SeyahatSeyahat İpuçları

Ağrı Dağı - bir bilmece, gizem, efsane

Ağrı Dağı, Ermeni halkının tartışmasız ve uzun vadeli karakteri tüm en yüksek masifidir Ermeni dağlık.

1. Ağrı Dağı. bölgede genel bir tanımı

Bunun kökeni şimdi sönmüş yanardağ bağlıdır. Bunu kanıtlamak için eğer olduğu gibi, tüm yamaçlar çoğunlukla çok ıssız, ve dik yamaçlar ve daha nazik bir yer enkaz bazalt Senozoyik döneminin büyük miktarda kaplı. Taşlar yalnızca birkaç yüzyıllardır zaman olmamıştır güçlü lav akışının bir parçası olduğunu bir kez, tabii ki, serin, ama aynı zamanda aşındırmak.

yamaçları aşırı kuruluğu, bu arada, aynı zamanda volkanik kökenli kaynaklanmaktadır. Gözenekli volkanik kayalar erken ilkbahar veya sonbaharda sadece bir kural olarak, sıcak aylarda bol bitki örtüsü herhangi bir artış katkıda bulunmaz, buzulların erime suyundan oluşan, ne de çeşitlilik ve renkleri beslenirler. Sadece hala hayat veren su yolunda bol dağ dere, daha gür bitki örtüsü yapıyor yeryüzünün bir yerde Sardar Bulagskoy eyer çevresinde, ve bazı anda, küçük neredeyse küçücük ama çok havalı ve dolgu olsa rahatlamak olabilir yorgun gezgin içinde kuvvetler bahçesi huş ağacı.

Aslında, Ağrı Dağı - bu bir değil, ama 11 km uzaklıktadır bunlar arasındaki mesafe iki yüksek dağ zirveleri,: Küçük - Abla (3896 metre) ve büyük Masis. 4420 metre yükseklik ikincisi.

Genel olarak, iki kilometrelik buzul Sv.Yakova olarak kabul edilir en büyüğü yaklaşık 30 oldukça küçük buzullar vardır.

2. Ağrı Dağı ve efsaneler

Eğer İncil hikayeleri düşünüyorsanız, Ararat zamanlar Nuh'un için bir rıhtım haline olduğunu. Efsaneye göre, sel başlangıcından sonra birkaç gün oldu ve kuru arazinin bir hurda görmek başaramadı Nuh, bir güvercini gönderdi. Kuş uzun süre eksikti, ama sonunda onun kurtarıcı döndüğünde, gagasında bir taze zeytin dalı vardı. gerilemiştir su ve yeni ve bambaşka bir hayat - Sadece bir şey anlamına gelebilir. Efsanevi Ark dağdan indi ve vadide mutlu yaşamaya başladı gelen Nuh ailesiyle birlikte geldi. şarap yapımı - Daha sonra, Hıristiyan inançlarına göre, Ermenistan zanaat ilk üzüm ve başlangıç ve hala popüler yerleştirilmişti edildi.

Zaman zaman Ağrı Dağı devam edecek ve muhtemelen bu bölgedeki kazıların yapan devam edilecektir yeni romantikler çekiyor. Neden? Tarafta yukarıda belirtilen gelenek İncil olaylar sonsuz karlar tepe bembeyaz kapaklar kapalı yaptığı gizli tutmak devam gelişti nerede söylenir. Belki de, orada buzun altında derin hala eski sandığın kalıntılarını saklıyor.

Bu arada, bu büyük dağ ilgili tek hikaye değildir. Birkaç Ermeni masallar yeniden okuma, çok güzel hakkında bilgi başardı dünyanın yaratılışı efsanesi. Elbrus, Kazbek ve Ararat: Ona göre, gezegenlerin oluşumu zaman ve bugüne kadar Kafkasya güvenilir ve özverili üç dağ devleri korunmaktadır.

Ermeni milletinin bir sembolü olarak 3. Ağrı Dağı

İran, Türkiye ve Ermenistan: Türk devletinin toprakları üzerinde bulunan Ağrı Dağı sadece üç Asya Devletleri aranan çeşitli zamanlarda hangi yerinde olduğunu.

İki antlaşmalara uygun olarak: Kars ve Moskova, Ağrı Dağı 1921 yılında Türkiye'de devredilirken, ancak şu ana kadar Ermeniler ulusal karakterin kaybına düşünüyor, bu kaybı ile yaşayamam.

Bu arada, bu teyidi halinde, bu Ermeni ile olup Türk tarafı Ağrı Dağı, ihtişam ve nefes kesen, neredeyse doğaüstü güzellik farkedilir yüksekliği vardır.

işaretlere bile en modern ve gerçekten ödeme dikkat Herhangi Ermeni, antik inancına göre, Ağrı Dağı geleceği tahmin edebilir, söylüyor. Tüm görkemiyle açıldı zirve görmek için sabah olmalı ve bütün gün çok iyi geliyordu emin olabiliriz.

Öyleyse, büyüğe her sabah küçükten bu ülkenin insanları, etrafına bakmak ve kutsal dağ.

Böyle bir alışkanlık yapın ... ...

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.