OtomobilArabalar

VAZ-21045: özellikler, resimler

Klasik yerli evrensel otomobil modelleri arasında, VAZ-21045 orijinal modifikasyonu en popüler tasarımları biridir. araba sadece bir dizel motora sahip, ünlü "dört" bir kopyasıdır. Bu modelin lehine fazladan bagaj bölmesi, hem de fiyat ve oldukça tolere edilebilir özelliklere sahip bir düşük yükleme yüksekliği vücut yapısını gösterir. Bir dizel motoru taşıt üç donanım seviyesi (standart, lüks ve performans ortalama) sınırlı miktarlarda üretildi ile.

Özellikler

VAZ-21045 tamamen iç değişti arabanın sürümü ile, arabalar daha rahat ve modern hale geldi. Değişiklikler dış hem de iç trim, gösterge panelini sadece uğramıştır. Beş adımlarla Güncelleme şanzıman mekanik olarak tahrik edilmektedir.

Bu fazlalaştı VAZ-21045 dizel büyük miktarlarda üretilen edilmez. Makine dikkate zamanın ihtiyaç ve olanakları alarak çılgın talebini kullanılır. görünüm benzin modifikasyonlar ve farklı Yerel değişikliklerde, yeni bir model, son derece sorunlu olmuştur satın alın. Bununla birlikte, kullanılan kopyalar bir fiyata bulunabilir. Sovyet otomobil endüstrisinin tüm eksikliklere rağmen bu makinenin popülaritesi belirleyici faktör onun pratiklik ve yedek parça durumu oldu. Şimdi bile, bu "generalist" köylüler arasında yüksek talep vardır.

Temel özellikler

VAZ-21045 aşağıdaki teknik özelliklere sahiptir:

 • Vücut tipi - vagonu.
 • kapıların sayısı - beş.
 • Uzunluk / genişlik / yükseklik - 4.11 / 1.62 / 1.44 m.
 • Bagaj kapasitesi - 345 litre.
 • Net ağırlık - 1.02 ton.
 • Ana üs - 2.42 metre.
 • Parça (ön / arka) - 1.36 / 1.32 metre.
 • Zemin mesafesi 175 mm'dir.

VAZ-21045 (dizel) seri üretim 1999 yılından 2006 yılına kadar sürdü. Araç elli beygir güç, hacim ve bin bir buçuk santimetre küp kapasiteli güç ünitesi ile donatılmış. Otomatik nakil birimi merkezden itme tipi bir kuru tek diskli kavrama yayının oluşur. PPC - tüm ileri viteslerde senkronize beş veya dört basamaklı mekanik varyasyonu.

Frenler ve direksiyon

Disk tekerlek donatılmış VAZ-21045 bölme damgalı radyal lastiklerle boyutu 165/70 / 80R. Bağımsız ön süspansiyon boylamasına çubuklarının iki çift silindirik yaya sahiptir. Arka birimi beş bar, sert kiriş ve hidrolik amortisör ile donatılmıştır.

karşıt dairesel silindirin bir çift ön ile donatılmış bir taşıtın fren sistemi arka fren, tamburun basınç regülatörü tipi. Araç hidrolik park freni Debriyaj - ip, direksiyon ünitesi - orta driveshaft güvenli.

şanzımanın Kontrol Departmanı bir oluşur sonsuz dişli ve dişli oranına sorumludur sırtları, bir çift olan bir silindir. tahrik tekerleği iki simetrik yanal ve bir merkezi birimi ihtiva eder. Ayrıca sarkaç-salıncak kol ve bipod için kullanılabilir.

Elektrik ve işletme parametreleri

aşağıdaki gibi elektrik performansı açısından VAZ-21045 özellikleri de vardır:

 • on iki volt bir nominal gerilim ile tek telli kablo sistemi;
 • 6ST55P sınıfı pil (en azından yirmi dört saat içinde 55 amper-saatlik bir boşaltım rejiminin kapasite) karşılık gelir;
 • regülatörü ve redresör ile bir alternatör;
 • 1.3 kW Starter güç, elektrikli çekiş rölesi ve freewheel vardır;
 • buji tipi - A17DV veya FE65P.

Dizel VAZ-21045 geliştirir maksimum hızı saatte yaklaşık 145 km. Makine yüz koşular başına yakıt yedi ila on litre tüketir. Yakıt deposu kapasitesi 42 litredir. Ana gövde 345 kapasitesi kg bazı yardımcı bölme (50-60 kg) çatıya monte etmek mümkündür.

Motor VAZ-21045 (dizel)

aşağıdaki gibi Santrali kabul arabalar:

 • motor tipi - turbo dizel;
 • çalışma hacmi - 1.8 litre;
 • Dakika başına 4600 rotasyonu - devirli
 • Çap / Strok - 82/84 milimetre.

Bir dizel motor ile VAZ-21045 - İlk sürümde eksiklikler çok vardı onun zamanında, deneysel tekniktir. Ancak, makinenin düşük fiyat ve daha sonraki gelişmeler araba kırsal en popüler biri haline getirmiştir.

Pek çok bakımdan bu "Niva" ve ekonomik yakıt tüketimi, bakım ve yedek parça düşük maliyetle kolaylığı ile kombine başka melez ile karşılaştırılabilir bazı iyi yol performansının popülerlik nedeniyle.

güç ünitesinin Avantajları

belirgin ordinariness rağmen VAZ-21045 motor iyi bir fikir olduğunu kanıtladı. Motorun Operasyonda enjektör sürekli temizlik gerektiren ve kıvılcım onun kaliteli yakıt yakıt ikmali sağladı etmez. Ayrıca, bu makinenin motor sahibine sigorta ve onarım tasarruf sağlayan unutulmamalıdır. Rusya Federasyonu genelinde kapmak için yedek parça ve onarım hizmetlerinin yararı.

Makine mükemmel çalıştığında Donlara yirmi beş derecenin üzerinde, doğru ve kontak anahtarını açtıktan sonra ilk kez başlatmak için ısınmak için zaman ayırın. onun modifikasyon motor için VAZ-21045 tüm birim kavramı içine mükemmel uyum sağlar. Araba hala daha iyi başardı ne, kırsal alanlarda kullanıcılar için tasarlanmış unutmayın.

Zayıf motor boşluk

Motorun bir dezavantajı, blok ve baş arasında zayıf bir contadır. Zamanla, güç ünitesi aşırı ısınmasına başlar ve kabarcıklar genleşme tankında görünür. sızdırmazlık elemanının değiştirilmesi yeterince kolay boşaltma prosesini çözün. Bu sorun dizel motorlu araba VAZ-21045 kalıtsaldır var. Bu "dörtlü" önden çekişli modellerin benzinli varyasyonları ile birleşik edildiğini nedeniyle böyle bir birimin kendi silindir kapağı cıvataları (silindir kafası) ihtiyacı olduğu gerçeğidir. Genellikle sıkma kuvveti conta eksik yol açan yetersiz oldu.

yağ pompası uzun süre düzgün çalışıyor ancak yatak soğutma sisteminde düzenli eleman değiştirerek ele alınması bu ihtiyacı oynamak görünür. Nadir yerli pompa yerine getirmektir kaynak koymak olduğunu belirtmek gerekir. Yakıt "boshevskaya" ekipman yerli dizel sürdürmek değil görüşün tersine, o sorunsuz 125.000 kilometrelik yola çıktı.

test

Özellikleri VAZ-21045 motor testleri pratik bir örnek incelemeye devam edecek. Testler kılavuzunu çok az değildir 0.6 bir sınır temin rağmen dizel, bin kilometre motor yağı yaklaşık 0.4 litre tüketir göstermiştir. Beş bin filtre elemanı yağında zaten çalkalanıyor çalıştırın. Geliştiriciler filtrenin hortum dışarı atılmasını çekerek bu problemi ortadan kaldırmıştır. izin Bu uzun temiz bir öğesini içeren ve karter yağ banyolarında toplamıyoruz.

grevciler 125.000 kilometrelik iyi niyetle koydu kaynakta yerine üzerinde Krank, rulmanlar, yüzük. VAZ-21045 yine motorlar yapısal boyutta yığılır yukarıda belirtilen parçalar, güvenle yeni santral montajında kullanılan edilebileceği belirtilmelidir. Aynı tappets ve eksantrik söylenebilir. kılavuz kovanları sınıra aşınmış gerçeğiyle kusurlu Silindir kafası resmi.

yorumlar sahipleri

VAZ-21045 üyeleri oldukça nadir dizel modifikasyonu ancak dezavantajları yok onda hoş anlardan çok dikkat çekti. sahiplerinin avantajları şunlardır:

 • multifunctionality arabalar ve yüksek yük kapasitesi;
 • Güç ünitesi ve yakıt enjektörlerinin güvenilirlik;
 • verim (yakıt tüketimi - yüz kilometre başına yaklaşık altı litre);
 • tamir ve bakım kolaylığı;
 • İyi haç.

Dezavantaj olarak, orada noktaları izleyen ilk etapta:

 • debriyaj pedalına basıldığında yüksek gürültü;
 • Köy yollarında sürmek için zemin boşluğu olmaması;
 • Bazı bileşen elemanlarının kalitesiz;
 • atölyelerin yeterli sayıda VAZ dizel motorların onarımı için (ancak bu makineden çok hizmetin daha bir eksikliğidir).

Genel olarak, bir dizel motor ile 21.045 araç yerli düşük maliyetli teknolojiye iyi bir izlenim bıraktı.

sonuç

kabul arabanın en önemli avantajı ekonomiktir, ancak benzin meslektaşı ile karşılaştırıldığında yine hoparlörün muzdarip. Güç Aktarım, takas gerektirmez, iyi yolda gerçekleştiren yumuşak bir taslak vardır. araca eksi 20 derecelik bir sıcaklıkta "motor" uyumlu "Euro 2", sorunsuz çalışır.

pek "Kuartet" mükemmel motor adlandırılabilir, bu yapısal değişiklikler ve geliştirmeler gerektirir, ancak, korumak ve tamir etmek kolaydır. küçük miktarlarda sorunuyla bağlantılı olarak, dizel VAZ-21045 satın Şimdi zor. Makineler "Izhmash" üretecek varsayılır, ama çok ürün için talep bağlıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.