Yayınlar ve yazma makaleleriŞiir

Özet: Karanlık melek "Şeytan" Lermontova M. Yu görüntüsü.

Lermontov'un şiir zeminde bir süre boşluğun yüksekliği üzücü karanlık melek izlerken Kafkasya, okuyucu alır. Bu yalnızlığı ağırlığında, yani ölümsüzlük neşe ve kötülük yapmak için yeteneği için, çevredeki manzara hor başka bir şey neden olmazlar değil, ama baskıcı atmosfer özetini iletmez. Demon (Lermantov aynı zamanda karakter de hayran ve korkmuştum) onun dikkatini yerel derebeyi yakın neşeli canlanma malikane çekti edildiğinde Gürcistan üzerinden uçtu. yardımcısı melek altına düştü ve prens Goodall tek kızını, güzel evli verecektim olduğunu gördü ve evin sadece kutlama için son hazırlıklarını gidin. Ama başkalarının neşeli ruh hali bir özetini iletmek olamaz.

Demon Lermontov prenslik hükümdarlık sevincini anlayamıyorum. Konuklar şarap su gibi akar ve Prenses Tamara damat düğün dansı yaptığı gelişini karşılamak için hazırlar monte edilmişlerdir. o bir tef korkmuş doe acele ile, kuş eski halı üzerinde uçar olduğunda bile bir şeytan güzellik gözlerini alamaz. Tamara, onun isteği üzerine evlilikte, yakışıklı genç ve geliniyle aşık cetvel Sinodal verdi. Yine de, o bunların özgürlüğünü engel olacaktır olmasın, başkasının ailesini alacak kadar endişeliydi.

O Tamara'yı görünce karanlığın efendisi duyguları, çok iyi şiir Lermontov'un "Demon" sıraladı. Özet yine karanlık melek acımasız ve bencil tiran içinde bulmanızı sağlar. güzellik, sadece kendisine korumaları öldürüp prensi yaraladılar düğün hediyesi yağmalanmış Çok etkilenmiş kervan damat soyguncuları aitti için o istedi. at değildi o zaten ölmüş olduğunu bilerek, düğün bayram ev sahipliği düşüyorlar gücüne sahip olduğunu yarıştı.

Gelinin aile trajedisi: dağ harika düğün giysileri içinde babasının kendisine gider değil, Tamara yatağa düşer. Onun hıçkırıklar sayesinde o onu, hikayeler anlatmak, o her gece onu ziyarete vaat teselli, büyüleyici sesi duyar. Gelişmekte olan olayların dinamikleri özetini ifade edemez. o bir koruyucu melek olamaz rüyalarında ona gelir o güzel genci fark eder, ama aynı zamanda tarih: Demon Lermontov Tamara karıştı şeytana , o beğenmedi. uzak günaha almak için, o manastıra onu göndermek için babasına istedi. Prens Goodall kızgın hala Tamara sürekli arızaları işitme fakat malikane tarafından çöktürülmüş damatların onu isteği yerine getirmek için kabul eder çünkü.

Güç, bencillik ve azim karanlık melek şiirinde göstermiştir Lermantov. Demon (özet simgeleri dua çalışırken o, ona aşık oldu ve kendisine dua - şiiri onun gerçek doğasını ortaya çıkarır) kızın duyguları neden biliyor. O fiziksel yakınlık istiyor, ama bu güzelliği öylesine kararı ertelediğini, hayatlarıyla ödeyecek farkeder. Gece iblis onların kötü planını vazgeçmek arzusu ile hücreye geliyor ama uçamaz. yanağında gözyaşı aşağı rulo, ama yine de kıza gelir.

bırakmak iblis sorar, ama o defans çok geç geldiğini açıklıyor yatakta Tamara onun koruyucu meleği değer yanında. Karanlık yabancının konuşma gibi değildi kız, o bir rüya gibi, onun kadar güzel görünmüyor. Ama Tamara özeti duygu dolgunluğunu iletebilir? Demon Lermontov kalbini açar, şüphe güzel görür ve Tamara ona dokunması mümkün kılar. Gece bir delici çığlık Orta ve tek manastır bekçi duydum ölen inilti, ...

Prens Goodall hala sivri kayalar ve barış aşığı Demon korumak yüksek aile mezarlığında, üzerine kızını gömmek karar verdi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.