Ev ve AileEvcil

Seçimi ve uygulama - kedi ve yavru kedi için Anthelmintic

Kediler için ne antihelmintik seçilir? Bu kedi yavrusu satın alan herkes karşılaştığı bir sorundur. Birçok forum ve birçok veteriner klinikleri bu soruya cevap yılında Eyvah, standart "Satın alma" Drontal" tarafından verilmektedir. Bu ilaç gerçekten popüler. Sık sık en iyi durumda en kötü kendini gösterebilir etmeyen, sahte görünmeye başladı Belki de bu yüzden - hayvan zehirlenmesi için tedavi edilecek olan. "Drontal" - çok uygundur geniş bir aktivite spektrumuna sahip kediler için mükemmel anthelmintic. Ancak, sadece kliniklerde veteriner satın alabilirsiniz. Bu, tüm ilaçlara (vitaminler, bağışıklık uyarıcılar antiepıleptikler, şampuanlar, vb) için de geçerlidir.

Tüm antihelmentiklerin ayrılabilir "bizim" (yerel üretim, daha ucuz) ve "bizim değil" (ithal, daha pahalı). Ancak, her zaman değil düşük fiyat şüpheli kalite söylüyor.

Kedi sahiplerinin veteriner anketin sitelerden birinde haşaratların öldürülmesi kullanılan popülerlik derece belirlemek amacıyla yapıldı. şöyle anket sonuçları şunlardır:

  1. "Drontal" (tabletler).
  2. "Profender" (damlalar, topikal uygulama ile).
  3. "Kanikvantel-artı" (tablet).
  4. "Prazitsid" (süspansiyon).
  5. "Tsestal-Cat" (tabletler).
  6. "Prazitel" (süspansiyon, kedi için uygundur).
  7. "Güçlü" (damlalar, topikal uygulama ile).
  8. "Trontsil-K" (tabletler).
  9. "Pirantel," (süspansiyon dozaj -1.2 mi kg).
  10. "Febtal" (süspansiyon).

Bu ilaçların her aktivitesinin geniş spektrumlu antelmintik, ancak uygulamada farklıdır. Süspansiyon daha uygun olduğu kabul edilir ve bir çırpıda bir damla bir taşla birkaç kuş vurmak ve worming ve mordan pire rahatlatmak ve hatta birkaç hafta yeniden enfeksiyona karşı koruyacak olan. Kediler için Anthelmintics tabletleri en uygun doz bulunmaktadır. Bu fonların On seçim sadece sizin, dikkat çekicidir.

Şimdi, nasıl bir kedi antelmintik vermek. uyuşturucu hayvanın ağırlığına göre kesinlikle normalleştirmek için gerekli olduğu gerçeği ile başlayalım. Her antihelmintik kedi takım: (bir hasta hayvan kontrendikedir) dikkate yaş ve hayvan ve durumunu almak için gereklidir.

damlacıklar formunda (bir pipet genellikle tek bir doz içeren) terkipler yavaşça yün kaldırma omuz üzerinde sıkı bir şekilde tatbik edilir. Araçlar ciltte vurmak esastır. yalnızca doğru uygulama sonucu garanti böylece ilaç, ıslatma sonra yürürlüğe girer.

Kedi hapı "besleme" amacıyla, beceri gerekir - bir hayvan genellikle kötü davranır: Dişler çıkardı baş etkileri döner ve hatta ısırmak veya saygı uyandıran onların pençeleri ayı getirebilir.

Bazı veterinerler antihelmintik ezilmiş ve bir et incelik içinde bir hayvana, doldurma eklendi önerilir. Eh, bu seçenek aslında tutulması halinde. Ve eğer güzellik gönüllü zehir solucanlar reddediyor?

Belki de sadece tabletler şeklinde üretilen ilaçların doğru alımı için pet eğitmeliyiz.

Bu arada, kediler için sık sık antihelmintik oldukça hoş olmayan bir tat ve çok keskin bir kokusu vardır, bu yüzden bir parmak artık satın alacak ikinci aldatma üzerine hayvanın etrafında çember.

Elbette, Piller yararlanmak Daha iyi, hala "tabletkodavatelem" olarak adlandırılır ve bu uyum bulunamadı, biz onsuz antelmintik verebilir.

Yani, bir eliyle tableti almak çenelerin her iki tarafta basarak hayvanın ağzını kavrarsan ve kafasını zaprokinte.

derin bir hap koyun (değil dil veya kusma olabilir, ilacın acı provoke). Sonra hızla çeneleri ve dişleri somknite kedi dan parmak kaldırmak, ancak kafa damla izin vermeyin. Bir yudum görene kadar boğazını okşa.

Artık güzelliği, evcil hayvan izin vermedi ve ona bir bisküvi (çok küçük) verebilir. Eylemleriniz hep düzgün ise, acı vermeden, kedi sonunda bir ritüel olarak ilaç kabul yüzden bir dahaki sefere karşı özellikle edilmeyecektir.

hayvanınızı daha rahat süspansiyon verilmesi. Sadece beş saniye tedaviler de: Olası asansör hayvanın kafasına bir "gamze" dökmek ilacı oluşturmak üzere, biraz yanak çekin. (Hemen takip etme eğiliminde) hareketleri yutma bekleyin. (Iğne olmadan) bir şırınga kullanılarak prosedür, ya da özel bir pipet için.

İpucu: kedi çizik varsa, dışarıda sadece başını bırakarak onu kalın havlu swaddle edebilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.