaklaşık 0.2 mililitre olması gerekir. Bu değil haftada en fazla 4 miligram tatbik gerektirir.

Yerel infiltrasyonunda ilaç dozajı

- 2 ila 4 mg arasında gelen tendinit de - 2 kadar, sinovit ve sinovyal kist ve bursit - 1 inci periartiküler inflamasyon peritendinite, fibroz ve miyosit: kullanımı uzman ilacın aşağıdaki dozajların kullanılması tavsiye Bu yöntemle 2.

Dikkat

İlaç "Flosteron" çok dikkatli kullanılmalıdır. ampuller ya da tabletler içinde enjeksiyon kullanımı için talimatlar amaçlanan doz uygun olarak kesinlikle geçerlidir önerir. Bu ilacın enjeksiyonu oldukça ağrılı olduğu için, topikal antiseptik eşit miktarda ihtiva eden bir çözeltiye ilacın sulandırmak için bırakılır. bu ideal "lidokain" veya İçin "prokain hidroklorür." Bu nedenle karışık çözeltiler, şırınga değil, ampul olmalıdır.

İyileşme sürecini kontrol etmek için "Flosteron" gerekli ilacın uygulanması sırasında. Bunu yapmak için, düzenli kan testleri, glukozüri ve glisemi tutun. sürekli plazma elektrolit içeriğini kontrol edilmelidir.

ilaç tüberküloz tedavisi, septik koşullar ve araya giren enfeksiyonlar için kullanılırsa, her iki antibiyotik yürütmek için gereklidir.

Tedavi dönemi için, hasta su çiçeği ve kızamık ile sürekli temas halinde olan çocuklar belirli lg atamanız gerekir. Hamile kadınlar ve bebeğinizin anne sütü beslenme olanlar, sadece göz önüne fetüs üzerinde beklenen sonuçları, hem de olumsuz etkileri alarak "Flosteron" tayin eder.

büyüme döneminde olan o çocuklar, genellikle sadece sağlık nedenleriyle bu ilaçları reçete. Bu durumda "Flosterona" Bu yöntemde katılıyor uzmanı gözetiminde yapılmalıdır. Bu hipertiroidi olan hastalar kortikosteroid ve hipotiroidi hastalarında yüksekliği arttırır unutulmamalıdır, tam tersine, azalır.

Hangi ilaç iyi

Neyi tercih etmek: "Flosteron" veya "Diprospan"? Aslında, bu ilaçlar analoglarıdır. Bu formülasyonlar, tek ve aynı ana bileşeni vardır ve bunlar katkı değişir. Genellikle tek ilaç alerjisi, ikinci mükemmel iken.

Tek başına ya da hastanın sağlığını etkileyebilir "Flosterona" ucuz analogları için bir yedek olarak ilacı değiştirmek gerekli değildir. "Diprospan" daha yüksek bir biyo uygun olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle, uzmanlar acil bir durumda kullanmak önerilir.

analogları

"Flosteron" tüm eczanelerde değil bulunabilir. Analoglar sorunu çözebilir. bir merhem yayımlanan fonlar "Akiderm" olarak, "Beloderm". Diğer şekillerde meslektaşları mı, bu "betametazon valerat," "Betametazon Sodyum Fosfat" "Betametazon" dir, "Betazon", "Beloderm Express", "Betnoveyt", "Betliben", "Diprospan", "Celestoderm-In" "Tselederm", "Kuterid", "Tseleston" ve diğerleri. İlacın Değiştirme Bir uzman ile konsültasyon, "Flosteron" atadı sonra yapılabilir. Analog, sadece reçete ile kullanılabilir bir kural olarak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.