Bilgisayarlarİşletim sistemleri

Uygulamanın Geçerli bir Win32 uygulaması değil: Böyle bir durumda ne yapmalı?

Muhtemelen yükleme veya bir mesaj bir uygulama geçerli bir Win32 uygulaması olmadığı ekranda belirir program dosyasını başlatırken modern bilgisayar tabanlı "operatsionok» Windows'un birçok kullanıcılar genellikle sorunlarla karşı karşıya olduğunu söylemek gerekir. Ne yapmalı? Her şeyden önce, sakince kabul edin. Bunda yanlış bir şey yok.

Win32 nedir?

Sorunun özünü açıklamak başlamak için. Böyle bir mesajın nedenleri oldukça fazla olabilir. bize başvuru Geçerli bir Win32 uygulaması olmadığı gerçeği ile ilgili bir hata mesajı olduğunu varsayalım. Windows 7, her ne kadar o hala 32 bit mimarisi için tasarlanmış çalışan uygulamaları destekleyen, 64 bit sistemidir.

Başka bir şey bu uygulama, sürücü veya program dosyası basitçe başka OS aslen hasar veya dosyanın hatta yaratılmasına, bu mimariyi oldu uymayabileceğinin olmasıdır. Ve bu sistem uygulama Geçerli bir Win32 uygulaması değil bir mesaj görüntüleyebilir tek seçenek değil. Bu durumu düzeltmek için nasıl, şimdi ele alacağız.

Farklı uygulamalar çalışan arasındaki uyumsuzluk

Önce dosya türüne bakmak gerekir. Gerçekten de, bir çoğu sadece Mac OS X »" işletim sistemleri kullanılmak üzere tasarlanmış, demek, aynı dosya uzantısı .dmg veya .tar olan bir durum bulabilirsiniz

O Arşivleyicinize hiçbiri, o naimoschneyshim bile, bir Windows ortamında, bu dosya açılmaz açıktır. Elbette, sonra sistem bir mesaj görüntüler uygulama geçerli bir Win32 uygulaması değil. Ne yapmalı bu durumda? en kolay yolu indirmek veya arama yapmaktır World Wide Web Windows tarafından tanınan arşiv dosyası. hiçbir yardım dönüştürücüler dönüştürücüler yoktur, unutmayın. herhangi bulunmamaktadır.

anlaşılacağı gibi Linux veya Mac OS X üzerinde oluşturulan disk görüntüleri ile çalışırken arada, birçok durumda, aynı durum gözlenebilir, belirli dosya türlerini Windows çalıştırabilirsiniz standart kaydedilen verilere ait değil. Kabaca söylemek gerekirse, sistem tam olarak bu türdeki dosyaları açmak için gerekenleri bilmiyor. uzantılardan başlatma sorumlu kayıt anahtarında kayıt verilerini yapmak bile, kullanıcı beton şey elde etmek mümkün olmayabilir. Evet, Buda genişlemesi kayıtlı, ama burada bulmak mümkün olmayacaktır dosya sistemini açmak için bir yoldur.

dosya sistemleri ve mimarileri arasındaki uyumsuzluk

Oldukça sık, sorun PC kullanıcısı sürücüsünü kurmak veya 32 bit 64 bit sürümünü programlamak çalışır olmasından kaynaklanıyor. Aslında, hatta uyumluluk NTFS dosya sistemine (NTFS5) veya Refs disk ve daha yeni bir sürümünü yükleyerek veya daha yüksek FAT32 bölümleri basitçe kullanılamaz.

Aksine - lütfen, sorun yok. Program, kolay FAT32 çalışmak NTFS çalışmak üzere tasarlanmış. Uygulamanın Geçerli bir Win32 uygulaması değil bir ileti aldığınızda - Eğer dikkat gereken tek şey. Nasıl, bu durumu düzeltmek için bile aynı dosya sisteminde ise, örneğin, NTFS Windows 7 ve Windows XP Vista olur? 64-bit "Yedi" 64-bit programlar böyle XP veya Vista olarak önceki sürümleri algılanan değildir aslında. NTFS dosya sisteminin 32 bit sürümünü bulmak için var olacaktır.

kurulum paketi ve arşivleri ile ilgili sorunlar

Bazı durumlarda, bir fenomen bu tür kurulum paketi veya paketlenmemiş arşive hasar ile ilişkili standart durumlarda görülebilir.

Eğer bunun altında WinRAR arşiv sürümü 5 64 bit sürümünü kullanarak oluşturulan bir dosyayı açtığınızda Örneğin, kolayca bir hata mesajı alabilirsiniz ve uygulama geçerli bir Win32 uygulaması olmadığını. Bu durumda ne yapılabilir? Evet, her şey basittir. Sadece aynı tarihçi tarafından paketlenmiş uygun dosyayı bulmak zorunda, ama 32 bit sürümünde.

Uygulama Geçerli bir Win32 uygulaması değilse ne yapmalı?

Ama dedikleri gibi o, tüm çiçekler var. Kullanıcı bir program veya sürücü dosyası bozuk veya atıl ve sistem hala uygulama geçerli bir Win32 uygulaması olmadığını belirten bir mesaj görüntüler olmadığını sıkıca ikna olduğunda Oldukça sık ve hoş olmayan bir durum karşılayabilir. Ne tür bir durumda yapılacak, kayıt defterinde örnek uygulamaya özel verileri anlamak kolaydır. Bunu yapmak için, dosyayı indirmek Win32.reg ve bir kez çalıştırın. Bundan sonra sorun kaybolur.

Bazen bu yöntem işe yaramaz. Bu sorun, Microsoft .NET Framework güncellenmesi ile bir hatadır, çok muhtemeldir.

Bir bilgisayar terminali yüklediyseniz, örneğin, sürüm 2.0 için, kuvvetle otomatik veya manuel olarak güncellemek için tavsiye edilir. Aynı «Windows Update" kullanın veya Microsoft'un güncellemelerini destekleyecek resmi web sitesinde paketini indirebilirsiniz.

Aynı tür JAVA veya Visual C ++, Microsoft Paketi dağtılamazlar olarak platformlar için geçerlidir (x86 veya x64). Güncelleştirme benzer prensiplere gerçekleştirilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.