OtomobilKamyonlar

"Ural-377": Tarih, özellikler, teknik özellikleri

1958 yılında Miass otomobil bitki ulusal ekonomi için tasarlanmış araçlar arasında yerini almaktı otomobil projesi üzerinde çalışmaya başladı. Sadece seri olarak başlaması planlanan kamyon SUV - Dahası, yeni kamyon için temel model "Ural-375" oldu.

Yeni araba "Ural-377", fotoğraf makinesi aşağıda sunulmuştur etiketlendi.

377-th oluşturulması nedenleri

Yeni kamyonun serbest bırakılması için ana nedeni aralığını genişletmek ve askeri değil, sivil dünyada sadece uygulanan bir makineyi üretmek arzusu olduğuna inanılmaktadır. Ayrıca iki sürücü aksların (6x4) ve artan yük taşıma kapasitesine sahip üç akslı kamyon alabilir Sovyetler Birliği niş içinde, serbest kaldı.

Ayrıca ülke çapında oranındaki Bu süre boyunca araç aks başına 6000 kg kadar uzanır yüke dayanabilir o kapsayan tüm yol ağının yapım oldu. Böyle parçalar için, off-road kamyon ihtiyaç değildi.

çizik pahalı dan Ancak, bir model oluşturmak için. Bu nedenle, SSCB'de otomobil arasında hüküm süren kavramların birleşme sonrasında zaten seri üretime hazırlanıyor dört tekerlekten çekiş "Ural-375" ile yeni bir araba birleştirmeye karar verildi.

375 inci inci Farklar 377

Bir test sürümünde Araba "Ural-377" onun prototip çok farklı değil, ilk bakışta, 1961 yılında ortaya çıktı ve. Bununla birlikte, farklı bir makineydi. şöyle onun "kardeşi" arazi aracı ile yeni kamyonun temel farklar vardı:

 • Yeni araba motoru korumalı kablo kaybetti.
 • Ön aks o içi boş bölümünün yerini ve bu konuda etti, lider olmaktan, ve transfer durumda bir sürücü kaldırmıştır. Ve çünkü gereksinimleri birleşmesi kendisini "sadaka" tasarımı değişmeden kalır.
 • 375 m stepne doğrudan yük ahşap platform altında, sağ tarafta yatay olarak "Ural-377" tasarımcı dikey konuma sahip olan. Platform kendisi de değişti ve hacim arazi aracı olmanın ötesine geçmişti.
 • Yeni bir "Ural" ilk ısıtmalı, tam metal kuruldu, üç kişi için tasarlanmış iki kapılı kabin, (sürücü +2 taşıyıcı). Bir taksi sonradan off-road kamyon gelecekteki tüm modellerde monte edildi.

"Ural-377": yolculuğun başlangıcıdır

1962 sonbaharına kadar tespit edilen eksiklikleri ortadan kaldırır sırasında fabrika testlerinde, bir dizi sonra, fabrika işçileri kamu muayene için zaten iki araba hazırladık.

Başarılı bir ilk devlet tamamlanmasının, ardından Mart 1966'da arası testler, "Ural 377" seri üretim için tavsiye üzerine. Ayrıca, son muayene raporunda dikkat çekilmiştir: yeni "Ural" 6x4 "Ural-375" (üretim modeli) ile ortak alt derecesine sahip olan bir model olduğunu, belirtilen gereksinimleri karşılayan ve yeni bir kamyon çeşitli için bir traktör, kamyon ve şasi olarak kullanılabilir modifikasyonu.

"Ural-377": teknik özellikler

 • boyutunda boyutları - 7 m 60 cm x 2 cm x 50 m 2m 62 cm (uzunluk x genişlik x yükseklik).
 • Ağırlık - 7t 500 kg.
 • Toplam ağırlık - 15 ton.
 • Baz - 4 m, 20 cm.
 • Açıklık - 40 cm.
 • Maksimum hızı - 75 km / s.
 • yakıt tüketimi - 100 km başına 48 lt.
 • Aktarma organı - Zil-375, benzin, 8 silindirli.
 • güç ünitesinin hacim - 7 l.
 • Motor gücü - 175 lt / sn.
 • CAT - beş vitesli.
 • Kavrama - kuru tip çift-plaka.

Yeni kamyonun zayıf noktası

Bu seri "Ural" ile mümkün olan en yüksek birleşme peşinde olduğunu yeni model zaten geliştirilmektedir onun özelliklerini kaybettiğini nedeni iken rakipler - MAZ-500 ve Zil markalı-133. kendi ağırlığının makinelerin yük kapasitesi oranı MAZ ve ZIL daha düşüktü. Bu kadar büyük bir yükleme yüksekliği ise yük için platformun uzunluğu, yetersiz -. 1 m 60 cm platform nispeten küçük bir boyuta sahip olmasına rağmen, bu makinenin arkasına doğru ofset önemli bir miktarda vardı. tam yükte Bu kamera pozisyonu, hem de vücudun (uzatılmış) ötesinde malların taşınması, büyük ölçüde kamyonun işlenmesini azaltan ön tekerlekler, kısmi asılı yol açtı. Buna ek olarak, "Ural-377" benzinle çalışır motoru ayarlar. Rağmen Gerçek şu ki, diğer kamyon üreticilerinin de ülke aranılan için kurdukları modeller daha ekonomik ve pratik dizel motorlar.

Bu durumu düzeltmek için çalışıyorum, fabrika işçileri onlar bu dezavantajları ortadan kaldırmak için çalıştı hangi "Ural-377m" adı altında geliştirmeye başladı, ama hiçbir şey iyi o çıktı. "Ural" Modifikasyonu "durdu" ve iki prototip üzerinde durdu ve seri üretim için aşağı gelmedik.

Ancak yeni off-road kamyon çok iyi olmadığı ortaya çıktı olmasına rağmen, araba fabrikası farklı versiyonları 71.000 otomobil üreten:

 • "Ural-377N". Baz modeli farklı geniş lastik itibaren.
 • "Ural-377K". modeli, özellikle düşük sıcaklık bölgelerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.
 • "Ural-377S" ve modifikasyon CH - kabul edilebilir bir ağırlık 18.5 ton, yarı römorklar için traktör.

Ve 377 inci sivil dünyada değil, aynı zamanda silahlı kuvvetlere sadece uygulama alanı bulmuştur. Bu yaygın olarak kullanılan ve bir traktörün olarak ve özel ekipman monte etmek için bir kasaya gibidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.