SağlıkMüstahzarlar

Uykusuzluk tedavisi. hipnotikler

Her canlı organizma tarafından etkilenir sirkadiyen ritimleri. Özellikle uyanıklık geçişte bu sirkadiyen olarak tezahür geri uyku ve. Hemen hemen tüm fizyolojik süreçler bu periyodiklik etkilenir. Dış dünya ile aktif etkileşim yapan bir kişinin uyanıkken. Oğlum, bu etkileşim durmaz, ancak bir dizi farklılık tanıtır.

normal fizyolojik uyku özelliği belli bir aşamada kesinlikle yer alır olmasıdır. Sağlıklı bir kişinin "rahat uyanıklık." A aşamasında geçerek, uykuya dalma veya bu aşama B, uyku latent dönem gelir sonra, dolgu ve en dış yatak ile karakterize edilir. C Aşamasında, uyku kişinin zayıf uyaranlara karşı herhangi bir tepki vardır. Aşama D orta derin uyku ile karakterize edilir. Derin uyku evresi E. uyanmadan önce özel sahne ilerler karşılık gelir. O zaman diğer çizgili kas atoni, orada meydana gelen hızlı göz hareketleri eşliğinde.

Uyku akışının Rahatsızlık genel fiziksel, zihinsel ve duygusal durumu üzerinde önemli olumsuz etkisi vardır. farmakoloji uzun olmuştur önce bir görev uyuşukluğa neden sadece edebiliyoruz hipnotik ajanlar oluşturmak için değil, aynı zamanda fizyolojik süreçlerin bir tam seyrini sağlamak.

İlk defa bu sorun on dokuzuncu yüzyılın bilim adamlarının ortasında aşılmıştır. Hipnotikler sentetik uyuşturucu kloralhidrat yılında tarihinin başladı. Ayrıca uyku hali hazırlık ve sakinleştirici etkisi sağladı. fizyolojik kendi özelliklerine daha yakın, kloral hidrat, neden rüya, süresi altı ile sekiz saat arasında ulaşılır. Ama kullanımı cilt ve mukoza zarlarını tahriş edici etkisi, ilaç bağımlılığı var neden oldu. Çünkü yan etkileri kloralhidrat değerini azaltmak bir şekilde bu ilaç artık olmasından yol açmıştır hipnotik kullanılmaz.

hipnotik etki vasıtasıyla arayışında önemli bir atılım barbitürik asit türevleri olan ilaçların 1902'de görünümü oldu. Bu keşif için, Alman kimyacı E. Fischer Nobel Ödülü aldı. Ancak bu durumda, etkinliği yan etkileri bir dizi gölgelendi, yeni uyku hapları vardı. Kullanılması barbitüratlar bazen sabahın ruh kötüleşmesi, çalışma yeteneğinin azalmasıyla sonuçlanır, önemsiz genel yorgunluk ortaya çıktı, neşe ve tazelik hiçbir anlamı yoktu gerçeğine yol açtı.

benzodiazepin türevleri - yirminci yüzyılın altmışlı dünyayı ilaçlar yeni bir grup verdi. Bu "Diazepam", "Hlordiadepoksid", "phenazepam" ve diğerleri dahildir. Bu maddeler sadece yatıştırıcı etkiye sahip, ama aynı zamanda yatıştırıcı davranır. Normal uykuya daha fizyolojik ve doğal yaklaşımlar Eylem benzodiazepin, yaygın kullanılmaya başlayan uykusuzluk tedavisinde tezahürünün çeşitli şekillerde.

Ama burada olumsuz tezahürleri içinde, özellikle uyuşturucu bağımlılığı açısından, barbitüratlar daha güçlü olduğunu kanıtladı yan etkiler olmadan değildi. Hemen hemen tüm uyku hapları uykusuzluk için bir çare değildir ve doktor kontrolünde kendi resepsiyon talep etti.

Daha yakın zamanlarda, ilaç, tıbbi pratikte, bir etanolamin türevi kullanılmıştır. Uyku hapları "Donormil" vb Orta ve Batı Avrupa ve Ortadoğu'da, yaygın bir kez bile bir reçete olmadan dağıtılan ilaçların bir grubuna dahil. Kaplanmış tabletler, ya da efervesan tablet şeklinde olarak "Donormil" üretilmesi. Her bir tablet 15 mg doksilamin sukinat ihtiva hipnotik damla gerçekleştirilmez.

Bugün en uygun uykusuzluğa çare. O kolayca insan vücudundan elde edilir. Sleep'in obshego fizyolojik durumunun çok bu ilaç sahip olmasından kaynaklanıyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.