Sanat ve EğlenceFilmler

"Supernatural" dizisi: ana karakterler. "Supernatural": kısa bir açıklama

Rus konuşan taraftarlardan (Supernatural İngilizce adı takvimleri) "Supernatural" takma adını alan Amerikan televizyon dizisi neden bu kadar popüler? Kötülüğe karşı iyi kavgalarla zekice kazanılan, tasavvufun kelimenin tam anlamıyla her çalılıktan atladığı başka birçok dizi var gibi görünüyor, tam olarak neden bu proje yeni hayranları cezbetmeye devam ediyor? Cevap çok basit - tarihin inanılmaz karizması kahramanlar tarafından veriliyor. "Supernatural", bir tür "yol hikayesi" olarak inşa edilir: iki kardeş yol boyunca dünyanın her türlü kötülüğünden kurtulur ve tehlikeli maceralara yapışır. Olaylar açıldıkça, arsa melekleri, iblisleri ve hatta Tanrı'yı da kapsar. Bununla birlikte, kısa açıklama, filmin neden bu kadar büyüleyici çıktığını açıklamıyor.

"Supernatural" ın ana karakterleri

İlk izleyicilerin dizilerinden baş karakterlere, tarihçelerine ve aslında arsa planına yer verildi. Sam Winchester , hala gizemli bir güçle tavana tutturulmuş annesi beşikinin hemen üstünde öldüğünde bebekti. Sadece mucizevi bir şekilde babası John Winchester odaya girdi ve bebeği kurtarmayı başardı - en büyük oğlu Dean'e verdi ve sokağa koşturmasını emretti. Ancak karısını kurtaramadı.

İlk sezonda, kardeşler neredeyse önde gelen karakterlerdendir. "Supernatural", karmaşık yapıların bir dizisidir, John Winchester sadece ilk sezonun sonlarına doğru görünür ve ikinci sezonun ana karakterleri arasında yer alabilir. Benzer şekilde, bir aile dostu olan Bobby Singer, tüm kötülük ruhlarının yaşlı bir uzmanı diziden seriye dolaşıyor. Bütün dizinin ana karakterleri olduğunu ve sezonun ana karakterlerinin onlara eklendiğini güvenle söyleyebiliriz.

Dean Winchester

Kardeşlerin en büyüğü olan Karizmatik Jensen Eccles, seyircilerin sevgilisi haline geldi. Yakışıklı, cesur, güçlü, harika bir iştah ve tuhaf bir espri anlayışı olan bu adam zor bir durumda ne yapacağını bilmez; ancak her zaman çalışır. Belki de aptalca şeyler yapıyor, kendisini fazla riske atıyor ama bu, ailenin bağlılığına ve bağlılığının bir örneğidir.

Dean Winchester'ın imajının özel bir cazibesi onun mükemmel olmadığını. O sıradan insanlarla aynı: hatalar yapar, saçmalamaya başlar, mutsuz şakalar yapar, bazen yiyecekle şampiyon olur ve zaman zaman kötülüğün tarafına geçer. Gerçekten iyi karakterlerle yapılmamalı gibi görünüyor. "Supernatural" temalar çekiyor, bu dizinin karakterleri parlak görüntüler değil, yaşıyor ve gerçek.

Sam Winchester

Seyircilerin yarısı Dean Winchester için deliriyorsa, ikinci yarıda Jared Padalecki'nin oynadığı küçük kardeş Sam'i tercih eder. Olumlu olarak adlandırılması zor olan belirsiz karakter. Öyle görünüyor ki, Sam Winchester kardeşinin bir çeşit zıtlığı gibi görünüyor ve bunu tüm film boyunca kanıtlamaya çalışıyor. Her şeyden önce kendime.

Sam makul, dengeli ve mantıklı, bazen ağabeyinin itici eylemlerinin sonuçlarını düzeltecek gibi görünüyor. Her şeyi mantıksal ve evrensel ahlaka göre doğrulayan, isyancıları babasının emirlerine karşı isyan eden ve emirlerine uymaya alışmış olan Dean'i doğruluklarına spekülasyon yapmaksızın kınayan kişidir. Aynı zamanda, Sam tüm dünyayı yıkımın eşiğine getiren çok daha fazla küresel hata yapıyor - bu yüzden pozitif kahramanlara yönelmeyin.

"Süper Doğal", iyi bilinen bilgeliği mükemmel şekilde gösterir: Cennetten caydırılmış asılı yol, ve bu durumda sözler kelimenin tam anlamıyla yorumlanır.

Castiel

Winchester kardeşlerin yardımına gelen ilk melek, Dean'i cehenneme götürdü, kelimenin tam anlamıyla çıkardı ve bir parmak şeklinde bir yanık bıraktı. Castiel'in rolü Misha Collins tarafından oynandı ve sadece bazı bölümlerde melek yüzü sıradan insanın duygularını aydınlattı. Oldukça komik görünüyor, çünkü Collins aslında canlı mizah anlayışı olan ironik bir insandır. Muhtemelen, pek çok bölüm için duygusuz bir ifadeyi kaydetmek zordu, ancak rolle başa çıkabiliyordu.

Castiel çok atipik bir melek. Şüphe eder, diğer meleklerin maruz kaldığı dogmalara karşı gider, kararlar almayı ve onlara karşı sorumluluk almayı öğrenir. Zor ama Castiel, Winchesters'in dezavantajlı olduğu ve tüm dünyayla yüzleştiği zaman sıkıntı çeken tarafın tarafını tutuyor; yardım etmeye çalışıyor. Castiel'in çok fazla testi var ve gücü kontrol ediyor, aynı zamanda dünyayı ölümün eşiğine getiriyor ve onu düzeltmeye çalışıyor. "Supernatural" dizisinde karakterler sürekli olarak seçme sorunu ile karşı karşıyadır: yazılı kurallara ve kendi gözlerine inanmak için ya da doğru şeyi yapmak için.

Kendi veya diğerlerinin?

Serinin tüm karakterleri koşullu olarak pozitif ve negatif olarak ayrılabilir, bir kampdan diğerine sürekli sürüklenmektedirler. Örneğin, Crowley, cehennemin kralı - antagonist olmalı ve gerçekten kötü. İblis kral iyi olmamalıdır, fakat insan da onun için yabancı değildir: eski duygusal filmlere bakar, Winchester'a zaman zaman yardım eder ve onlara sakince yer değiştirir.

En karizmatik ve beklenmedik karakterlerden biri Death, Apocalypse'nin dört Atlısından biri. Sakin ve şık yaşlı adam, fast food'e bayılıyor ve zaman zaman kendi kurallarına göre ayarlamalar yapıyor.

"Supernatural" adlı TV dizisinde karakterlerin isimleri sonsuza kadar sıralanmış olabilir ve hepsi açıkça antagonist olarak sınıflandırılamaz. İstisna, belki de kötülüğün mutlak merkezi, örneğin Abaddon, Demoness Meg veya Zekeriya'nın melekidir.

Televizyon dizisinin popülaritesinin sırrı

Lucifer bile kendi gerçeğiyle çekici bir karaktere benziyorsa, herhangi bir izleyici hayat üzerinde düşünebilir. "Süper Doğal" serisinin kahramanları, aksine, çaba sarf etmenin faydasız olduğu ulaşılamaz bir ideal değildir. Canlılığa bir örnek verdiler - eğer Winchester kardeşler aptallık edebildiyse, o zaman ekranın bu tarafındaki herhangi bir sıradan insan öldürülmemeli ve sadece aptal oldukları için kendilerini idam ettirmemeliydi. En azından, eylemlerimiz bütün dünyayı başka bir Apaçi'ye atmıyor. Ancak örneklerini takip edebilir, vazgeçip duruştan kaçınabilir, ancak hareket edersiniz, neyin yapıldığını düzeltebilir, işlerin tek başlarına devam etmesine izin vermezsiniz.

"Supernatural" aynı zamanda manevi bir hikaye değil, kentsel efsaneler, halk inançları ve gelenekleri, dini dogmalar ve evrensel değerler dünyasına heyecan verici bir gezi. Birçok izleyici içtenlikle "Supernatural" ın onları daha iyi ve daha güçlü hale getirdiğini, zorlukların üstesinden gelmeye yardım ettiğine inanmaktadır. Serisi için bu en iyi övgüdür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.