FormasyonÖykü

Alman kolonisi: toprak genişlemesi tarihçesi

16. yüzyıldan beri Alman toprakları sürekli Avrupa'da hakim çalıştılar. Bunu yapmak için, onlar İngiltere, Fransa, İspanya ve Rusya İmparatorluğu gibi güçlerle rekabet etmek zorunda kaldı. Bu devletlerin her biri büyük bir avantaj sağladı dünya çapında kendi kolonilerini sahibi. Alman kolonileri daha sonra diğer ülkelerde daha ortaya çıktı.

Bunun nedeni coğrafi durum, Alman eyaletinde ve diğer dış faktörlerin parçalanma oldu.

ilk koloni

18. yüzyıla kadar Alman halkının bir ulus devlet değildi. Yasal olarak, sözde Germen dünyasında (Almanlar yaşadığı topraklar) çoğu alanlarda bir parçasıydı Kutsal Roma İmparatorluğu ve imparatora bağlı hareket ediyordu. Ama fiili merkezi hükümet her prenslik büyük özerklik ve öz yerel yönetim kurallarını kurmak vardı, çok zayıftı. Bu gibi durumlarda, para ve çaba gerektirdiği diğer toprakların kolonizasyonu, yürütmek için neredeyse imkansızdı. Bu nedenle, ilk Alman kolonisi "bağışlanan" döndü.

Ayrıca Kutsal Roma İmparatorluğu'nun parçasıydı İspanya Kralı, Charles de o zamanlardan miktar standartlarına göre çok büyük ödünç bankacılık evlerin Brandenburg devlet. Venezuela - Karl Almanları Kolonilerine verdi Önlem olarak ve aslında teminat. Almanya'da, arazi Klein-Venedig olarak tanındı. Almanlar valileri tayin ve dağıtılmış kaynakları yönetmek. İspanya ayrıca tuz görev tüccarlar yayınladı.

sorunlar

ilk deneyim çok talihsiz oldu. pratik örgütsel sorunları ile uğraşmak zeminde Alman himayesindekilerin, sadece kar ilgileniyor. Bu nedenle, her soygun ve kendi halinde bir hızlı artışa yapan. Kimse yeni arazi, kentlerin inşası, ya da en azından ilkel toplumsal kurumların yaratılmasına gelişiminde geleceği görmek istedik. Ağırlıklı olarak Alman sömürgeciler köle ticareti ve pompalama kaynakların meşgul edildi. İspanya Kralı olduğu yerleşim valiler uygunsuz davranış politikasını bildirdi, ancak yine Augsburg zorundaydı çünkü Karl, kararlı hareket olamazdı. Fakat Alman kaos neden direncini İspanyol yerleşimciler ve yerli Kızılderililer tarafından.

Ölüm isyanları yanı sıra Küçük Venedik genel düşüş Almanların ele almaya Charles zorladı.

yeni koloni

Bu olaydan sonra Alman kolonileri yetkili yöneticileri aldı. Ancak, kaynaklar şöyle ya da böyle olmaması diğer imparatorlukların pahasına elde arazi miktarını, bu nedenle büyük toprak kazançları etkiler. Varolan metropollere etki bölgeleri arasında dağıtılır uluslararası anlaşmalar yüzlerce vardı çünkü erken 19. yüzyıla gelindiğinde, bu zordu araziyi almak. Almanya'nın eski kolonileri geniş özerklik kazandı.

Ama iktidara yükselişi Otto von Bismarck'ın, Almanya'nın koloniler zaten vardı. Bunlar Afrika, Karayipler ve Güney Amerika'da küçük arazi idi. Onun çoğunda diğer Avrupa ülkeleri ile işbirliği sonucu elde edilmiştir. Birçok satın alınan veya para için kiraladı.

Dünya Savaşı'na kadar Alman kolonisi

"Demir" Chancellor saltanatının başından kolonistskoy politikasından belirtisi idi. Bismarck bu keşfedilmemiş arazisi olarak Almanya'ya büyük tehdit olarak çok az olduğunu gördüm, ve Empire Alman koloni İngiltere, Fransa ve Rusya önünde büyük engel haline gelebilir, sahipliğini arttı. Bismarck'ın politikası diğer ülkelerle barışçıl ilişkiler dayanıyordu. Ve kolonilerin ekonomik yararlar çok şüpheli, bu yüzden onları tamamen terk karar verildi. Hala yakın kolonileşme Afrika'nın yapılan bazı kişilerde rağmen. Alman kolonileri kıtanın merkezinde ağırlıklı idi.

Şansölye Bismarck'ın görevinden emekli olduktan sonra Almanya'da bir kez daha kolonilerin sorusunu gündeme getirmiştir. Wilhelm II sömürgecilere üzerinde devlet himayesi söz vermişti. Bu biraz özellikle Afrika ve Asya, işlem uyarılır. Bu eğilim savaşın başına kadar gözlenmiştir. Birçok 4 olarak yıllar neredeyse tüm Almanya ekonomisi cephesinde münhasıran çalıştı. Bu gibi durumlarda, kolonilerin fon ve stimülasyon imkansız olmuştur. savaşta yenilgi ve Versailles Antlaşması sonra, Müttefikler kendileri Almanya'nın bütün kolonileri arasında paylaşıldı. 20. yüzyıl sonunda Alman toprakları durumunu metropol mahrum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.