ÇirkinlikBahçıvanlık

Welsy elma ağacı - güzel bir kış dereceli

sağ tarafını gösterir Elma Ağacı Wells fotoğrafı, ABD'de (cins oldu Minnesota). Uzun yıllar boyunca, bu çeşitliliği dünya çapında giderek daha fazla destekçi kazanıyor. Welsy elma ağacı, yüksek verimlilik ve iyi hardiness ile karakterizedir. Meyve Eylül ayında çıkarılabilir olgunluğa erişirler. 1-2 ay sonra bile daha belirgin tat ve lezzet haline gelmiştir. Elma Wells de Şubat ayına kadar korunmuş, uygun şartlarda meyve getiriyor, aşağıda açıklanan. Aynı zamanda tüm pazarlanabilir nitelikleri neredeyse tamamen korunur.

çeşitli açıklaması

Welsy elma ağacı - orta büyüklükte bir ağaç. Genç bitkiler geniş taç var. Her geçen yıl daha yayma ve yuvarlak hale gelir. Crohn hafif dalları sarkık oluşur, uçları kadar yükseltilir. Welsy elma ağacı 4-5 yıl için, çok hızlı bir şekilde meyvelerini vermeye başlar. Bu çeşitli yara kabuğu yaprakları ve elma, hem de küf karşı çok dayanıklıdır. Bu elma bir ayırt edici özelliği uzun yıllardır süren düzenli bir yüksek verim vardır.

sınıfının meyve ortalama büyüklüğü (100-150 gr) sahiptir. Onların şekil genellikle yuvarlak düzleşir. elma kabuğu kalın, ince ve pürüzsüz. Derin ve geniş Huni. Koyu kırmızı çizgili sarımsı-yeşil meyve renklenmesi. Kaplama boyama (renk) elma yüzeyinin en işgal edebilir. meyve hamuru neredeyse beyazdır. Bazı elma ağaçları kırmızı damarlar ile yeşilimsi rengi vardır. Bir hoş tatlı ve ekşi meyvelerini tadın. narin ve ince kokusu. Eti, yoğun ince taneli, gevrek ve çok suludur.

ziraat mühendisliği

Welsy elma ağacı iyi aydınlatılmış alanlarda tercih eder. Toprak hava alabilir, verimli, nemli tutulmalıdır. Onun takım elbise ve kumlu balçık topraklarda için, düzenli olarak mineral ve organik gübreleri zenginleştirir.

Bu çeşitlilik Rusya'nın birçok bölgesinde yaygındır. O Moskova bölgesinde ekimi için uygundur. Bu çeşitli önemli sakıncalarından biri düzensiz olgunlaşma, bu yüzden çabuk zamansız hasat çökmeye.

meyve kullanma

Elmalar çeşitleri meyve lezzet kalitesi yaygın ağacın durumuna ve hava şartlarına bağlı olarak değişiklik gösterdiğini diğerlerinden farklı Welsy. Böylece, elverişsiz (soğuk ve yağışlı) yıl içinde, onların tadı biraz "çimenli" dir. Çok zengin bir kimyasal bileşime sahiptir. Meyve şekeri (% 10), titre edilebilir asit (% 0.61), askorbik asit (10 mg / 100 gr), pektin (% 10.5), p-aktif maddeler (185 mg / 100 gr) içerirler.

Bu sınıftaki Elmalar iyi tutulur, bu yüzden vitamin ve diğer besinlerin birkaç ay kaynağı içindir. Taze yenebilir, ancak yapımında kullanılabilecek kış hazırlıkları. onlar pektin bir sürü içerdiğinden, Welsy elma genellikle reçel, macunlar, püreler, köpükler, jeller üretimi için kullanılmaktadır. Ayrıca iyi suları, meyve içecekleri, şarabı ve meyve şarabı hazırlanır. Bu meyveler kurutulmuş meyve üretimi için uygundur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.