Sanayi

Uygulama ve termit karışımı bileşimi

Teknolojik işleme yapımında ve genellikle için Yardımcı kimyasal bileşiklerin kullanılmasını içerir. Bu termik karışım içerir ve bu formülasyonların sahip oluşudur. Bu tür bileşimler, kullanıcı alır veya (kaynağında) arttırılmış termal etkiler, ya da (piroteknik yangın çıkarıcı sistemlerinde) bir patlatma mekanizmasının etkisini kullanılmasının bir sonucu olarak. termit karışımı için bileşenler esas olarak metal elemanlar ile temsil edilen, ancak diğer kimyasal bileşenler bulunmaktadır. Karışımın tam bileşimi elde edilecek kullanım şartları ve etki tarafından belirlenir. Her iki şekilde de, termitler üretim ev konusunda uzman üretilip değildir.

Arka plan ve bileşimin

Kimyasal termitler yanabilir bileşenleri ve oksidan ihtiva eden homojen oranlarda bir grup monopropellant vardır. Bu karışımın özelliklerini ve hava girişi olmadan da tutuşturmak kabiliyetini belirler. özellikleri ve termik karışımın özellikleri doğrultusunda koymak için bırakılır Bickford sigorta ve toz. Homojen bileşimler gaz halinde imal edilebilir. Bu amaçla, gaz ve uygun bir hava kombinasyonu için. Patlamadan önemli riski beri bu tür maddeler, işletme ve bakım için yüksek gereksinimleri içerir.

uygulama

termitler istenen bir sonucu ve kullanım koşullarına bağlı olarak, termal etki ve bir piroteknik etki olarak fonksiyonları sağlayabilir. Piroteknik bileşimler aydınlatma aracı olarak ve sinyal lambaları üretiminde kullanılabilir. Ama termitler pratik kullanımı ana yönü - kaynak edilir. Elde edilen etkiler ısı ait bileşiklerin gücü ve dayanıklılığını farklıdır.

ilmek oluşumu sırasında termik karışımın çalışma prensibi metal bileşenlerinin, erimiş bileşim olup, sağlam bir korozyon önleyici bileşim sağlar;. Ama bir bakır termosmes ancak ateşleme ile pota şekli sadece sağlar, boru hatları üzerindeki termal kaynak için gerekli olduğunu privarochnaya sistemini dikkate almak önemlidir.

geleneksel kompozisyon

Kimyasal termit klasik bir temsilde - ince bölünmüş bileşenler, demir oksit ve alüminyum bir karışımı olabilir. Bu gibi formülasyonlar, yapım işlemleri (genellikle kaynak), sanayide talep en bulunmaktadır. aktivasyon karışımı ateş ve aktif ısının açığa çıkması ile birlikte ateşlenmesine olmasıdır. Demir termit Karışım daha yaygın ferrumnaya olarak kabul edilmesine rağmen, alüminyum etkisinde önemli bir rol oynar. Özellikle, aluminothermy işlem kaynak mümkün olduğu ile reaksiyonların verimini belirler çelik yapı.

piroteknik bileşimin

Bu gibi formülasyonların baz ama daha karmaşık bir biçimde, yakıt ve oksidan. kullanılan bileşenler için içerir , potasyum klorat (bileşimin kütle), (yaklaşık dörtte) stronsiyum karbonat ve kükürt boyar alev. Oksidan fonksiyonu gerçekleştiren potasyum klorat, kükürt, bir yakıt elemanı olarak hareket eder. aktif ısı üretir ve arttırır piroteknik termit karışımının yanma işleminde ve sıcaklık: Duman bileşimler derece yüzlerce sağlamak ve aydınlatma 3000 ° C'ye gelmesine Tipik olarak, piroteknik karışım termal etkiler için kullanılan, nispeten yoğun bir yanma bir alev oluşumu eşlik eder.

bakır karışımı

bileşim, bakır oksit mevcuttur Termitler, genellikle kasıtlı çelik boru kaynağı bakım işlemleri için imal edilmiştir. Yüksek sorumluluk oluşan eklem gerekli yayımlanan termal enerjinin hacmini artırmak için yapılmıştır. Bu nedenle, bakır termit karışımı o kadar yüksek olan yerine ferromanganez ferrosilikon içermektedir , erime noktası. bir karışım ihtiva eder, örneğin, bileşimin nihai formda:

  • bakır oksit -% 70;
  • bakır tozu -% 12;
  • Alüminyum -% 10;
  • ferrosilikon (veya demir) -% 8.

elemanların Bu kombinasyon eriyik işleminde termal enerji tahsis hacmini artırarak kaynak işin kalitesini ve güvenilirliğini artırır.

termit kalem

sıcaklık ile crayon bileşimi gösteren tarifi karışımının bir tekrar, ancak ana özelliği, silindir doldurma aktif olduğu şekil edilmiş olabilir: kordon yanma ve yanıcı bileşenler. O, ısıya dayanıklı grafit, pota şeklinde yerleştirilir. Kordon termik karışım silindir parçasını bağlayan, kapağın özel bir açılış görüntülenen ve ateşleme eşleşir şeklinde anlamına gelmektedir sona erer.

Yanıcı kaynak elemanı termal aktivasyon yanma işlemi kalem içine preslenmiş karışımı ortaya çıkar. oplavitsya yüzeyi doldurma ısıtılmış metal boru ve güçlü bir bağ oluşturur gerçeğine Böylece termosmesi burnup yol açar. avantajlar mum boya iki noktayı gösteren sıcaklık içerir. Öncelikle, her yerde eşleşen bir özel hazırlamak için gerek yoktur. İkinci olarak, bitmiş oranlarda karışım kendisini oluşturan kendi depolama ve taşıma kolaylığı sağlar.

Termit kendi elleri

Çelik cürufu ve alüminyum metal - üretimi için evde basit termit formülasyonlar iki malzeme gerektirir. Bunlar piroforik (sis) şeklinde almalı - bu durumda madde ince bir toz benzerler. elleri ile termit alınacak ne miktarda, bağlı olarak, ve özel yemekler hazırlamak - alüminyumdan yapılmış bir kap tüm hazırlık işlemleri veya çelikten sonra kullanılabilir.

3. ölçekli fraksiyonlarına alüminyum 4 parça: bileşenlerin ağırlık oranları aşağıdaki gibidir. bileşenler iyice karıştırılır. Sonraki bir katalizörün işlevini yerine getirir, bir magnezyum (numara permanganik asit) ilave edilmesi, bir zarar olacaktır. Bu metal bileşiklerinin toplam ağırlığına göre en fazla% 20 fazla miktarda arttırabilir. Formülasyon daha sonra yeniden karıştırılır.

Gördüğünüz gibi, termit nasıl sorusunun cevabı oldukça basittir. Ama için ve uygulama yöntemi sağlamaktır önemlidir. Nihai kompozisyon, bir kap içine yerleştirilebilir. Karışım, kompakt, sıkılaştırılmakta ve neme karşı sızdırmaz hale iyice içinde olan. Bundan sonra, bir kaç santimetre için kabın içine girer magnezyum bant için dikdörtgen delik yapılmalıdır. bileşimin aktif hale getirmek için şerit maçı tutuşturmak için yeterlidir.

Tarif döküm termit

Bu bileşimlerin hazırlanmasında en uygun biridir. Bu imal ve herhangi bir konteyner halinde oluşturulabilmektedir. Dökme farklılıkların bir karışımına asgari ayırma ile ilgilidir, ancak bunun yerine çıkış cüruf uzun neme dayanma kalır. : Ellerini aşağıdaki bileşenlerden yapılan termit dökme demir oksit ince ve kaba metallerin bir karışımı içinde (fraksiyon 3), alçı (2 kısım), alüminyum tozu. Tüm bileşenler karıştırılır ve daha sonra su alçı yumuşatmak için ilave edilir. Elde edilen kütle kalıplanmış, ve bu şekilde yarım saat bırakmak gerekli olmaktadır. Karışım yeniden su ile doldurulmuştur ve bir hafta boyunca kurutulması için saklandı. o zaman geçtiğinde, tercihen güneş bir kez daha kuru ve daha sonra farkı aktive edilmesi için bir delik açın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.