SeyahatYol tarifi

Rus federal 2015 koşular listesi aşağıdaki gibidir: Tasarıma ve yönü

Modern toplumda, ülkede yollar olarak ekonomik gelişme seviyesini belirleyebilir. Ne yazık ki, Rusya'da, bu anlamda tüm iyi değil, ama yavaş yavaş, fakat ilerleme olsa off-road ortadan kaldırmak için çalışır ana şey.

2015 Rusya Federal karayolları listesi ülkenin komşu ülkeler ve bölgeler ile sermaye bağlayan yollar bulunmaktadır.

sınıflarında yolların ayrılması

yollar birbirine bağlı olarak, federal veya kamu alınarak belirlenir. Federal kabul:

 • (P harfi ile tanımlanır) idari merkezleri arasında koydu patikalar.
 • Federal bir karayolu arasındaki bağlantı Yollar (bir rozet A var).
 • ana ulaşım bağlantılarına ve federal öneme sahip tesislere gelen Girişler.

herhangi bir yönde Moskova'dan gelen yolların tüm parçaların listesinin son sayısında, mektup "M" çağrısında bulundu. NA - uluslararası taşımacılık ağları, Avrupa tarafında yer olanlar oluşturan parçalar gelince, E ve Asya belirlenmiştir.

harflerin yanı sıra, her zaman harf atanarak sonra yerleştirilir yol numarasını, belirtti. 2015 yılında Rus federal yolların listesi tümünü içerir yolların kategoriler. Örneğin, sadece Moskova yönünde Ukrayna, Letonya, Estonya, Belarus, Finlandiya, Azerbaycan ve Moğolistan gibi ülkelerin sınırlarına yol 10 olan 20'den fazla karayolları vardır.

Tüm federal yollar değerleri bakım, onarım ve bütçe veya federasyondan veya ilgili anlaşma imzalandı kiminle gerçek veya tüzel kişilerin inşa edilir.

M1 yol

M1, "Belarus" olarak Rusya'da yolların sicilinde adlandırılmış, bu ülkeyle sınır Moskova'dan uzanır. Ayrıca bu yol o No 6 AN uluslararası karayolu E 30 Avrupa ve Asya yolu bir parçasıdır, iki komşu devletleri bir araya getiriyor.

Bu yolda seyahat Sürücüler, 4 km ulaşmadan Moskova bölgesini, Odintsovo aşar ve ardından, Kübalı kadınlar tarafından ve Mozhdysk Smolensk bölgesinde düşer. Yol Böyle Gagarin, Vyazma, Safonovo, Yartsevo olarak ve sağ Belarus sınırında kadar Smolensk yakınlarındaki baypas yolda şehirlere yakın taşıdı.

M1 iyi güvenli ve konforlu seyahat için donatılmıştır. daha kaliteli kaplama Trafik ve bant 4 sürücüleri bazı hızıyla gitmek seçmenizi sağlar. Arabayı tamir ve ben, yakıt ikmali veya ürünlerin istasyonları, motel ve kafeler dolum yolda yerleştirilebilir satın almak, rahatlamak için.

yiyecek sağlayan bir nesne, yaklaşık olarak her 45 km uzaklıkta bulunmaktadır. yol yüzeyi kalitesinde lider diğer federal yollar arasında bu rota, ve iyi bir tatil Smolensk merkezine yakın bir konumda yer alan otel alabilirsiniz.

Onlar sadece otel "Manor", örneğin, gibi, oteller "Tekerlek", "Chaplin" ve diğerleri sauna veya havuzda vakit geçirmek veya ev yemekleri restoranda yemek de bir duş ve uyku almak, ama olamaz.

M1 karayolu, bu tür Mozhaisk antik Rus şehri olarak mekanı ziyaret edebilirsiniz üzerindeki yolculuk sırasında şapel şifa kaynağı, onların tapınak ve yalnız Rus mimarisinin anıtları ile Yurtsever 1812 Savaş ve Vyazma Smolensk Şehirlerde öldürülen askerlere anıtı bulunan, Tanrı'nın Anne adında kendisi tarihi bir dönüm noktası olduğunu.

Bu rotanın uzunluğu yaklaşık 450 kilometredir.

M Rota 11

Daha önce, yol M11 Talin karayolu olarak biliniyordu. Şimdi yeni bir başlık parça - Ivangorod aracılığıyla Petersburg'dan gelen "Narva" na Estonya sınırında, bir 180 belirlenmiştir.

Bu Ruslar Estonya'da bir hafta sonu için seyahat etmek alışık olduğu Avrupa yolu E20 parçasıdır. Yolun uzunluğu 142 km, bir doğal ormanlık alanda gerçekleşiyor. Yolda 60 ila 80 ton arasında yük kapasitelerine sahip köprü ile gerilmektedir Narva ve Luga şeklinde, 2 bölgesinde su engelleri vardır.

Tehlikeli çok kaza nedeni oldu 57 kilometrelik dönüş vardır. Ne yazık ki, bu yolun geceleri veya sisli günlerde olarak gidip gelen düşünülmelidir zayıf asfalt yüzeye sahip alanlar vardır.

Rota haçlar Kırmızı Village, Kingisepp (şehirden sapak 3 km) ve Ivangorod.

Yol Moskova ve St. Petersburg arasında M11 otoyolu olduğunu. Bu şekilde bir tartışma konusu Solnechnogorsk ücretli bir sitedir. Nedeniyle aracın kendisi değil, aynı zamanda günün saatine sadece bağlı olabilir son derece yüksek oranlarda, neredeyse boş.

Leningrad sektöre sonsuz trafik sıkışıklığı rahatlatmak için yüksek kaliteli bir paralı yolu inşa etme kararı 1000 r bir gezi olarak, başarısız oldu. Yakıt ölçüm olmayan sürücülerin% 90 elde edilemez. yaşam, kötü hizmet ve kalite aydınlatma eksikliği Maliyeti bu parça sahipsiz yaptı.

2015 yılı sonunda M11 yol için tarifeler yasadışı şişirilmiş bir soru vardı. Bu orada en iyi çözüm bulunacaktır ve miktar revize edileceğini umut veriyor. Bu durumda, sürücüler sabit trafik sıkışıklığı ile ücretsiz yol bırakacaktır fakat yolu tamamen yanacak sonra gerçekleştirilecek ve bir benzin istasyonu ve bir kafe çalışacaktır.

track "Don"

2015 yılında Rus federal karayolları listesi 1000 km'den fazla germe birçok yolları içerir. M4 - bunlardan biri. Bu sermaye Lipetsk sokakta uzanıyor ve Novorossiysk neredeyse 1544 km boyunca uzanır.

Yolun Tarihçesi 20. yüzyılın ortalarında başlanmış, ancak Sovyetler Birliği çöktü sonra adını ( "Dawn"), o sadece 1991 yılında bulundu.

Bugün, geçer:

 • 71 km yol M4 "Don" (Saygatova kadar) 6 bantlara daralır sonra ise Moskova bölgesi ve, 8 Vidnoe bantları vardır. Bir sonraki bölüm - 110 km'ye kadar - 4 ayrılık vardır.
 • Tula bölgesinde bir parçayı Efrayim ve Bogoroditsk için genelinde yenilenmiştir 4 şeritler vardır. Ya konfor için ödemek, veya serbest sitesinde araba "öldürmek": İki yerleşmenin arasında kötü durumda yol, ancak bir servis yolu sürücülere seçme fırsatı verir ödedi.
 • Lipetsk Bölge 4 yönlü yüksek kaliteli yol iki gişelerine - dolambaçlı şehirler Elec, Vanya, Zadonsk ve Hlevnoe.
 • Rota Voronej bölgesinde M4 "Don" boyunca bütün bir şekilde asfalt kaplama, orta veya düşük bir seviyede kalitesidir. 4 bantları onarım çalışmaları ile bağlantılı olarak sadece iki işçi bulunmaktadır. 633 km ile bu baypas Voronej ve 544 - yolun bir kısmı ücretli bir hale gelmiştir.
 • kaliteli Kamensk-pass 4 şeritli yola Rostov bölgesinde içinden. Bu, yüksek risk taşıyan bir kategoriye sahip çift şerit katı bir bölümü ile takip edilir. Don Üzerindeki Köprü tekrar Temmuz 2015'te yenilenmiştir, yolun taraf arasında bir emniyet hattı veya ayırıcı yoktur. Bataysk Krasnodar bölge koşulu kapsama girmeden önce oruç itibaren mükemmel, ancak hiçbir bölücüler var gibi, bu arada en tehlikeli bölümüdür. Şu anda, yol genişlemesi ve ayıran duvarın montajı orada çalışmaktadır.
 • Krasnodar Bölgesi için yol yapım aşamasındadır rota, tehlikeli bölümleri nedeniyle karmaşıklaşır. Bu bölgede her iki tarafında tek bir aktif şeridinin kalmasına yol yapım ekipmanı servis yolu keskin dönüş vardır, çünkü dikkatli bir şekilde geçit Berezanskaya köy sonra olmalıdır.
 • Cumhuriyeti Adige kalitesi güzergahı "Don" topraklarında hiçbir tehlikeli alanları ile mükemmel.
 • Saratov bölgesi köy ve Krasnodar itibaren yol çalışmaları bakımıyla ilgili pek çok tehlikeli alanlarda, Novorossiysk için.

Rota servis hizmeti iyi gelişmiş, ancak yaz döneminde otel ve moteller odalar için önceden rezervasyon yapılması gerektiğini boyunca. Sorunlar yakıt eksikleri tamamlamak ve gıda sayısız benzin istasyonları ve mağazalar onlara yakın yanı sıra kafe ve lokanta nedeniyle olmaz.

"Ural" parça

"Ural" 2015 yılında Rusya'nın federal yollar listesine, işlek büyük boyutlu kamyon dahil yollar arasında olduğu kabul edilir. 1879 km'lik bu yolun uzunluğu Avrupa rota E 30 ve Asya AN6 bir parçasıdır ve ülkenin sanayi bölgelerinde geçiyor yana, üzerinde en yoğun araç trafiği kayıtlı.

Otomotiv endüstrisi sadece Sovyetler Birliği'nde geliştirmeye başlamıştı zaman Ryazan Moskova'dan İlk rota, 1930'larda açıldı. 1947 yılında, bu Kuibyshev gergin ve 1965 bu Çelyabinsk'in trafik açılmıştır.

Çoğu yollar M5 "Ural" sadece her iki tarafta 2 veya daha fazla bantlara yerleşim İyi Acres bir şerit vardır. 2000'lerin başında, çok sayıda yüksek hızlı bölümler Tolyatti'deki ve Krasny Yar ve diğerleri arasındaki yerleşim ve Aşağı Elyuzan arasında, örneğin, tanıtıldı.

Federal yol "Ural" alanlarında geçer:

 • Moskova'da bu Lyubertsy yakalar, Bronnitsy ve Kolomna gezdi, haçlar Nehir Moskova ve Oka. kaplama kalitesi mükemmeldir.
 • Sonraki - Ryazan bölgesi, yuvarlak Ryazan gider yolda, Balık, Shilova ve Shatsk (yeni bypass etrafında sürebilirsin) geçmektedir. Yolda sürücü Prony ve Tsnu üzerinde köprüler yanı sıra daha önce kilometrelik bir sürü araçların tüm toplama, bariyerler vardı, demiryolu hatları, karşısında yeni inşa üst geçit karşılar.
 • yolculuğun bir sonraki aşaması - Mordovya. tek dezavantajı küçük yol genişliğidir.
 • Penza bölgesinde yol üzerinde bulunan yerleşim Mokshan, Ramsay ve Penza bir "parçası" yakalar.
 • yolculuğun bir sonraki bölümü - bu Ulyanovsk ve Samara bölgeleri var, otoyol Zhigulevsk haçlar, daha sonra Orenburg bölgesi ve Tataristan doğru döner.
 • Dema Beyaz - doğuya otoyol M5 o yolda Başkurdistan ait "Ural" geçen iki nehir vardır.
 • Yolun Daha promosyon Çelyabinsk bölgesinde ve aynı şehirde biter.

Hedef rota Moskova'dan seyahat, yolcular dağlık kısmına ormanlık ovaları arazi değiştiriyorsanız, en yüksek noktası olan, 830 m - Bir geçiş Urenga. Kışın genellikle kar sürüklenir nedeniyle kapalıdır.

Bugüne kadar, rota sürekli örneğin 2013 yılında nehir Belaya üzerinde yeni bir köprü açıldı güncellenir, gelişmeye devam ediyor. track "Ural" en tehlikeli kısmı Şem ve Ust-Katav yerleşmeleri, yakın yol olarak kabul edilir her yıl 50 kişiye kadar öldürülen trafik polisi göre, hangi.

yol M13

Federal karayolu M13 Bryansk'a ve bölgesindeki, Gomel ve Brest arasındaki ilişkidir. 221 km'lik ve yeni tanımı - - Boyu A240.

Bu yol orman ile kaplı doğal engebeli arazide uzanır ve kısıtlı görüşe sahip dik tırmanıyor ve inişlerde tehlikeli dönüşler ve alanlar vardır. Yol bile sürücüler yolun bu kadar kısa uzunluğu rahat ile yapmanız gereken her şeyi ile donatılmıştır.

Bu arada sürücüler 5 yakıt istasyonları 3 kamp, SRT 3, paragraf 2 ambulans ve 5 GAI Mesajları (10, 77, 130, 164 ve 193 km) bir araya gelecek.

Yolun kökenleri Bryansk'daki alır ve Belarus sınırı geçtikten sonra Gomel yöneliktir. Yol boyunca, gezginler konumlar hakkında bilgi almak için:

 • doğup gömüldü Kırmızı Horn, A. K. Tolstogo Evi Müzesi.
 • şehir pohár, onlar puro yapmak ünlü tütün fabrikasını ziyaret edebilirler.
 • Klintsy küçük kasaba deri fabrikasına olabilir deri ürünleri tanıyın.

Yol M13 kalitesindedir asfalt yüzeyini tüm yol boyunca.

M 10 ve M, 9

karayolu M10 "Rusya" olarak federal yol, kaynak Moskova'da ve bilinen bugün "İskandinavya" başlıklı bir netice vardır.

Tver, Novgorod ve St. Petersburg ile Moskova bağlayan gerçek yolun yolunun "Rus" parçası ile. "İskandinavya" kısmı Aziz Vyborg'a Petersburg ve Fin sınırından başlar.

Bu da yemek ya da kötü hava dışarı binmek, gece harcayabilirsiniz atları (çukur) değiştirmek için noktaları ile donatılmış bir birleşik yolunun yeni sermaye ile Moskova bağlamak için Peter 1'in kararıyla inşa Rusya'da eski yollarından biridir.

Eski yol inşaatı bir diğer avantajı da geçtiği kentsel ekonominin gelişmesi, üzerindeki olumlu etkisi oldu. Yani tarih çizgisine kadar 65 şehir ve kasabalarda geçiyor, köyün içinde mevcut hız limitleri nedeniyle yüksek hızda denilen edilemez.

M10 rota "İskandinavya" Fin sınırına Vyborg'a gider. Moskova tüm yol sayıda motel, günde 600 ile 1700 r arasında dağılım oranı vardır. benzin istasyonları ve servis istasyonları hiçbir sıkıntısı yoktur.

Bu güzergah üzerinde en tehlikeli alanlar hiçbir ayırıcı vardır yerlerdir ve donanımsız yol kenarı özellikle buz veya yağmurda, tehlikelidir.

M9 rota "Baltık", Moskova kaynaklı Letonya sınırına Volokolamsk ve devam ediyor. uluslararası rota E22 bir parçası olarak, bu ağır Avrupa'dan Letonya sürme, yük vagonları yüklenir.

Yol boyunca, sürücüler böyle Istria'da Vazuza, Meza, Batı Dvina ve diğerleri gibi nehirler geçer. Mükemmel kalite kaplama tüm 610 kilometrelik yolu izlenebilir. Tver bölgesinde yolun küçük bir bölümü dışında, tüm rota kadar 140-150 km / saat hızları sağlayan güvenlidir.

Yolu parkurları "Baltık" Moskova, Tver ve Pskov bölgelerinden geçer. 2007 ve 2015 ikisinde de. imar altında yol ve onarım çalışmaları devam edecektir.

Otoyol M6, M7 ve M8

Federal Karayolları M6 "Hazar" 1831 km'lik bir uzunluğa sahiptir ve Avrupa (E119) ve Astrakhan Tambov ve Volgograd'da aracılığıyla Moskova'dan Asya (AH8) rotanın bir parçasıdır. "M" harfinin ile Tanımlama Rusya çeşitli idari merkezlerini birleştiren yolu federal S22 değiştirildi, bundan sonra 12/31/2017, kadar geçerli olacak.

Bir kez, Rus devletinin şafakta, aynı yönde ülkedeki Nogay Yolu ekonomik ve ticari büyüme için gerekliydi.

Modern bir otoyol "Hazar" inşaatı ikinci kategorinin sert bir yüzeye sahip çift taraflı bıçak ile 1952 yılında geri başladı. Kashira için sermaye sitesinde onlar 4 şeritli donatıldı. çok inşaat aşamalarında gerçekleştirildi. Tambov Moskova'dan ilk yol sonra Volgograd bir bölümünü oluşturur devreye alındı.

Sovyetler Birliği çöktü sonra, yol Astrahan Volgograd bu rotaya bağlı olmuştur, M6 bir sayı ve "Hazar" adı verilir.

rotanın bir bölümü, büyük ölçüde, özellikle sonbaharda, hareket engelleyen çift sürekli şerit vardır. Nedeniyle bu dönemde otomobillerin sabırsız sürücüler sollamak için çalışıyoruz kamyon, büyük akışına genellikle çarpışma "konulu kafa" meydana gelir.

Bu rotanın bir özelliği nüfuslu alanlarda aracılığıyla seyahat tam olmayışıdır.

Otoyol M7 "Volga" 1342 km üzerinde Ufa Vladimir, Nijni Novgorod ve Kazan aracılığıyla Moskova'dan germe. Yol Moskova, Vladimir ve Nijniy Novgorod bölgesi ve Çuvaşistan Tataristan ve Başkurdistan geçer.

Yol şartla çok geçtiği nem Meshcherskys bataklıkların, geçmişte etkilenir. serildiği aracılığıyla sayısız yerleşim yerlerinde trafik ışıkları çok sayıda ayırt tersine bu parça,. Şu anda, yeniden yapılanma ve inşaat işleri kapsamında yolun çeşitli bölümleri, bunu manevra zordur iki dar yolları ve küçük yol kenarı boyunca uyanık, olmalıdır böylece.

Federal karayolu M8 "Kholmogory" Moskova, Yaroslavl, Vologda ve Arkhangelsk bağlar. Yolun uzunluğu başka bir şekilde daha gezginler fazla konumlar sunuyoruz 1271 km uzaklıktadır.

Her yerleşim yolunda meydana gelen Moskova, Vladimir, Yaroslavl, Vologda ve Arkhangelsk bölgeleri üzerinden yönlendirilen parça "Kholmogory" mimari ve tarihi mekanlara bir nesnedir.

Genel olarak, yol durumu iyidir, ama yoğun trafik nedeniyle tıkanıklık var. zayıf halka Arkhangelsk Velsk yerinde yoldur.

M2 ve M3 Trails

deniz, çok tanıdık rota M2 "Kırım" ile yaz aylarında dinlenmek için gider herkes. Tula, Orel, Kursk ve Belgorod geçen Moskova seyahat dönerken. Bu yol M18 için M20 ve Yalta Zaporozhye ve Simferopol ile ilgili Kharkiv kentinde olarak listelenir bundan sonra Ukrayna devlet sınırı, izlemektedir.

İlk parça "Kırım" 1950 yılında tanıtılan ve tarihi yüzyıla derinliklerine gider rağmen 720 km uzunluğundaki edildi. Bir zamanlar ünlü Kırım Yolu, Kharkov sermayeden bir yol 19. yüzyıl ortalarında inşa edilmiş oldu.

pist boyunca Büyük inşaat işi 70 yılların sonunda ve geçen yüzyılın sonlarında 80-ler kadar gerçekleşti. SSCB dağılması ve komşu devletlerde yolda ayrışma kısmı 2 sonra turist azalmış ve değeri azalmıştır. Kalite yol yüzeyi ve hatta yaz meşgul dönemde iyi bir izlenime yolculuğa onu terk yol boyunca iyi hizmet.

izlemek M3 "Ukrayna" Moskova'dan Kaluga ve Bryansk yoluyla Ukrayna sınırına etmektir. Yolun uzunluğu - 500 km 1976 yılında kullanıma açılmıştır

kısımları için olan hariç 90 km / saat, bu, belirtilen yol hız limiti için, kasaba içinden geçer. Bu rota tam bir yenileme için dahildir Rus yolların ilerlemesi için planlar ve bölgenin 37 173 için km ödenecektir.

birçok yerde yol, örneğin, Obninsk gelen Bryansk, kötü durumda, bu yüzden dikkatli olmalıdır. Bu arada 60 ila 80 tonluk bir yük kapasitesine sahip köprü üzerinden yönlendirilir birçok su engelleri (Nara, Ugra, Oka, Snezhet ve diğ.), karşılamaktadır.

Boyunca, Kaluga ve devlet sınırında tehlikeli alanlarda bir çok kadar.

rota M18

M18 rota Rusya'nın federal yollar listesine dahil olan kamu yol, P21 "Cola" adını bundan sonra 01/01/2018 kadar bu atama, sahip olacaktır.

Bu, St. Petersburg kaynaklanan Norveç sınırına Petrozavodsk, Murmansk, Peçenek, Aziz aracılığıyla izler. yol uzunluğu neredeyse 1592 km mesafededir. Leningrad bölgesi, Karelia ve Murmansk arasında bir bağlantı olması, bu rota Rus Kuzeyin güzel yerlere geçer.

Yol eşsiz tarihi ve kayda değer konumlar ile şehrin geçmiş gider. Rotanın Tüm parçaları mükemmel pürüzsüz denir ve yollar bulduk ama olabilir nedeniyle serildiği yoluyla arazi karayolu "Kola" iyi genel izlenim.

Bütün rota donanımlı dolum istasyonları ve sayısız moteller üzerinde yolcuları kaliteli bir tatil değil, aynı zamanda eğlence sadece sunan. Ayrıca gıda ve su stoklarını doldurmak için fast food, kafe ve dükkanlar hiçbir sıkıntısı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.