SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Uyuşmuş sağ başparmak: Sebepler ve Sonuçlar

Eğer uyuşmuş sağ başparmak, bu birkaç açıklaması olabilir. Bazı insanlar çok sık bu sorunun tür, ama umursamadı birçok kişi ile karşı karşıya kalırlar.

Bir süre önce, bu tür rahatsızlık sadece yaşlılar, ama bugün uyuşma hissedebilirsiniz, karıncalanma sıklıkla değiştirilir, hatta çocuk sahibi olabilir.

Sağ başparmak uyuşmuş ve bacaklarda soğuk büyümeye başlar durumda, bu sirkülasyon bozulmuş olduğunu gösterir. Yani hastalığın nedenini tespit etmek bir muayene emin olun.

Sebebi ne olursa olsun, neden uyuşmuş parmaklar sağ elinin? etkisinin olası faktörleri inceleyelim:

  1. Bu duygu küçük parmağında görünürse, omurganın dejeneratif disk hastalığı, özellikle servikal omurganın kanıtlar genellikle.
  2. gelince yüzük parmağı, o nedenine ilişkin varsayımlarda zordur. Genellikle bu tür uzun süreli aşırı gerilim nedeniyle ortaya çıkan ve uzun bir süre için bir konumda kalır.
  3. Biz "ortalama" denir sağ eliyle, parmağı uyuşturmak, bu servikal disklerin ve intervertebral bozukluklarının bir belirtisi olarak kabul edilir. Bu durumda, böyle sol kol Başparmak ve işaret parmağı ile olur.
  4. Eğer sağ elinde onun parmağı hissetmek vazgeçmezsen, bir kural olarak, bu dirsek veya ihlali olarak ganglion önkol.
  5. Büyük Ve eğer, sözde adlandırılan tünel sendromuna yol açabilir. Bu teşhis oyun veya bir bilgisayar fareyi kullanarak sürekli olanlar için yapılır.

parmak uçları nedeniyle ameliyat veya normal sinir strese uyuşmuş.

Genellikle bir durum olduğunda geceleri Sağ elinin uyuşmuş parmakları. Birçok Bunun sebebi kalp veya sinir sisteminin bir ihlali olduğuna inanıyoruz. Ama bu her zaman böyle değildir. Bizim eller belli duyumlar iletmek ve yokluğunu tetikleyebilir ile sadece doğrudan etkileşim içindedir spinal sinirlerin güç beslenmesinde hata, yol yanlış pozisyon uyku sırasında, özellikle çok yüksek bir yastık kullanırken zaman, kan akımı kesintiye çıkıyor uzuv hareketleri. pek çok uzman biri sadece hissizlik bir gece kurtulmak için daha uygun ve daha düşük yastık tercih gerektiğine karar verdiler çünkü.

Sabah sağ başparmağını uyuşturmak, bu kişinin uyku edildiği giyim ile bağlanabilir. Sıkı, çok dar ve sentetik kumaşların oluşmamalıdır.

Böylece, bu durumun nedenleri ayarlanabilir. Ciddi hastalıkların kurtulmak için en geç belli önleyici tedbirleri yürütmek için çok daha kolay. İşte bazı önlemler şunlardır:

  1. Düzenli sabah egzersizleri yapmak.
  2. bacaklar ve vücut için farklı egzersiz olmalıdır çalışmasında, ara verin.
  3. Bazen bir masör hizmetlerini kullanabilirsiniz.

Hastalığın nedeni uyuşma durumunda oldukça ağır olabilir çünkü, bir uzmana danışmak gerekli olduğunu akılda tutmak gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.