Haber ve ToplumPolitika

Nina Shtanski - tanınmayan cumhuriyetin eski Dışişleri Bakanı

Sovyet uzay politikası anda, bir kural olarak, bu tamamen erkeksi bir meseledir. Ancak, bu üzücü gri kutuya de zaman zaman darfakalılar gözleri zevk parlak, muhteşem kadınları görünür. Bunlardan biri Nina Shtanski, tanınmayan Dışişleri Bakanı oldu Pridnestrovian Moldovalı Cumhuriyeti 2012 yılından itibaren 2016 için. Bu sadece diplomatik alanda dürüst iş, ama aynı zamanda başarılı bir model olarak kendini çalışırken, öğretim ve araştırma faaliyetlerinde.

gizemli Nina

Biyografi Nina Shtanski gizemli ve keşfedilmemiş bölge. görüşmeler, kadınlar politikacılar nadiren özel hayatında kadar uzanır ve çok az oluşum ilk yıllarında hakkında resmi kaynaklardan öğrenilebilir.

Nina bugün Tiraspol'un 1977 yılında Shtanski Transdinyester sermaye doğdu. Çocukluk ve ergenlik kahraman Transnistriya çatışma yüksekliği ile örtüşmektedir. kız inaktif sivil çatışma ortamında büyüdüm ve onun görünüm çok spesifik gerçekleri temelinde gelişti. Yetişkinlik Nina Shtanski neredeyse düşmanlıklar sona ve Transnistriya ayrılıkçı Cumhuriyeti'nin oluşumu ile çakıştı.

Etkileyici, tanınmış kadın yaşıtları arasında göze çarpıyordu ama aynı zamanda onların görünüşüne sadece umut. O Pridnestrovian Devlet Üniversitesi Hukuk Fakültesi gider olup, ileride avukat tam seyrini geliştirir.

iktidar yükseklere çık

Başarıyla okuldan mezun bir süre yüksek PMR cesede iş bulur Nina Shtanski sonra - Yüksek Konseyi. Bunun iktidarda kariyeri önde gelen uzman parlamento personel olarak 2002 yılında başlar.


yerine sinirli TMR ile ilgili Moldovalı medya, sadece onun sekreteri aradı.

Nina Shtanski Üst Kurulu büyük bir sorumluluk ve performans göstererek, yedi yıl boyunca çalıştı ve yavaş yavaş kariyer merdiveninde daha yüksek çıktı. Sonra Yardımcısı Yüksek Kurulu Başkanı büyüdü ve basit memuru kız itibaren siyasi konularda danışman daha sorumlu getirilmişti.

2009 yılında PMR Evgeniem Shevchukom gelecekteki lideri ile genç hırslı Nina Shtanski çok önemli bir toplantı düzenledi. Sonra milletvekili görevlerini taşıdı ve o "Rönesans" yarattı hareketi yöneldi. 2009 Shevchuk bir danışman olarak çalışmaya başladığından beri TBMM Aktif iş çalışan bir paralel Transdniestria Devlet Üniversitesi Tiraspol ve bölgeler arası üniversitede öğretim faaliyetlerinde bulundu.

diplomatik çalışmaları

Nina Shtanski Yevgeny Shevchuk yükselişi geçirdiği süre içinde koyarak doğru seçim yaptı. Politikacı gücünün üst kademeleri içine cesur bir sıçrama yaparak tanınmayan Transnistrian Cumhuriyeti'nin cumhurbaşkanı olarak seçilme başardı. Keyfi biz Rusça göre, dünyada yüzeyselliği ve güvenlik açığı FTR konumuyla ilgili tartışabiliriz ama insanlar Shtanski nesil sadece diğer ülke bilmiyordum ve onlar var olma hakkına sahiptir, ve fayda zahmete gerek bir devlet olarak kendi cumhuriyetini algılamaktadır.

TMR devlet inşası üzerinde çalışmak ve genç, hırslı bir kadın aldı Başkan Shevchuk ait Seçimden sonra. 2011 yılında, Nina Shtanski uluslararası işbirliği ve müzakere süreci için Cumhurbaşkanı Özel Temsilcisi olarak atandı.

Bir yıl sonra, büyüleyici esmer Pridnestrovie Dışişleri Bakanlığı görevini, hükümette sorumlu pozisyon vardı. herhangi tanınmayan devlet olduğu gibi, TMR için uluslararası ilişkiler sorusu durum normal diplomatik kanallar yoluyla yabancı ülkelerde doğrudan resmi temaslar imkansızlığı nedeniyle karmaşıklaşır, özellikle akut. Böyle koşullarda ülkenin baş diplomatı diğer ülkelerle ilişkilerin özellikle dikenli sorunları çözmek için ekstra marifet ve beceriklilik almak zorunda.

Başmüzakereci ve Başbakan Yardımcısı

Ülkenin Nina Shtanski dış politika sorumlusu başkan Shevchuk, Transnistrian ihtilaf çözümü üzerinde 5 + 2 formatında görüşmelere Transnistrian heyetinin başkanı atandı. durum bu misyonun boş sonucu kaçınılmaz oldu ve dışişleri bakanını blunder vermedi böylece iki tarafın da görüşmelerin amaçları ve görevleri hakkında bambaşka bir fikrim yoktu, başlangıçta çıkmaz oldu.

Her ne idiyse, fiilen PMR komşu ülkelere ihracat ve ithalat ithalat ihracat ürünleri ile ilişki çeşit olmalıdır varolan devlettir. bütün bu konular karmaşıklığı göz önüne alındığında, Yevgeny Shevchuk TMR dış politikası başkan yardımcısı atayarak, Nina Shtanski daha büyük güçler verdi.

Son yıllarda, Cumhuriyet'in dış politikasının başında bir kadın bulmakta Ukrayna'da çatışma ile çakıştı. Transdinyester güçlerin Rus topraklarından koparılan Kare harici ablukası altında pratik oldu. Ancak, Nina Shtanski onurlu bu durumda elinden geleni yaptı ve annelik izni ile ilgili olarak 2016 yılında istifa etti.

aile

2015 yılında Dışişleri Bakanı ve PMR'nın Başkanı bir evlilik yoktu. Nina Shtanski ve Pridnestrovie Başkanı resmen ilişkilerini yasallaştırmak. 2016 yılında kızları Sofia doğmuş ve daha sonra uzak faaliyetin devletin first lady taşındı ve yenidoğan almıştır. Buna ek olarak, Nina Shtanski ilk evliliğinden, John bir kızı var.

Güzel, parlak kadın genellikle birçok medya ilgisinin odağı olmuştur. Resimler Niny Shtanski düzenli MTCT konularında ilgili makale süslenmiş.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.