Sanayi

Wheelsetler vagonu. Hatalar tekerlek / vagon ağırlık

dişlisi trenler tasarım öğeleri bir dizi içerir, ancak önemli bir tekerlek olup. Farklı yüklere dayanabilir yeteneği de vardır bileşenin farklı sürümleri vardır ve bunlar sadece boyut ve şekil olarak değil farklı, ama. Birçok yönden, bu karakteristik çalışma hayatı şasisinin için belirleyicidir. Yapımcılar başlangıçta elbette, bu arıza ve arıza tamamen ortadan kaldırılmasını garanti etmez, yüksek performanslı potansiyeli elemanları ile bağışlamak, ancak. Ne olursa olsun amaç ve ulaşım kullanımının, arabaların tekerlek çifti bu durumu sürdürmek gerekir. Bu arada, temel giyim normaldir - başarısızlık yakın bölgelerde personeli zamanında tespiti için gerekli ve ilgili onarım işlemlerini yürütmek başka bir şey.

fayların nedenleri

yüksek mukavemetli metal alaşımlarının sahip sağlam bir tasarım kullanılmasına rağmen, güçlü dinamik ve statik yükleri aşınma hem de deformasyon için sadece yol açabilir. Böyle olaylara en duyarlı olarak tren rayının ve tekerleklerin temas bölgesine artırdığını gerilimi sırasında ortaya beri, yük vagonları wheelsetler. Bu nedenle, bu tür bir etkileşim tekniği olumsuz etkileri en aza indirmek için büyük oranlarda karbon alaşım içerir. mürettebat yol eğrisi döşeme bölgelerde olmalıdır Her iki durumda da yük artırılabilir - bu santrifüj kuvveti sebebiyle ek stres yaratır.

Biz yolcu trenlerinde bir çift düşük yüklerde şeklinde önemli yararlar olduğunu düşünüyorum olmamalıdır. bölümünde, tabii ki, hareket halinde alt bu durumda riskler, ama darbeler ve gerizekalı da tekerlek seti yolcu arabası sonunda tükenecektir sayede, şasi iletti. Bu kayda ve diğer faktörler tekerleklerin durumunu etkileyen değer. Bunlar arasında, fren kuvveti kızak kayma etkisi, sürücü bölümü noktaları, kavşaklar ile istenmeyen temas eksen vb. D. Artık en sık arıza türleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Tekerleklerin Sorunsuz aşınma çiftleri

Bu tür yıpranma çeşitli farklı gruplar. Birinci hatta normal operasyonda tekerlek arabaları geçmesi muntazam bir haddeleme, oluşumudur. nedeniyle tekerlekleri neden güçlü gerginlik, ileri rayları ve fren balataları ile temas yarattığı yüzey rulo gerçeğine böyle bir deformasyonun görünümü.

Ayrıca düzensiz bir alt döşeme dağıttı. Bu deformasyon bölgeler belirmesiyle karakterize edilir, ancak sadece belirli eksende, bölgenin tüm temas alanı boyunca değildir. Bu durum, arabaların çark çiftleri, alaşım kütledeki özellikleri dağınık dağılımı elde belirtir. Bu esas olarak çiftler kendilerini evlilik, örneğin hacim artışı ortaya çıkması ile kanıtlanır. Dahası, bu dairesel acele dikkati çekiyor. Bu jantımda temas dışında gözlenebilir zaman eğimin tarafta yaprak kütlesi.

Pateni yüzeyleri Aşınma

Bu tür bir deformasyon, aynı zamanda temas bölgesinin alanında meydana gelmektedir. aşınma özelliği bir kızak sürüş esnasında meydana olmasıdır. Bu nedenle, haddeleme yüzeylerin deformasyon genellikle fren balatası bozuklukları ile bağlantılıdır. Görsel olarak, örneğin tekerlek hata bir sürgü olarak görünür - beyaz renkli metal yüzeyi üzerinde, bu düz kısım. Çalışma sırasında, bu tür kusurlar ciddi sorunlara neden olmaz gerçeğine rağmen, başları dertte farklı bir tür olması gidebilirsiniz.

Aslında yerlerde slayt hemen her zaman jantın içine derin iletilir yükseltilmiş ısı gözlenmektedir olmasıdır. Sonunda, bir yer taşması özel bir renk gerektiren adlandırılan vyscherbiny kurdu. Zamanla, tekerlek hassas şasi tümseklere görünümünü gerektirir herhangi bir düzensizlik "tuval", cevap başlar. slaytlar 1'den fazla mm algılanırsa nedenle, şiddetli kısıtlamalara trenin hızı empoze edilmektedir. Bu arada, en hassas tür tekerlek seti lokomotifi ve yük vagonu deformasyona. örneğin, kış ve erken ilkbahar yüksek öğrenim riskleri de - O slayt oluşma hızı mevsime bağlı olduğu dikkat çekicidir.

eksen hatası

Boyun ve predpodstupichnyh arızalar genellikle küçük boyutlu eksenler şeklinde ifade edilmiştir. Bunun nedenleri çeşitli olabilir. deformasyon, öncelikle, yetersiz sıkı bağlantı ve pasa karşı metal yüzeylerin temizliği yanlış çalıştırıldı durumlarda ortaya çıkar. Ayrıca tekerlek aks genellikle en yüksek gerilimlere sahip yerlerde kırıklar ve çatlaklar tabi tutulur. Bu işlemler nedeniyle siklik stres, geçiş kısımları ve metal kendi aralıklardan alanların varlığı nedeniyle ortaya çıkar. Tabii ki, dışlanmış ve yeterince güçlü eki civata, somun gibi alışılmış başarısızlık değil.

metal Navar

yüzeyleri sürme tekerlek vagonları saldırır Bu hasar termomekanik karakteri. Bu tür bir deformasyon denetimler U-şekilli biçimde olan makaslama zonu malzemesi sabit zaman. Esas olarak, plastik deformasyon proseslerinin bir tür. Maksimum kaydırma temas şeridinin orta kısmında düşer. Buna karşılık, minimum kayma kenarlarında bulunabilir. Bu tür hasar sebebi temas alanı üzerindeki yük basınç dağılımıdır.

tekerleklerin bakım Genel önlemler

Önleyici tedbirler işletim tekerlekleri uzatmaya yardımcı. Bakım onarım işlemleri için teftiş, inceleme, endikasyonları performans ve teknik önlemler konusunda konuşursak vb. D. içerir, çoğu önemli maden çıkarma minimum katmanıyla tekerlek setleri sağ dönüm olduğunu. Numara tekerlek çifti güvenilirliğini artırmayı amaçlayan özel etkinlikler nedeniyle azalır ve şasinin mevcut eksikleri ortadan kaldırmak obtochek. Özel olarak, uzmanlar, işlem sırasında oluşan ve daha önce yapılan kusurlar nedeniyle güç faktörlerini ortadan kaldırmak için çaba. Örneğin şasi bazının kalitesini etkileyen yay çelik parçalar sorunu ortadan kaldırılmıştır.

onarım işlemi

bileşenler iyice temizlendikten sonra Onarım işlemleri özel işleme bölgesinde yapılmaktadır. Özel bir bölümde açarak veya kaynak işlemlerinin yürütülmesi, tekerleklerin bir değişiklik yaptı. Eğer profil elemanlarını değiştirmek için tekerlek çiftlerinin onarmak için planlıyorsanız, iş özel şablonlar kullanılarak yapılır. Şablon tekerleklerinin parametrelerde kabul edilebilir sapma sırt yükseklikte 1 mm'dir ve unutulmamalıdır kayak ve sitesinin iç yüzlerinde - 0,5 mm. Daha önce bahsedildiği gibi, elektrik kaynak işlemi onarmak için kullanılabilir. Bu tip bir ekipman iplik ekseni kesme ve döner delikleri bakan için işletilmektedir.

Sonuç

detay bunların ortadan kaldırılması ve önlenmesi için arıza tekerlek takımları, hem de yöntem ve teknolojiler boyalı o özel düzenlemeler vardır. Şasi faktörlerinin mekanik özellikler bütün sette hareket ettiğini dikkat etmek önemlidir. tekerlek takımının bir sonucudur, performans ve kullanım ömrü yollarının kalitesine değil, aynı zamanda fren sistemi yay yay biriminin, trafik modu ve yılın hatta zaman da bağlıdır gibi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.