Sanat ve EğlenceFilmler

"Valar Margulis," demek bu? dizi "Game of Thrones" adlı ifadesini "Valar Margulis" ne

George Martin tarafından yazılan 5 kitap serisinin "Buz ve Ateşin Şarkısı", uzun bir best-seller olmuştur. Ama onların popülerlik zirve bir dizi yazarın eserlerinin film haklarını satın almak ve oluşturmak için yayıncı HBO kararı sonrasında destan ulaştı. O ilk kitabın adı var - "Game of Thrones"

Büyük Dünya George RR Martin

Yedi Krallık'ın epik Dünya sıralamasında ilk pozisyonlarını işgal ve 7.000.000 kişinin 4 sezonun son serisi izledi.

Şimdi serisi Martin üçüncü kitabın olaylar hakkında anlatır. Yazar, bildiğiniz gibi, onun kompozisyonlar üzerinde çok yavaş işler var. İlk kitabı beşinci, 1996 yazılmış - 2011 yılında. Önce bir üçleme olarak tasarlandı döngüsü, şimdi yedi ciltlik oluşacaktır. Ben söylemeliyim Dzhordzh Martin yazmaları üzerine çok kapsamlı çalışmaları, böylece her hacminin yazma 3 ila 5 yıl götürür. Hollywood'un senaryo Uzun çalışma, ünlü epik destan yaratıcısı daima amansızca heyecanlı anlar kesilip savaşlar ve savaşlar ölçeğini önemsiz göstermek için ihtiyaç tarafından sinirli.

Kitabın arkasında oturan Martin sadece onun dünyası, o da istediği kadar büyük olacağını kendime dedim. Bu nedenle, Yedi Kingdoms büyük miktarda destan karakterler ve savaşlar ve savaşlar kitapların bir kısmını işgal eder.

yazar dikkatle kıtalar ve ülkeler, tarih, dil ve bu yönettikleri topraklarda halkların kültürünün açıklamaları üzerinde çalıştı, çok büyük bir fantastik dünya yaratmıştır. serisinden Birçok tırnak çok popüler hale gelmiş: "Kış Geliyor", "Lannister her zaman borçlarını öder" "taht oyununu ölmek ya, hiçbir orta yol kazanmak ya." Ama, örneğin, kitap ve gizemli, gizemli bir deyişle "Margulis Valar." Var Ne bu ifade anlamına gelir ve ne için geliyor?

Diller Yedi Kingdoms

Kitaplarından George Martin doğruluk için büyük önem taşımaktadır. Bu kurgusal evren, ama dünyanın ortalama yaşları ile ilişkilendirilebilir. Yazar dikkatle Yedi Kingdoms ve diğer ülkeleri yaşayan halkların dillerine tüm yoldan düşündük. Västerås'ın aynı lehçesini konuşur. Essose yılında düşük valyrian dillerini kullanırlar. Dört yüz yıl önce, insanlar yüksek valyrian dilleri kullanılarak durduruldu. O sadece rahipler R'glora ve en eğitimli insan tarafından biliniyor. 300 yılı aşkın bir süredir Yedi Kingdoms yöneten Targaryen hanedanı, kökeni valiriyskoe etti.

yazar rezervasyonu için bu birkaç kelime ve cümleleri yarattı antik dili. Bunlar Targaryen hanedanının hükümdarları ve onların meşhur ejderha isimleri anlamı ejderha ateşi "drakaris" ve "Valar Margulis," adı "tüm insanlar ölümlüdür" ve "Valar Dohaeris". son cümle olarak çevrilmiştir "tüm insanlar olmalı."

duymuştum (daha sonra ele alınacaktır onlar hakkında Faceless hariç) karakterleri, olmasına rağmen bu sözler, büyük bir yayılmasını yok "Valar Margulis." yüksek valyrian dillerden bu ifadenin çeviri örneğin Missandeya, asistan Deyneris Targaryen anne ejderha, bilir. Ayrıca, bu kelimelerin anlamı Oberyn Martell dorniyskomu Prensi bilinmektedir.

Başka sık gösteri diline kullanılan - Dothraki. Romanov Martina adaptasyonu için, o özel dilbilimci David Peterson tarafından geliştirilmiştir.

Kuzey ve onun tehlikeli borçlunun ailesinin küçük savaşçı krallar

Ve kitapta "Buz ve Ateşin Şarkısı" ve TV dizisi "Thrones" oyunundaki en sık Arya Stark ve Faceless Düzeninin Yakena Hgara karşı ifade Valar morghulis anılır. Kuzey Ned Stark'ın sadık ve infaz düşman hükümdarı küçük kızı, bu ele geçirildi önce şehirden kaçmayı başardı. Bir 9 yaşında bir kız, ama iyi silah ele ve kendileri için ayağa nasıl bilir.

Arya Yaken hgar adında bir mahkum kurtarır ve o şimdi o anlatır onu düşman, üçünü öldürecek söylüyor. Ondan kız daha sonra gizemli sözcükleri anlamına gelen "Valar Margulis," duyar - "Bütün insanlar ölümlüdür" Bu karakter gerçek gizem kitap serileri ve dizisidir. tüm yüzsüz gibi, bu nedenle, bir simyacı ve Pat Gece Watch kılığında farklı yerlerde görünebilir, görünümünü değiştirmek kolaydır. Ayrıca, mümkün olduğunu o - bu Sirio Alabalık, dövüş sanatları Arya öğretmeni.

Valar morghulis ve demir madeni para - Arya bir ayrılık hediyesi

Essosde - Kara Dar Denizi geri kalanından ayrılan bir kıta. O serbest şehirler, eski Valira eski kolonileri düzenlenmiş. Bunlardan en ünlüsü - Braavos. Ned Stark isteği üzerine Arya öğretilen Sirio Alabalık, iyi kılıç, şehir, ve Yaken hgar, Faceless biri orada doğmuş.

Her serinin adı epik destan özel bir anlamı vardır "Thrones Game". "Valar Margulis" - bu yüzden onlardan biri olarak adlandırılan ikinci sezonu. Bu Arya borçlu ülkeler Faceless Düzeninin hakkında söyler Yaken Hgarom, elveda diyor burada. O Braavos arama ve şifresinden insanlar, herhangi bir yardım almak mümkün olacak gösteren kıza bir demir madeni para verir. Hgar Arya şifre Faceless Order olan yüksek valyrian dilleri kelime öğrenmek yapar. "Tüm insanlar ölümlüdür" anlamına gelen "Valar Margulis," - daha o kimse yardımcı olacaktır eğer herhangi kız braavostsu kadar olan ölçüdür. ayrılık Önce Yaken hgar onunla gidip büyük yetenek gördüğü için yüzsüz becerisini öğrenmek için onu davet eder. Ama yine de ailesini bulmayı umut Arya, üzülerek reddetti.

"Valar Margulis," "Valar Dohaeris" - ibareleri büyük fırsatlar açmak

Bu sözler işaretidir ve yüzsüz Düzeninin üyeleri ve onlara hizmet edenler onu imzası. Many Faces, Siyah ve Beyaz Saray'ın, Tapınağı bu gizli cemiyetin aktivite merkezidir. Meçhul - kimin hizmetler inanılmaz pahalı iyi suikastçılar. Kendi görünümünü değiştirebilir Kim, Düzenin üyeleri kaza gibi veya mistik güçlerin bir eylem olarak görünmesi için bu şekilde kurbanın ölümü vermek. havarilerine için, onu sadece egzersiz en yetenekli, son derece ağır dayanabilir olanlar ve bazen acımasız alır. madalyonun sahibi ve şifre biri için, tapınağa kapı birçok yüzleri her zaman açıktır vardır.

Sonuç

Valar George Martin sloganı adlandırılabilir morghulis. Beş kitap - anahtar karakterler dahil 300'den fazla ölüm,. Yazar kesinlikle onların eserlerinde gerçekçilik ve özgünlük ilkesini izler. savaşta Die, böylece destanı "Game of Thrones" kahramanları birbiri ardına ölüyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.