SeyahatYol tarifi

Ne kıta üzerinde Meksika olduğunu. Meksika Turistik Foto

Meksika - inanılmaz zengin bir geçmişe sahip bir ülke. Bu durum, birçok engellerle karşı karşıya olma yolunda olduğunu. Ama, her şeye rağmen, bunların üstesinden. Meksika gezegene genel insani gelişim ve oluşum tarihi üzerine etkilemiştir anlamlı basamakların ve olayların çok sayıda verdi. Modern insan Meksika nedir kıta tam emin olamaz, ama bu gücün topraklarında bir zamanlar efsanevi Maya yaşamış burada icat edildi ve tekila çikolata var olduğu gerçeği, onlar istisnasız herkesi ve her şeyi biliyorum.

coğrafi bilgi

Sonuçta İlk olarak, Meksika ne kıta içinde bulmak. Kuzey Amerika kıtasının - Cevap basit. Bu arada, tam adı Meksika'da Birleşik Devletleri gibi yetkileri geliyor. Böylece, ülke Kuzey Amerika'nın güney kesiminde yer alır ve Orta Amerika'nın büyük olduğunu. ABD aşağıdaki iktidara bitişik Kuzeyde, devletler: California, Texas, New Mexico ve Arizona.

Pasifik Okyanusu ile Meksika devletinin güney ve batı taraflarında, bu ne kıta üzerinde Meksika, bu nedenle olduğunu. Karayip Denizi ve Meksika Körfezi sularıyla devletin doğu tarafında. ek olarak Amerika Aztek bile Belize ve Guatemala ile dokunur.

Toplam alanı 1972550 güçler kilometreye ulaşır. Bir ülke 124890590 kişilik bir nüfusa sahiptir.

Meksika ve bir Körfezi nedir

Meksika Körfezi - bu oldukça doğru bir isim değil. Çok daha doğru deniz yoluyla bunu paye olacaktır. boyutları hayal şaşırtıcı çünkü. Atlas Okyanusu'ndan koyuna ayıran boğazlar Bir sürü. Amerikalılar deniz kıyısında üçüncü Körfezi sahili bakın. Ne kıta Açık Meksika Körfezi, zor değil tahmin etmek - Meksika kendisi ile aynı.

Gölet doğusunda yer Küba bir ada olması dikkat çekicidir. Bu Atlantik ve Körfezi'ni kendisi ayıran kim odur.

Hristofor Kolumb Amerika'nın kaşifi olduğunu. Ama gezgin yüzden çok yakın bir su büyük beden olduğunu varsayalım olamazdı. kaşif devi geçmiş kalkmıştı sonra Haiti ve Küba doğu yuvarlanır. ilk insan Amerika'nın üçüncü sahil olduğunu keşfetmeye oldu Amerigo Vespucci. 1497 yılında Körfez kıyısında oldu. Bu yanındaki kaşif dünyanın bir parçası o Frantsisko Ernandes de Cordoba Körfezi varlığını doğruladı sonra Hernan Cortes, ve.

Olmecs ve Aztekler

Uzun insanlık önce hangi kıtada üzerindeki Meksika, Olmek yaşadığı Yeni Dünya gelişmiş medeniyet, öğrendi. Bugün bunlardan söz onların hantal taş başkanlarının vardır. hiyerogliflerle ve takvimin buluş, bu kişilere aittir.

Meksika - Kuzey gezgin kabilelerinden birinin adıdır. Sonunda, bu kabilenin adı tüm ülkenin adının temelini oluşturmuştur. Onun lideri Xolotl kurucusu oldu Aztek kabilesi. Bir kaktüs üzerinde oturan bir kartal - Ve daha sonra yine devletin bir milli sembol Aztekler özgü bir belirtisi olacaktır.

Meksika konumlar

Chichen Itza piramidi - kesinlikle Meksika'da bkz gereken ilk şey, dünya harikalarından biridir. Nesne Yucatan kartvizit ve ülkenin ana cazibe kabul edilir. Piramidin diğer adıdır - El Castillo. Dokuz katlı ve 24 metre yüksekliğe ulaşır. Chichen Ittsy üstüne bir tapınağa giden Üzerinde bulunan dört geniş merdivenler,. Yağmur koruyucusu - tapınağa giriş tanrı Chaak maskesi ile dekore edilmiştir.

Doğanın gerçek mucizesi - Ne kıta üzerinde Meksika, onun konumlar olduğunu düşünerek,. ülke Antartika'da bulunuyorsa Sonuçta, ya da başka herhangi bir kıtada, Parícutin volkan var olmamış olabilir. Bu genç volkan Meksika'da ancak Kuzey Amerika'nın tamamında sadece olmasıdır. Ayrıca Parícutin - kimin evrim uykuya onun görünüşünden bilim adamları tarafından ve yukarı belgelenmiştir gezegen taş devleri üzerinde tek. Parícutin Michoacan eyaletinde olabilir bulun. Her yıl 20 Şubat tarihinde yerel nüfus bir volkan oluşumunu kutluyor. Bu tatil her zaman mümkün olduğu kadar çok turist ziyaret etmeye çalışıyor. cansız, gri ve monoton - Onlar benzersiz ay manzara düşünmeye hazırız. Fakat genç bitki örtüsü yavaş yavaş Meksika'da değerli doğal turistik olarak kendisi altında gizler.

İlginç ve eğlenceli

Meksika ise anakaradaki olanlara Sürpriz (yukarıdaki resim), fakat dünyanın ilk olduğunu söyleyerek, insanları entrika mümkündür baskı pres Mexico, Mexico City kullandı. O 1539 yılında geri gerçekleşti. metropol deprem ve volkanlar inanılmaz geniş bir alandır "Ateş Çemberi" içinde yer almaktadır, çünkü Ama, son derece tehlikeli Meksika'da yaşamak.

hayvan türleri chihuahua köpek için birçok köpek yetiştiricileri Favori ve kayıtsız sıradan Meksika devletin birine adını sayesinde var.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.